Lední brusle

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Lední brusle

Příspěvekod Martina » 0, 2. listopad, 2010, 3:54 pm

Ahojte,
chtla bych dceři (7 let) koupit brusle, vypadají dobře skeletové, ale mají buď bez zoubků nebo se zoubkama. Já znám jen klasické, co bývaly dříve. Můžete mi, prosím, někdo poradit? Pokud nějaké máte, tak jaké a jaké s nimi máte zkušenosti. Děkuji.
Martina

Re: Lední brusle

Příspěvekod RomanaK » 0, 3. listopad, 2010, 9:43 am

Ahojky,
asi záleží jestli už umí bruslit nebo ne. A jestli bude chodit někam do školičky a nebo jestli ji budeš učit bruslit ty. Mě bohužel vždycky museli zoubky ubrousit, prostě jsem o ně zakopávala, nikdy jsem totiž nebruslila holčičím stylem, ale klučičím....... :swoon:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod Martina » 0, 3. listopad, 2010, 10:16 am

Právě se mi také víc zamlouvají bez zoubků, protože teď na podzim se naučila ve školičce na inlajnech, takže to je vlastně stejné jak na těch bez zoubků. Jinak na ledních zatím nejezdila - nebylo kde.
Martina

Příspěvekod HanaK » 0, 3. listopad, 2010, 10:34 am

Já mám pocit, že klasické kožené brusle jsou lepší, kluci měli ty umělé a sponka se rozbila a byly takové neforemné, nehezké, ˇširoké, nedaly se utáhnout, kluci zakopávali o vlastní nohy - byla jsem nadšená, když jsem v bazaru sehnala šněrovací a umělé mohla odložit.
U těch bruslí, co se nůž na zimní bruslení mění za kolečka na letní bruslení mám pocit, že jsou mnohem horší než specializované, hodí se tak trochu na obojí, ale na nic pořádně (soukromý názor získaný pozorováním dětí na kluzišti, kdy děti s těma univerzálkama bruslily hůř :blush2: )
Zoubky jsem vždycky měla a vyhovovaly mně.... ;)
Ale když se kluci naučí bez, tak holka se bez taky naučí. ;)
(měla jsem v životě 3 brusle - kačenky, co se klíčkem šroubovaly na zimní boty, bílé brusle velikost cca 23 cm a pak svoje 26 cm, co mám dodnes a dodnes slouží ;) )
HanaK

Příspěvekod Martina » 0, 3. listopad, 2010, 11:36 am

HanaK píše:Já mám pocit, že klasické kožené brusle jsou lepší, kluci měli ty umělé a sponka se rozbila a byly takové neforemné, nehezké, ˇširoké, nedaly se utáhnout, kluci zakopávali o vlastní nohy - byla jsem nadšená, když jsem v bazaru sehnala šněrovací a umělé mohla odložit.
U těch bruslí, co se nůž na zimní bruslení mění za kolečka na letní bruslení mám pocit, že jsou mnohem horší než specializované, hodí se tak trochu na obojí, ale na nic pořádně (soukromý názor získaný pozorováním dětí na kluzišti, kdy děti s těma univerzálkama bruslily hůř :blush2: )
Zoubky jsem vždycky měla a vyhovovaly mně.... ;)
Ale když se kluci naučí bez, tak holka se bez taky naučí. ;)
(měla jsem v životě 3 brusle - kačenky, co se klíčkem šroubovaly na zimní boty, bílé brusle velikost cca 23 cm a pak svoje 26 cm, co mám dodnes a dodnes slouží ;) )

Já nemyslela univerzální, jsou jen zimní (onliny máme, nejsem zastáncem 2v1), jen je prý pro děti jednodušší jezdit bez zoubků. Jinak skeletové se mi zamlouvají z důvodu nastavení velikosti. Nerada bych každý rok nebo dva kupovala pro obě děti nové brusle (holka a kluk). Právě jsem si říkala, že když se teď naučila jezdit na inlinech, tak by ve stejném stylu jízdy pokračovala. Jen nevím, jestli se pak dá "přeučit" na zoubky až bude starší? Počítám, že by ji ty co má vydržely tak 3 roky, možná 4. Jinak dcera má hodně úzkou nohu a nemáme u onlinů problém s utažením.
Martina

Příspěvekod Mili » 0, 5. listopad, 2010, 10:58 pm

AHoj, Terka se taky učila bruslit ve školce no hrůza už to jsou 4 rpky jak to letí. Na první hodinu jsme měli klasické dívčí brusle zavazovací se zoubky a zakopávala tlačily jsou i dost uzoučké ajá jí dávám ještě jedny tlusté ponožky na nožky - tak jsem druhý den běžela brusle vyměnit za zavazovací klučičí Kanady a super, jedeme v nich dál a i další jsme takové kupovali.Jak se tu už psalo kamarádka s přezkama taky měla problém jedna se jí stále rozepínala. Nám se jen druhý rok přetrhla tkanička a tak se daly nové a spokojenodt oboustranná :-)) :wavemulticolor:
Mili

Příspěvekod JohankaDl » 0, 5. březen, 2014, 6:22 pm

Nejlepší jsou podle mě rovněž klasické "chlapecké" brusle. Zaujaly mě docela tyhle http://www.radicalsport.cz/brusle-tempish-f21-duo-lady-s-29-32/d-3578/, protože se dají využít i na letní bruslení :d_sunny: :)
JohankaDl

Zpět na Naše děti