Školní aktovka pro prvňáka

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Re: Školní aktovka pro prvňáka

Příspěvekod adriana119 » 0, 3. srpen, 2012, 8:51 pm

Slávinko, svetlý určite nie :beg:
adriana119

Příspěvekod miciqx » 0, 4. srpen, 2012, 1:20 pm

slávi i kdyby sama byla vzorem čistotnosti - vem si, jak jsme s těma taškama válčili my.. v šatně při přezouvání musely na zem protože většinou bylo plno, když se někam šlo vyskládaly se vedle sebe (v lepším případě, spíš to byla víceméně hromada) , když se čekalo dýl kdekoliv, taška se sundala a šlo se hrát.. a že by všude byly čistý odkládací místečka to ne-e...
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod treperenda » 0, 4. srpen, 2012, 1:56 pm

A taky je takové prvňácké pravidlo hledat něco - cokoliv - naprosto neodkladně, v tašce ve chvíli, kdy právě prší sněží, nebo je bláto po kolena. to se pochopitelně NEDÁ NIC dělat, batoh se halt musí hodit do bahna a vytáhnout z něj devadesátoupátou kartičku z Penny, kterou zrovna výhodně vyměnil :lol: Ale přiznám, že my jsme na té výhodné tašce měli žluté dno, bála jsem se ho velice a přežilo kupodivu se ctí. Zase naše taška stála 200,-, tak mi bylo jedno jestli ji po roce zahodím, nebo ne.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Slávinka » 0, 4. srpen, 2012, 3:46 pm

Miciqx, to máš pravdu, to si samozřejmě vzpomínám, jak vypadala moje aktovka, :mrgreen: ona totiž dcera toho kluka v sobě má tak trochu po mně :blush2: , ale já předpokládám, že za těch 27 let (tolik?!?! :swoon: ), kdy jsem chodila do první třídy já, se toho dost změnilo, takže i ty aktovky jsou jistě z jiných, odolnějších materiálů a když se postaví na zem, tak stojí na dně, nepřepadávají. Dno má aktovka černé a záda tyrkysová, z toho jsem usoudila, že by to třeba nemuselo být tak hrozné.
No, ale jinak jste mě pěkně odradily :lol: , takže bílou, ve svém vlastním zájmu, přestávám prosazovat. Třeba ji vnutím jednou chlapečkovi, ten je čistotnější :D
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod HanaK » 0, 22. srpen, 2012, 10:14 am

doporučuju to nepřehánět s obrázkama z pohádek, dnes miluje Šmouly, ve třetí se za ně bude stydět a bude chtít novou :idea:
HanaK

Příspěvekod Slávinka » 0, 17. říjen, 2012, 3:12 pm

Tak už máme vybranou a zamluvenou aktovku. Na Topgal jsem slyšela největší chválu, tak jsme vybírali na jejich stránkách motiv. Váhali jsme mezi dvěma variantama. Nakonec mě něco osvítilo a zašla jsem v našem městě do místního obchodu, kde prodávají aktovky, že se podívám, jestli tam některou Topgaláckou nemají "naživo". A dobře jsem udělala. Nakonec, po poradě a včerejší zkoušce aktovek a batohů přímo na zádech našeho prvňáka, jsem se rozhodla, že koupíme aktovku od českého výrobce EMIPO. Výhoda této aktovky oproti Topgalu je v tom, že je nižší, než Topgal (i když ne menší objemově). Naše dítě je prcek (zatím 110cm) a jakmile si nasadila na záda batoh od Topgalu, tak vypadala, že nese krosnu..
Potom je taky praktičtější, když má aktovka klasické jedno zavírání, které se otevře a prvňák pak vidí všechny přihrádky zároveň, což je to mnohem přehlednější, než batoh na tři zipy. Je mi jasný, že když pak má něco rychle najít, tak to musí být divočina.
No a co se týče motivů, tak je jich tam dost na výběr. Beatka váhala mezi touhle: http://www.skolni-aktovky-batohy.cz/Pro ... -Dog-party a touhle: http://www.skolni-aktovky-batohy.cz/Pro ... t-Romantic Tak jsem jí řekla, že Ježíšek jednu vybere, ať má překvápko, no a přiklonila jsem se k té růžové s motýlkem. Mně se teda ovšem nejvíc líbila tahle: http://www.skolni-aktovky-batohy.cz/Pro ... agic-natur
Viděla bych to tak, že tuhle bude mít tak do třetí třídy (jestli vydrží) a pak už může vybírat z Topgal batohů, do té doby snad vyroste :mocking:
Ještě jsem zapomněla napsat, že je taky dobré mít aspoň pouzdro (penál) se stejným motivem, jako je aktovka. Kvůli přehlednosti pro dítě, i pro učitelku. Aspoň prý v té první třídě, kdy ty děti kolikrát něco ztratí a pak neumí pořádně popsat, jak to jejich pouzdro (sáček na přezůvky...)vypadalo. To není z mé hlavy, ale zkušenost jedné maminky prvňáka.
Tak snad jsem někomu pomohla, kdo má doma budoucího prvňáka. :give_rose:
Slávinka

Příspěvekod treperenda » 0, 17. říjen, 2012, 10:43 pm

Slávinko, vy dnes doma slavíte, že jo? my taky! I náš Cyrilek má šest let! To nám to uteklo, že? Před nedávnem se narodili a už jim vybíráme aktovky :cray: A za chvilku přitáhne dom nějakou nevěstu - teda Cyrilek, Beatka snad ženicha :mrgreen: :mrgreen:
treperenda

Příspěvekod treperenda » 0, 17. říjen, 2012, 10:51 pm

jé te´d čtu, že jsi si staky vzpomněla, to je milé! :give_rose:
treperenda

Příspěvekod Slávinka » 0, 18. říjen, 2012, 11:41 am

treperenda píše:Slávinko, vy dnes doma slavíte, že jo? my taky! I náš Cyrilek má šest let! To nám to uteklo, že? Před nedávnem se narodili a už jim vybíráme aktovky :cray: A za chvilku přitáhne dom nějakou nevěstu - teda Cyrilek, Beatka snad ženicha :mrgreen: :mrgreen:

:lol: :lol: No, řekla bych, že v tom zatím nemá holka ještě jasno, nebo se spíš přiklání k ženským :lol: Zbožně obdivuje Daru Rolins :swoon: a ve školce kamarádí nejvíc s holčičkou Adélkou a to už se mě kdysi ptala, jestli si může holka vzít za muže holku (měla na mysli právě tu Adélku) :lol: :lol: A když by si prý měla vzít kluka, tak jedině tatínka, nebo Hanýska :lol: Jo a Beatka naznala, že je s vašim Cyrilkem asi dvojče, když jsou narozeni ve stejný den i rok :mocking:

Ilali děkuji za přání, vyřídím! Topgal od 3.třídy je asi fakt ideál. Navíc bude mít potom pocit, jak už je velká holka, když nemá tu "aktovku", ale už "batoh". :s344:
Slávinka

Příspěvekod buldozer » 0, 23. říjen, 2012, 2:44 pm

Slávi, ta bílá aktovka je krásná,ale jak znám sebe a tak trochu Beatku, tak ta taška by byla za chviličku jak to prasisko špinavá :D asi bych volila nějakou tmavou s růžovýma kytičkama a srdíčkama, asi se to nedá prát že?
buldozer

PředchozíDalší

Zpět na Naše děti