Létání miminek

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Létání miminek

Příspěvekod Martina1 » 0, 27. únor, 2010, 5:47 pm

Už v týdnu jsem se přes nějaké stránky dostala k tomuto tématu. Asi je to téma delší dobu propírané i v médiích, ale měli jsme trochu jiné starosti, tak mi to asi uteklo. Na těch stránkách bylo video, kde miminko létá za přítomnosti asi tatínka. Zvědavost byla silnější a po pravdě - ještě jsem nic takového ani neslyšela ani neviděla. Ale po pár shlédnutých sekundách mi doslova spadla čelist, když jsem viděla, co všechno s tím broučkem ten onen pán dělá! Seděla jsem nehnutě a zírala, jak miminko lítá vzduchem a každou chvíli jsem nadskočila a trnula, kdy mu vykloubí nějakou končetinu či mu úplně vyklouzne z ruky. Odkaz jsem poslala mému DF a čekala, co mi na to řekne. A řekl. Nejprve to, že si myslel, že je to nějaký vtip, ale když vtip pokračoval, tak zjistil, že to je doopravdy. A pak že nechápe. Nechápal, nemohl pochopit, tak jako já, jak někdo dobrovolně a s pocitem toho, že vlastně se to drobečkovi líbí a má z toho radost, dělá něco, co by určitě nechtěl, aby někdo dělal jemu. Vůbec nechápu, jak se někdo k takové rádoby "radosti" může podvolit a praktikovat ji na svém maličkém drobečkovi. Nejsem žádná puritánka, za určité "inovace" jsem byla docela i ráda, (př. jednorázové papírové pleny, vymoženosti na porodnici k usnadnění porodu, bodýka), DF zase občas nějakou hovadinu vymyslel a s dětmi praktikoval, ale že by jednoho nebo druhého něco takového napadlo? Stačilo nám, když jsme museli s malou cvičit, aby jí nezatuhly kloubky, když byla nemocná, a dobrý pocit jsme z toho neměli ani jeden, a to to bylo potřeba. Ale k čemu je tohle dobré?
Dnes mi přišel z Rodina.cz mail, kde se na toto téma pěkně rozběhla diskuze. Neměla jsem čas a možná i sílu všechny názory maminek pročítat, ale krom jedné jsem tam nenarazila ani na jednu, která by toto obhahajovala a nebo praktikovala se svým miminkem. Všechny byly zásadně proti! Kdyby tu byl tleskající smajlík, tak ho sem vložím. Zatleskala bych všem těm maminkám za jejich odsuzující postoj a názor k téhle hovadině. Pravda, dnes je doba trochu jiná a já jsem starší ročník a všemu rozumět taky nemusím, ale zase z vlastní zkušenosti vím, jak je díťátko křehké i když mu je už 18 měsíců a jak se s ním musí opatrně zacházet. Nikdy nevíte, kdy mu byť třeba jen nešetrným obléknutím neublížíte a nenalomíte kostičku v ručičce nebo nožičce. Ke zdraví bychom se měli chovat s úctou. Pokud nám bylo dáno a my jsme zdraví, jsme šťastni, pokud máme zdravé miminko, jsme nejšťastnější. Tak proč sakra máme něčím takovým jako je létání miminek Štěstí pokoušet???
Možná budete mít jiný názor, možná i létání se svým miminkem praktikujete, možnost volby má každý. Jen to malé miminko si samo takovouhle volbu nezvolí, je plně oddané nám a bezmezně nám věří!

Pro ty, které třeba neví, o čem jsem psala a co létání miminek je, tady je odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=ucPiu73D ... r_embedded :oops:
Martina1

Re: Létání miminek

Příspěvekod JanaD » 0, 28. únor, 2010, 9:23 pm

Tak po minutě jsem to musela vypnout, mě samotné se dělá špatně na sebemenší pouťové atrakci, proto bych tohle nikdy nemohla nikomu udělat natož pak takhle malému droběčkovi :? plně s Tebou souhlasím, proč lidi takhle riskují :(
JanaD

Příspěvekod medakulicka » 0, 1. březen, 2010, 9:43 pm

Nejenom, že "trpí" klouby, ale při takhle prudkých pohybech může dojít i k prasknutí křehkých cívek v mozku a ke krvácení. Proto se ani nedoporučují s dětmi takové ty blbinky jako vyhazování do vzduchu - velmi oblíbené dětmi i tatínky...a nebo třesení s dětmi. :!:
Osobně bych teda jistě nepraktikovala a je mi líto dětí, které mají takhle kreativní :? rodiče.
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod Martina1 » 0, 7. září, 2011, 8:38 am

Holky, o tohle se musím podělit :o , přišlo mi to majlem a fakt jsem z toho mimo :shock: . Zda je toto nevšední vítání občánku v Arábii nebo Indii, je asi jedno.
Martina1

Příspěvekod Mishaczek » 0, 7. září, 2011, 8:57 am

|Martino je to asi rok stará kauza. Létání miminek se u nás skutečně provozuje a ty co to provozují věří v jeho prospěšnost. Bohužel ty děti které to cvičí si vybrat nemohou, jsou odkázané na zdravý rozum rodičů. Něco jiného je když si doma s dítětem hraješ a lehce si ho pohodíš v rukách a něco jiného je když s ním mávají jako vlajkama na 1. máje... Mluvilo k tomu hodně neurologů, ortopedů a psychologů. Z neurologického hlediska ty děti nemají dostatečně vyvinutou lebku a kostru celkově. Můžou z toho mít otřes mozku nebo syndrom třeseného dítěte. Z ortopedického hlediska, kdy není uzavřen vývoj kloubních jamek a kloubů obecně je to nebezpečné k vykloubení a zbytečnému napínání. Správně bys neměla ani dítě zvedat pod pažemi, protože se namáhájí ramena, která nejsou ještě úplně vyvinutá, natož ho držet tak jako při létání. Z psychologického hlediska co může mít dva hlavní dopady. Dítě přimkne k rodiči ještě více, protože u něj hledá jistotu a pak si může vypěstovat fóbie vůči rychlým pohybům a změnám... je to na dlouho a dost kontrovezrní. V historii řešili plavání miminek, šátkování a pod. Nicméně toto je opravdu nejméně zdraví prospěšné...
Mishaczek

Příspěvekod JanaD » 0, 7. září, 2011, 9:09 am

Martina1 píše:Holky, o tohle se musím podělit :o , přišlo mi to majlem a fakt jsem z toho mimo :shock: . Zda je toto nevšední vítání občánku v Arábii nebo Indii, je asi jedno.

Tak to je příšerné, je mi z toho úplně špatně, holt jiná kultura a mentalita :dontknow:
JanaD

Příspěvekod Mishaczek » 0, 7. září, 2011, 9:13 am

|Martino je to asi rok stará kauza. Létání miminek se u nás skutečně provozuje a ty co to provozují věří v jeho prospěšnost. Bohužel ty děti které to cvičí si vybrat nemohou, jsou odkázané na zdravý rozum rodičů. Něco jiného je když si doma s dítětem hraješ a lehce si ho pohodíš v rukách a něco jiného je když s ním mávají jako vlajkama na 1. máje... Mluvilo k tomu hodně neurologů, ortopedů a psychologů. Z neurologického hlediska ty děti nemají dostatečně vyvinutou lebku a kostru celkově. Můžou z toho mít otřes mozku nebo syndrom třeseného dítěte. Z ortopedického hlediska, kdy není uzavřen vývoj kloubních jamek a kloubů obecně je to nebezpečné k vykloubení a zbytečnému napínání. Správně bys neměla ani dítě zvedat pod pažemi, protože se namáhájí ramena, která nejsou ještě úplně vyvinutá, natož ho držet tak jako při létání. Z psychologického hlediska co může mít dva hlavní dopady. Dítě přimkne k rodiči ještě více, protože u něj hledá jistotu a pak si může vypěstovat fóbie vůči rychlým pohybům a změnám... je to na dlouho a dost kontrovezrní. V historii řešili plavání miminek, šátkování a pod. Nicméně toto je opravdu nejméně zdraví prospěšné...
Mishaczek

Příspěvekod RomanaK » 0, 7. září, 2011, 10:13 am

Nejsou normální, ......je vidět mentalita. Tohle by nikdy matka nedopustila a ani neuděla, tedy alespoň já jako matka ne....
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod Slávinka » 0, 15. září, 2011, 12:52 pm

Pár dní jsem tu nebyla, tak teď všechno nepřečtené doháním. O létání miminek jsem neslyšela a Martiny odkaz na youtube už je mezitím smazaný. Možná je to dobře, aspoň mě to nepoplaší. I když, zvědavá jsem byla :blush2: Ten křest z Indie, či odkud, mi kdysi taky přišel na mail. Buďme rády, kde žijem... RomčoK., tam se asi matky nikdo neptá, jinak to nevidím :26: Však jsou tam vidět samí chlapi.
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod Martina1 » 0, 15. září, 2011, 5:04 pm

Slávinka, pokud se chceš podívat, tady odkaz , nebo tady.
Martina1

Další

Zpět na Naše děti