Adventní aktivity pro děti

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Adventní aktivity pro děti

Příspěvekod treperenda » 0, 27. listopad, 2013, 1:33 am

TAk já napíšu, co mám na papírku a zítra to uspořádám a případně doplním jo, ale ať to už nenosím v hlavě.

1.výroba lucerniček - zavařovačka, půrhledné papíry, provázky, lepící pásky, nástřik um. sněhu, filcové ozdobičky, třpytky na lepidle, jen ovázaná mašlička, co koho napadne. A svíčka samozřejmě.

2.Výroba domácí plastelíny a tvoření z ní - recept lecde na netu, např. Brýdová ho myslím taky má.

3. CD nebo "fleška" s pohádkou

4. výroba vánočních přáníček - jakýchkoli, co je komu libo. u nás kluci dostanou od Mikuláše děrovačky z Tchiba, tak můžou užít ty třeba

5. Vaření a pití vánočního punče- zítra dodám recept.

6.výroba dárečku pro učitelky - léta se chystáme na vlstní čokoládové bonbony, spíž je plná platíček z bonboniér a adventních kalendářů, tak letos na to snad už dojde

7. ty báječné lízátkové buchty od Martinyyy.

8.pytlík na zdobení perníčků
9. a ještě před tím se musí upéct, tak třeba nějakou novou formičku?

10. ozdob si své okno + šablona na ty krásný vločky od Lucci. TAky mě napadlo, že ty vločky můžou být krásný na slavnostním stole na Štědrý den - tak k nám k šeredným svícínkům ze škol a školek přibudou ještě šišatý vločky :laughingneqw:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Re: Adventní aktivity pro děti

Příspěvekod martinaaa » 0, 27. listopad, 2013, 8:34 am

:lol:
martinaaa

Příspěvekod velva » 0, 27. listopad, 2013, 9:38 am

11. Mohly by být řetězy - papírové,popcornové,atp.
velva

Příspěvekod Čola » 0, 27. listopad, 2013, 10:40 am

Holky, tady jsou nápady na úkoly a hry do adventní krabice. Něco je opravdu vtipné. Treperendo, to jsem se do toho vymýšlení pustila, co? ;)
http://zena007.cz/co-dat-do-adventni-krabice/

Kopíruju sem z vánočního chlívku, ať to máme pohromadě.

Loni jsme dělali něco podobného, úkoly byly zaměřené víc prožitkově, např. držte černou hodinku, ať máma nebo táta povypráví veselou historku z dětství, běžte spolu na vánoční trhy....

Mám chuť se do toho pustit s Vámi, jen nevím, jak to budu stíhat, začátek adventu mám nabity kvůli angličtině.... Musím to promyslet a rozvrhnout. (Aby to nedopadlo tak, že v půlce adventu budu mít rozmyšleno - nestíháme. :mrgreen: )
Čola

Příspěvekod RomanaK » 0, 27. listopad, 2013, 11:20 am

Ahojky,
super téma ,-) rozhodně využiju, pač Olík s tou zlomenou klíční kostí jde do školky až v lednu :)

a přidávám pár nápadu :)

- výroba svíček ( můžeme svíčky koupit a různě je polepit, hvězdičkama, proužkama, sisálem,...ubrousková technika, nebo koupit barvičky-konturky na sklo a namalovat si přímo svojí-v hornbachu 4 svíčky za 49 ,-) nebo kik jedna větší 25Kč)

IMG_3952-horz.jpg

- výroba svícínků na čajovky ze starých CD (potřeba lepidlo, staré CD a vše co nás ke zdobení napadne ) :)

- věneček do dětského pokoje . Maminky pomohou ovázat kruh a dítka mohou polepit bombónkama, cukrlátkama a výrobkama svůj adventní věneček.

- škrtací kalendář , kdy přijde ježíšek - představám se meze nekladou :) Já dnes s klukama budu vyrábět na čtvrtce, nakreslíme obrys kapříka, šupinky uděláme asi z těstovin, vybarvíme a já jim dolinkuji kalendář a kluci budou každý den škrtat políčko :)

- vizovické pečivo :) - vykrajování, modelování :) Jen to hnětení dá zabrat, ale to budu mít místo posilky :)
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod treperenda » 0, 27. listopad, 2013, 12:09 pm

JO, vizovické pečivo, to je super - Romi nemáš nějaký dobrý recept?jak přesně na to? Včera nám dorazila Rodinka z Rod. pasů a tam právě to vizovické pečivo bylo, tak mě napadlo, že by to bylo hezké i na stromeček ( pokus se nezdaří na přízdobu venkovních dekorací :lol:

Čolo ty jsi geniální - samozřejmě - bežte s TATÍNKEM vyrobit krmítko pro ptáčky. táta nám ho slibuje čtvrtým rokem. Kdo nemá kam krmítko usadit, tak se dají vyrobit lojové koule anebo jen borové šišky namočit do sádla, pak do semínek a nechat zatuhnout - hotovo.
Anebo cokoli jiného, hlavně aby to bylo s tatínkem a já mohla zůstat sama doma. Můžou jít spolu třeba koupit váínočku, ať je to tématikcé, hlavně že vypadnou :mrgreen:

jít do lesa na větvičky na výzdobu a přitom vzít něco pro lesní zvěř - to je už spíš víkendová záležitost.

na Barborku jít pro třešňovou větvičku a na internetu vyhledat proč se na Barboru rvou větve a kdo byla sv. Barbora.

A u toho něco pro děti znavené přírodou, tvořením a vyprávěním s rodiči - co odkaz na nějakou jednoduchou pěknou vánoční hru na PC? :mrgreen: Možná že na webu Déčka by něco mohli mít.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod virginia » 0, 27. listopad, 2013, 12:22 pm

Já se bojím, že bych přestala už třetí den.
Ale nápad krásný, to zase jo.
Ráda bych ty vločky od Lucci, jsou krásné.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod RomanaK » 0, 27. listopad, 2013, 12:38 pm

treperenda píše:
Čolo ty jsi geniální - samozřejmě - bežte s TATÍNKEM vyrobit krmítko pro ptáčky. táta nám ho slibuje čtvrtým rokem. Kdo nemá kam krmítko usadit, tak se dají vyrobit lojové koule anebo jen borové šišky namočit do sádla, pak do semínek a nechat zatuhnout - hotovo.
Anebo cokoli jiného, hlavně aby to bylo s tatínkem a já mohla zůstat sama doma. Můžou jít spolu třeba koupit váínočku, ať je to tématikcé, hlavně že vypadnou :mrgreen:

:D :D :laughingneqw: :grin: :grin: Tak to asi dnes aplikuju, ale aby mi ti chlapi venku někde nepřimrzli :laughingneqw:

Určitě receptík nahodím :) jen ho musím vylovit :scratch_ones_head: :give_heart:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 27. listopad, 2013, 12:48 pm

Znáte CD Kouzelný kalendář od Josteina Gaardera? Existuje i kniha, ale CD se nám líbí víc. Je to vyprávění příběhu na každý den od 1. do 24.prosince, kdy chlapec najde v adventním kalendáři část příběhu. My jsme ho poslouchali a děti měli za úkol nakreslit obrázek toho, o čem byl příběh. Je to putování do Betléma napříč Evropou, pozpátku časem, něco z historie. Mluví to Šafránková, Abrhám, jeden kluk, a další. Naše děti to mají rádi, ale nevím zda i tento rok najdeme společný čas na poslouchání. Fakt doporučuju.
Máme to z www.cteteusima.cz
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod RomanaK » 0, 27. listopad, 2013, 12:53 pm

rozmarýnka píše:Znáte CD Kouzelný kalendář od Josteina Gaardera? Existuje i kniha, ale CD se nám líbí víc. Je to vyprávění příběhu na každý den od 1. do 24.prosince, kdy chlapec najde v adventním kalendáři část příběhu. My jsme ho poslouchali a děti měli za úkol nakreslit obrázek toho, o čem byl příběh. Je to putování do Betléma napříč Evropou, pozpátku časem, něco z historie. Mluví to Šafránková, Abrhám, jeden kluk, a další. Naše děti to mají rádi, ale nevím zda i tento rok najdeme společný čas na poslouchání. Fakt doporučuju.
Máme to z http://www.cteteusima.cz

Jé to je super nápad :) Pro nás jak dělané :)
hned sem jukla na uložto. a je to tam v raru i zipu ,-) tak už stahuji :blush2:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Další

Zpět na Naše děti