Výše kapesného

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Výše kapesného

Příspěvekod Martina » 0, 15. září, 2012, 9:49 pm

Řešíme doma kapesné pro dceru (začala chodit do 3. třídy), tak bych se chtěla zeptat, jak to řešíte vy. Ona je spořivý tip, že si na něco našetří většího (když dostala od babiček k narozeninám, na výlet ji třeba dám víc a co si ušetří, tak si mohla nechat....) a my ji třeba přidáme, takže zatím jsme kapesné neřešili, ale možná už by bylo na čase začít...
Martina

Re: Výše kapesného

Příspěvekod grafi » 0, 16. září, 2012, 9:08 pm

V tomto věku jsme dávali 10Kč na týden.
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod treperenda » 0, 16. září, 2012, 10:03 pm

A já se přidám s dotazem. Jak to řešíte v případě "přestupků"? Berete dítěti kapesné za prohřešky? nedávno jsem se na emiminu zapojila do nějaké diskuse, že dítě přece nedostává peníze za odměnu, tak jaképak sankce a tresty. Ale, mě to už skoro připadalo, že za chvíli snad budou děti trastat nás, když to kapesné nedostanou včas, ve správné výší atd. No nevím, jak to řešíte vy?
Jo a jsem matka škudla. Náš druhák neustále něco ztrácí. Dkyž přijde o gumu ve škole, tak to ještě pochopím - že v zápalu boje atd, ale že má v pátek kompletně vybavené pouzdro, připravené v aktovce an pondělí a dnes večer zjistím, že tam chybí tři pomůcky, tak to mě tedy namíchne. už to tak bylo loni, takže letos jsem zavedla možná tvrdý princip - jakmile ztratí tužku, gumu, ořezávátko, - dodám je já z mých zásob, které mám pro tyto případy vytvořené, ovšem on si to zaplatí. Takže dnes jsem vydělala 5 Kč za tučku č. 2 :mrgreen: to mám kšefty, co?
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod HanaK » 0, 17. září, 2012, 2:14 pm

kapesné mají děti jako samozřejmost, zkrátila bych za trest snad kdyby si kupovali cigarety nebo alkohol. :twisted:
Mají na nutné výdaje (jízdné a další platby) + 50/100 Kč měsíčně na telefon (ZŠ 50, SŠ 100) + 100 Kč měsíčně na cokoliv.
Na začátku roku vybavím pomůckami a když ztratí, dokupují si sami. Když nechali venku zreznout pilu, kupovali list, když ztratil klíč, kupoval další.... Čili přijde o peníze jako přirozený důsledek svých činů, nikoliv jako trest... např. jseš drzý, půlka kapesného dolů. :roll:
HanaK

Příspěvekod virginia » 0, 18. září, 2012, 11:17 am

x
Naposledy upravil virginia dne 0, 4. říjen, 2012, 10:35 am, celkově upraveno 1
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod DankaS » 0, 19. září, 2012, 9:52 am

My dáváme staršímu DS 250,-Kč/týden, je SŠ a denně dojíždí, tak si z toho hradí cestu busem a šetří si z toho také na kredit do mobilu. Mladší dvojčata naštěstí kapesný ještě nevyžadujou :)
DankaS

Příspěvekod HanaK » 0, 21. září, 2012, 7:32 am

U DD jsem zavedla, že drogerii očistnou (mýdla, šampony, pleťové gely, vody, krémy na problémovou pleť, deodorant) platíme my a kosmetiku si platí sama.
HanaK

Příspěvekod jane » 0, 7. říjen, 2014, 12:08 pm

Já dávám 50kč na týden (12 a 15let) Mají to jen na zmrzku nebo nejakou drobnost. Ds si vydělává ještě na brigádě a je víc šetrný než Dd, tak je hned bez peněz.
jane

Zpět na Naše děti