Dělají vaše děti kolektivní sport?

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Dělají vaše děti kolektivní sport?

Příspěvekod Mirka » 0, 12. prosinec, 2014, 2:40 pm

Ahoj, zakládám tohle téma, protože mě zajímá, jak jsou jsou kolektivní sporty mezi dětmi oblíbené a případně, co vaše děti dělají - co je baví atd.
Moje dcera (12 let) chodí na gymnastiku, která tedy moc kolektivním sportem není, i když závodí v týmech. Chtěla bych na nějaký sport přihlásit i synka (9 let), ale jeho to nějak moc nebere...nejsem si jistá, zda nemá rád hry ve skupině (nikdy o tom nemluvil) nebo prostě nechce dělat sport. Rád hraje hry na počítači, ale chodí taky ven z klukama ze sousedství. Já bych ale byla ráda, kdyby byl členem nějaké party a naučil se trochu, jak fungovat v týmu..no a taky, aby měl pravidelný pohyb.
Mirka

Re: Dělají vaše děti kolektivní sport?

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 12. prosinec, 2014, 3:30 pm

Ahoj Mirko, každé dítě je jiné. Náš ds - 7 let teď začal hrát fotbal a je nadšený. Dd - 10 let by ráda nějaký kolektivní sport, ale nemá na to čas, má tancování a jiné aktivity. Nejstarší 12 letá na kolektivní sport není, dělá tanec.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod jane » 0, 12. prosinec, 2014, 7:44 pm

Mirko....můj Ds chodí do florbalu, což je kolektivní sport jak vyšitý :lol: , určitě mu pomáhá ve zvyšování sebevědomí, protože má dyslexii a ve škole zrovna moc nevyniká, tak aspon v tom sportu je na stejné urovni jak ostatní kluci.
Dd chodí taky do florbalu a k tomu má ještě volejbal a aerobik. V aerobiku sice tancuje každá sama, ale pak na vystoupení tancuje třeba 10 holek sestavu a navazují na sebe, tak nevím, jestli je to kolektivní sport nebo ne. :dontknow:
Já se musím přiznat, že už v dětství jsem nesnášela kolektivní sporty a nesnáším je dodnes :blush2: Vybíjená v tělocviku byla utrpení, nebavilo mě přihrávat spolužačkám. :beg: Raději mám sporty, kde hraje každý sám za sebe, třeba atletika, jezdectví, krasobruslení, rychlobruslení, cyklistika.
jane

Příspěvekod Mirka » 0, 15. prosinec, 2014, 10:10 am

jane, já kolektivní sporty tak neměla ráda, ale teď docela lituju, že jsem žádný nehrála. jedna moje kámoška hrála od malička volejbal a našla si tam fakt dobrou partu holek, se kterýma se schází (a s některýma hraje volej.) dodnes :) říkám si, že je fajn, pokud děti taky budou v partě lidí a třeba si najdou víc kamarádů. Navíc se mi nezdá, že by syn neměl rád kolektivní hry, spíš je to takovej flegouš, že je mu to jedno :D
Zaujalo mě, že obě tvoje děti chodí na florbal - zdá se, že je to celkem oblíbenej sport mezi dětma. Je to finančně náročný sport :?:
Mirka

Příspěvekod jane » 0, 15. prosinec, 2014, 8:09 pm

Mirko.....syn i dcera hrají florbal uz dlouho, Ds 9 let, Dd 8 let. A aby toho nebylo málo, tak můj manžel florbal trénuje.Děti potřebují florbalku ( od 400 do 4000 kč) , sálové boty , nějaké triko a kratase. Platba na rok asi 1000 až 1500 kč. Dd je golmanka, je v bráně, má výbavu asi za 6500 kč. Zdá se to celkem hodně peněz, ale co bysme pro ty děti neudělali, že jo. :D Pokud někdo teprve začíná, tak si nemusí florbalku ani vystroj hned kupovat, oni mu tam pujčí a svoji si koupí , až si bude jistý, že ho to bude bavit.
jane

Příspěvekod Mirka » 0, 16. prosinec, 2014, 11:31 am

jane... tak to jsi mě docela uklidnila, jestli jim na začátku věci půjčují, tak to zatím nemusím zas až tak řešit :good: začala jsem jen tak pro zajímavost včera hledat kolik by nás to všechno pro kluka stálo - třeba tady florbalové vybavení prý není zas tak drahé oproti kamenným prodejnám, ale když jsem si to všechno začla házet do košíku tak celková cena rostla rychle :D :D teď, když nad tím přemýšlím, tak na začátku taky může nosit oblečení a boty, co má na tělocvik a nemusíme kupovat nic speciálního. ono teda několik tisíc ročně to ve výsledku asi spolkne i tak (přeci jen kluk roste a potřebuje nové oblečení často a platí se i kroužek), ale zas pořád míň než hokej, o kterém jsme taky uvažovali protože o tom syn jednu dobu dost básnil. to je teprv drahý sport :D
Mirka

Příspěvekod misaK » 0, 16. prosinec, 2014, 12:59 pm

já jsem teď koupila florbalku i míčky jako vánoční dárek, celkem mě to přišlo cca 2000,-. Chtěla jsem něco, co udělá radost, DS si vybral sám. DD chodí tančit do baletu, tm jsou to každoročně nové baletní piškoty asi za 300,-. Víc do peněz než sport nám lezou hudební předměty.
Musím přiznat ale, že DS ten kolektivní sport prospívá a to moc, je astmatik, stále jsem ho tak nějak hlídala, pozorovala, jako v bavlnce, a on si vsele kašlal. Pak jsem se dočetla, že astmatici potřebují pohyb, tak jsem se začala míň strachovat a víc mu povolila (on má sport rád) a je to MNOHEM LEPŠÍ. Taky on nebyl dost průbojný a sport ho to naučil, postavit se za svůj názor, nekrčit se pořád u mě, podporovat slabší, umět přijmout prohru...takové ty dobré věci.
misaK

Příspěvekod Mirka » 0, 17. prosinec, 2014, 3:39 pm

No tak to jsem ráda i za tebe...co se týče té průbojnosti a postavení se za svůj názor, tak to je přesně i důvod, proč chci, aby začal kluk dělat něco v kolektivu. To, že je na astma dobrý sport mě překvapuje, taky jsem si myslela, že pro děti s astmatem je lepší dělat fyzicky náročné činnosti spíše opatrně. Teď vidím, že to asi není úplně pravda, zajímavé :)
Mirka

Zpět na Naše děti