Školní aktovka pro prvňáka

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Školní aktovka pro prvňáka

Příspěvekod Slávinka » 0, 31. červenec, 2012, 4:52 pm

Příští rok v září půjde i naše dítko do školy. Bude to pro nás premiéra. Trošku jsem se začla zajímat o aktovky, protože ji určitě přinese Ježíšek, ale my ji musíme vybrat, aby věděl, kterou koupit, že. Jenže se v tom vůbec neorientuju. Mám známou, která kupovala aktovku asi za 1600Kč a znám taky paní, která koupila dcerce aktovku za 4000Kč!!! :swoon: Tak bych potřebovala poradit od vás, které už jste aktovku kupovaly, na co se zaměřit, co je důležité, co míň. Jestli koupit zvlášť aktovku, zvlášť pouzdro (penál), případně osvědčené značky atd. Děkuji :give_rose:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Re: Školní aktovka pro prvňáka

Příspěvekod LeniH » 0, 31. červenec, 2012, 5:09 pm

Slávinka: Osobní zkušenost se školní taškou zatím nemám, ale zrovna nedávno jsem okukovala, jakou koupila švagrová synovci, který jde od září do školy a prý je dobrá značka Topgal.
Co se penálu týče, tak prý koupit rozhodně prázdný, protože ve škole pak dali seznam, co přesně si mají děti donést (jaké pastelky, pero a pod.), takže náplň pak dokupovali dle požadavků školy.
Obrázek Obrázek
LeniH

Příspěvekod adriana119 » 0, 31. červenec, 2012, 7:17 pm

S aktovkou Topgal máme skúsenosti aj my. Staršej dcérke som ju kupovala ako druháčke, bolo to zo série Chilli. Vcelku sme s ňou boli spokojní, aj keď držadlo na vrchu tašky sa už po pár týždňoch polámalo (textilné držadlo v takom gumovom obale, ten sa rozkúskoval).
Výhodou bol vystužený chrbát, široké mäkké popruhy, nevýhodou - že bola dosť objemná. Ale keď som videla, čo všetko dcéra musí v nej do školy nosiť, tak až taká veľká nebola.
Dobré skúsenosti máme aj so školskými batohmi HAMA, ale to asi pre prváčence ešte nie sú vhodné.
Pre mladšiu sme teraz kupovali celú sadu (taška, peračník, vrecúško...) značky Sammies Premium. Sú to vystužené tašky, vhodné pre prváčikov, v obchode nám vysvetľovala všetky výhody, už si ani nepamätám, čo presne. Cena je neskutočná :swoon: , to je fakt, ale snáď aspoň dva roky vydrží. A hlavne sa malej páčila a našťastie si nevybrala žiaden princeznovský motív, tak ju snáď tak rýchlo neomrzí.
Máme túto http://www.hama.sk/produkt/sammies-premium-skolsky-ruksak-heartbeat-5-dielny-set

Určite by som si dávala pozor na vystuženie chrbtovej časti, spevnené dno tašky a široké mäkké popruhy. Keď sa do tašky naložia všetky potrebné veci, čo deti musia mať, tak je to vcelku váha :o
adriana119

Příspěvekod Martina » 0, 31. červenec, 2012, 8:01 pm

My máme dobrou zkušenost s Topgalem. Dcera teď půjde do 3. třídy a má ji už 2 roky a ještě 1 rok by měla vydržet i velkostně. Má k tomu i stejné pouzdro a peněženku. Protože je drobná, tak jsme hodně také porovnávali váhu samotné aktovky, protože když tam pak dá věci, tak je to opravdu hodně těžké. Na Topgalu také ochotně poradí, jsou tam i doporučené aktovky pro prvňáky. Vzhledem ke spokojenosti jsme vybrali stejný batoh jen s klučičím motivem i pro syna, který jde v září do první třídy. Tak věřím, že budeme také spokojeni. Také je dobré se rozhodnout jestli více kapes nebo raději méně, někdo nerad třídí věci do vícero kapes. Dobré je, aby byla boční kapsa na pití, my jsme uvítali i pláštěnku, která je součástí... na stránkách topgalu jsou i rady jak vybírat aktovku a dobré je si tam přečíst diskuze. Pro dceru jsme koupili tuto (i když už nemají k tomu pouzdro, co máme my, mají jen menší):
http://www.topgal.cz/batohy/skolni/efi-120/?h---pink
pro syna jsme vybrali tuto:
http://www.topgal.cz/batohy/skolni/nun-200/?r---khaki

Pouzdro bych určitě vybrala prázdné.
Martina

Příspěvekod JanaD » 0, 31. červenec, 2012, 8:31 pm

Prima rady, také se nám budou hodit, Vašík by měl jít příští rok do školy, tak už jsem také po nějaké zavazadle pokukovala ;) a ten topgal si hodně chválí
JanaD

Příspěvekod treperenda » 0, 31. červenec, 2012, 10:39 pm

topgal je myslím dobrá volba, i když my jsme nakonec pro prvńáka koupili jakousi tašku ve výprodeji za 200 kč. Původně jsem ji koupila jako batoh na výlety, ale o kus dál byla s jinačím dekorem, ale stejná stavba a materiál za 1500. Kvalitní teda nebyla, po roce ji odkládáme jako památeční první tašku na půdu. Nicméně jsem si srovnala v hlavě a vzhledem k tomu, že jsem prvňáka stejně celý rok vodila do školy i ze školy a tašku jsem mu většinou vozila v kočárku, tak si myslím, že platit za ergonomické tvarování by bylo vyhazování peněz.
Ale třeba pouzdro máme Topgal a to mě teda naprosto zklamalo - 1. nevlezou se do něj tužky - opravdu, nekecám - pastelky jsem museli seřezat, aby se nám na začátku roku velzly do pouzdra, zdálo se mi docela blbě uspořádaný rozmístění těch gumiček, který se i hodně brzo vytahaly. Takže dopručuju rozhodně nekupovat vybvené pouzdro, už jen proto, že ty náplně většinou bývají shit a určitě se vyplatí investovat do kvalitních pastelek, tužek, nůžek atd, ale je asi dobré vzít si s sebou pouzdro do obchdu a podle seznamu od učitelky si tam zkusit nastrkat všechny potřeby, plus nějaká rezerva. Náš prvňák nosil RADĚJI tři (!!!!) pera do školy, kdyby se mu náhodou nějaký vypsalo :mocking: :mocking:Jo, pouzdro máme jednopatrový, učitelka nám ho doporučovala, že čím míň pater, tím menší bordel a tím snažší orientace, s čímž bych souhlasila, ale nejsem si jistá, jeslti teď ve druhé třídě by se větší pouzdro přeci jen nehodilo.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod DankaS » 0, 1. srpen, 2012, 3:10 pm

Náš starší DS válčil s Topgalem, v různých obměnách, podle momentální potřeby a vydržel i ten největší záhul, kdy se mu např. nějaký spolužák na něj pověsil za ucho, atd. Cena je rozumná, takže u něj zřejmě za pár let zase skončíme, když budeme pořizovat vše dvojmo :roll:
DankaS

Příspěvekod dadaz » 0, 3. srpen, 2012, 8:51 am

tak jen přidám moje zkušenosti...pohlídat si váhu baťohu, velikost, vyzkoušet, aby se vešla A4, ale větší je zbytečný.
kapsa na pití a svačinu(rozteklá čokoláda z horka nezi knížkami je fakt lahůdka..)
stahovací řemínky na straně pro zůžení batohu, když je malý náklad .. dceru mam drobnou a když nesla méně knížek, tak se sesunuly k venkovní straně od zad, a ona pak "přepadávala dozadu) :)
pokud je zapínací spona přes prsa, tak se občas hodi...
penál jednokomorový, jinak za chvilku všechny tužky stejně skončí v jednom patře, dítko nebude mít náladu penál furt přetáčet a hledat potřebné píšící náčiní ;) a určitě koupit neplněný, část z plněného nebude vůbec potřebovat a jen to zatěžuje už tak těžký baťoh...
dadaz

Příspěvekod Slávinka » 0, 3. srpen, 2012, 7:11 pm

Děkuji za moc tipy, všem! :give_rose: :give_heart:
Mrkla jsem na odkazy a určitě něco vyberem. Jo, ještě něco. Nemáte někdo zkušenost s aktovkou světlé barvy? Jak moc se špiní, jestli se dá vyprat..Líbí se nám (mimo jiné) tahle: http://www.topgal.cz/batohy/skolni/chi-608/?b---white , ale nevím, jak moc je to praktické. Naše dcerka zrovna neoplývá uvědomilostí, co se čistoty týče. Né, že by byla úplný čuně, ale je jí jedno, že když má bílé legíny, že si prostě na trávu sedat nemá, ba co víc, je v nich schopná prolízt po kolenách křovím a vůbec jí to nevadí..je v ní kousek kluka.. No prostě, jestli se mám raději myšlence na bílou vyhnout hned a neriskovat to.
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod DankaS » 0, 3. srpen, 2012, 7:43 pm

Slávinko batůžek je opravdu krásný, ale pokud máš sama pochybnosti, tak bych do toho nešla. Budeš na tom vidět všechno a pak :dash1: .
DankaS

Další

Zpět na Naše děti