Adventní aktivity pro děti

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Re: Adventní aktivity pro děti

Příspěvekod Čola » 0, 27. listopad, 2013, 1:32 pm

rozmarýnka píše:Znáte CD Kouzelný kalendář od Josteina Gaardera? Existuje i kniha, ale CD se nám líbí víc. Je to vyprávění příběhu na každý den od 1. do 24.prosince, kdy chlapec najde v adventním kalendáři část příběhu. My jsme ho poslouchali a děti měli za úkol nakreslit obrázek toho, o čem byl příběh. Je to putování do Betléma napříč Evropou, pozpátku časem, něco z historie. Mluví to Šafránková, Abrhám, jeden kluk, a další. Naše děti to mají rádi, ale nevím zda i tento rok najdeme společný čas na poslouchání. Fakt doporučuju.
Máme to z http://www.cteteusima.cz

No tak to je bomba. Neznala jsem, ale všechny zúčastněné zbožňuju - Ebeny, Šafránkovou (před časem jsem zmiňovala jí namluvené Děti z Bullerbynu - velmi oblíbené CD u nás) Abrháma, Somra taky, Josteina Gaardera úplně nejvíc. Kdysi ještě na gymplu mě hodně ovlivnila jeho kniha Sofiin svět - výklad filozofie a její historie pro dospívající, úžasně napsané s napínavým příběhem. I teď bych si to přečetla. Četla jsem i další jeho knížky, krásná byla i Dívka s pomeranči - zase otázky po smyslu života, výborně zpracované tak pro desetileté děti tipla bych.

Takže já si to snad koupím jako originálku, Rozmarýnko, díky. Tohle je pro mě tip dne, ne-li letošních Vánoc. :D
Čola

Příspěvekod treperenda » 0, 27. listopad, 2013, 4:32 pm

a aktivita 93. ledový svícínek.- do kelímku vložíme menší, můžeme do mezery vložit i šípky, kamínky, korálky, lego, cokoli, zalejeme vodou a dáme zmrznou -za okno, nebo do mraŽáku :lol: . Druhý den vyklopíme, dovnitř vložíme svíčku a kocháme se.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod RomanaK » 0, 27. listopad, 2013, 5:45 pm

treperenda píše:a aktivita 93. ledový svícínek.- do kelímku vložíme menší, můžeme do mezery vložit i šípky, kamínky, korálky, lego, cokoli, zalejeme vodou a dáme zmrznou -za okno, nebo do mraŽáku :lol: . Druhý den vyklopíme, dovnitř vložíme svíčku a kocháme se.

Ty jo trepp :D Tak nevím nevím, já za tím hned viděla tu potopu u nás doma :D :D Ale vlastně kdyby mi to tálo za tím oknem, tak by to ani moc nevadilo....ale kam bych pak dala ozdobné truhlíky? :scratch_ones_head: Nu ale vyzkoušet to musíme :derisive:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod treperenda » 0, 27. listopad, 2013, 8:21 pm

No ty samozřejmě patří ven - na dvůr, za okno, do tmy.
treperenda

Příspěvekod RomanaK » 0, 27. listopad, 2013, 10:31 pm

:blink: :blink: hmmm...nevím proč já bych pořád všechno rvala dovnitř :blink: :blink: :mocking: :mocking:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod treperenda » 0, 28. listopad, 2013, 12:26 am

romano, i když já ti nevím, v té vaší teploučké a vlídné jídelně by vám to možná ani tak moc netálo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
treperenda

Příspěvekod Lucci » 0, 28. listopad, 2013, 8:49 am

Tak ja se priznam, ze denne vanocni aktivitu nedame. :dontknow: Spolu s krouzkama a skolou na to nebude cas. Ale mam ten Kouzelny kalendar, ten budeme poslouchat, budeme lepit postavicky z Betlema na okno, skrtani dnu provadi Acko do rodinneho kalendare uz mesic :mocking: taky maji oba kluci adventni kalendare z lega, dostal je Becko k narozeninam... takze adventu docela dost. Pres tyden budou mit v adventnim auticku asi sladkosti a na vikend nejake tvoreni.

Virgin... ty vlocky jsou za chvilku hotove, dali jsme tomu max. pul hodinky vcetne nalepeni na dvere. :winkextra:

Romarynko... to je vyborny napad nakreslit obrazek toho, co deti uslysi. Diky. :s11651: :good:

Trep... ledovy svicinek je krasny napad, ale dost netrvanlivy. :mrgreen: Jo on je na ven jo? :shock: To mi z parapetu ve 13.patre panelaku asi spadne. :mocking: :mocking:
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 28. listopad, 2013, 9:11 am

Lucci: Myslím si, že advent je o rozjímání a zklidnění, ne? A člověka napadá nejvíc aktivit - učitelky vymýšlejí koncerty, divadla, trhy. Maminky vymýšlejí pečení, aktivity pro děti. Ale nenechme se zahltit. My ten Kouzelný kalendář posloucháme i během roku ;) a tak nevadí, když o adventu něco nestihneme a máme několik dnů najednou.
Tak já budu dělat aktivity s nejmladším, protože nechodí do školky. A ostatním se budu snažit připravit spíš pokojný čas.

Taky je hezký příběh na CD muzikál Neobyčejná noc. Je to vysvětlení příběhu vánoc. Rádi si zpíváme ty písničky. Ale už se to asi nedá koupit, nevím. Na ulož to to asi je. Jen pokud chcete ve vašich dětech živit myšlenku Ježíška, tak si ro radši poslechněte předem, je to zpochybněné!!! :mrgreen: Je to o narození Ježíška, ale ne o Ježíškovi, který dává dárky. Ale o Ježíši, který přišel na svět. Zase to máme v hitparádě po celý rok - my asi máme pořád vánoce. :D
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Malvína » 0, 28. listopad, 2013, 10:08 am

U nás v elektru mají zrovna akci na svíčky čajovky na baterku, ty by se hodily asi právě na ten ledový svícen, aby normální plamínek ten svícen nerozpouštěl.
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod RomanaK » 0, 28. listopad, 2013, 10:54 am

treperenda píše:romano, i když já ti nevím, v té vaší teploučké a vlídné jídelně by vám to možná ani tak moc netálo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:mocking: :mocking: :mocking: :mocking: :mocking: :mocking:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

PředchozíDalší

Zpět na Naše děti