Adventní aktivity pro děti

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Re: Adventní aktivity pro děti

Příspěvekod Čola » 0, 1. prosinec, 2013, 5:14 pm

Ahoj holky, Rozmarýnko, taky jsem letos šila adventní kalendář. Už ho mám v hlavě asi tři roky, letos jsem ho stihla tak tak a ještě ho budu muset doladit. Ovšem visí a dětem se líbí, tak jsem spokojená. MOžná jsme ho šily zhruba ve stejnou chvíli, to mě úplně potěšilo. Na tom mém jsou nažehlovačky vánočních zvířátek od Amélky z Fleru. Jsou roztomilé, takže kalendář je opravdu veselý.

No a jak jsem myslela, že s úkoly si letos dáme pohov, tak dcera se už v pátek ptala, kdy ty adventní úkoly začnou. Navíc jsme si vyrobili anděla z plsti s kapsičkou na břiše, akorát tak vhodnou pro papírek s úkolem. ;) Takže jdem do toho znova. Trochu zrecykluju ty loňské, přiberu inspiraci od Vás a bude.

Na dnes zcela jednoduché: Napište Ježíškovi.
Na další dny pro inspiraci:
2. Podívejte se na staré zvyky ve vánočním, mikuláškém či tříkrálovém díle večerníčku Chaloupka na vršku (youtube)

3. Vyzdobte si okna sněhovými vločkami, inspiraci najdete na http://www.keliwood.cz/aktuality/snehove-vlocky-vanocni-vystrihovanky

4.  Utrhněte si větvičku barborku z ovocného stromu a dejte doma do vody. Čekejte, zda rozkvete do Štědrého dne.

5.  Přečtěte si obrázkové čtení o sv. Mikuláši na internetu:
  http://deti.vira.cz/Liturgicky-rok-kale ... kove-cteni
Čola

Příspěvekod treperenda » 0, 1. prosinec, 2013, 10:40 pm

TAk a ty moje:
1. advetní jarmark v nedalekém městečku
2. pečení perníčků + nové formičky
3.zdobení perníčky. Letos bych jim ráada dopřála takové ty tenoučké zdobičky, ať to mají jednou taky hezký. TAk uvidíme. Hlavně musí Viléma snést aspoň jedno vejce, ať mám bílek 8-)
4. Jít pro větvičku na Barborku a na netu zjistit něco o sv. Barboře.
5. vygruntovat pokojíček před Mikuláem
6. tv pohádka, nejlépe s Mikuláškou tématikou
7. stavíme na obci Betlém ze slámy
8.procházka do lesa, krmit zvěř a cestou se třeba stavit v cukrárně na něco dobrého
9.domácí plastelína
10.vystřihování vloček na okna - to jevýzva pro mě - ty okna by asi měla být čistá :beg:
11.svícínky na SV. Lucii ze starých zavařovaček
12.vánoční punč
13.sladkost
14.zřejmě začneme péct cukroví
15. výroba vánočních přání
16.výroba pralinek jako dárky pro paní učitelky
17. ozdoby a dekorace na Štědrý den - vyrobit svíčkky z ořechů, nebo jmenovky na stůl atd.
18.svícínky z ledu
19.společná výroba věnce do pokojíčku
20.sladkost
21. a to se ještě neví, každopádně já budu finišovat s cukrovím, táta bude v práci, tak to bude něco velmi nenáročného
22.Cake pops podle od Martiny využití zbytku zdobítek z cukroví
23. ASi je zavřu do sklepa, ať je chvíli pokoj.
24. Doufám, že někde seženu čokoládový zlatý prasátko.

Ještě jsme dnes na trzích viděli skvělé indiánské hud . nástroje, tak mě napadla výroba nějakých chřestidel - návodů na netu je spousta a všechno bude určitě na poslech příjemnější, než neustálé bubnování juniora na plechový bubínek :beg:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Dianka » 0, 30. prosinec, 2016, 3:22 am

Brutální nápady na aktivity pro děti. Určitě to mnohým doporučuji a sama vyzkouším. A ne pouze na advent, ale vždy .. Nebo o rok na advent, na tom nezáleží. A rozhodně při to mvšetko děti natočím. Děti jsou to http://www.spionsvet.cz/k-100203-wifi-kamery nejkrásnější co existuje a jejich úsměv a radost je čistá upřímnost. Miluji to a proto vždy takové okamžiky natáčím, fotím, nahrávám, všechno možné. Aby jednou když vyrostou se msa k tomu mohla znovu vrátit a s úsměvem na tváři vzpomínat. Nejlepší je pokud tu kameru schovám tak aby si ji nevšimli, protože jen tehdy jsou nejupřímnější když ani netuší že je někdo natáčí ..
Dianka

Předchozí

Zpět na Naše děti