cestování a zvracení

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

cestování a zvracení

Příspěvekod nepořádnicenepořádná » 0, 6. červen, 2012, 8:50 am

Ahoj všem,
prosím o radu a tipy - jak řešíte cestovní s malými dětmi - dcera to zvládá tak do 30 min - jinak děsně vyvádí a hlavně se jí pak dělá špatně. Je fakt, že jezdíme tak jednou za 2 měs jednu z nejblbějších cest - samé vesničky, příšerné cesty, samé zatáčky - asi 70 km... teď nás to zas čeká a já už mam neurozu...
Povzbudí mě i podobná zkušenost ...
Jen prosím neříkejte, že je to tím, že málo cestujem a že to jde zlomit... díky N.
Nep :-)
nepořádnicenepořádná

Re: cestování a zvracení

Příspěvekod Sel » 0, 6. červen, 2012, 9:54 am

Zlomit to nejde, člověk si nikdy nezvykne. Mně je v autobuse blbě dodnes a vzadu v autě taky a při prudké změně směru i v předu. Jako malé jsme dostávaly půlku kynedrilu. Pomáhá mi dívat se dopředu, do volného prostoru.
Sel

Příspěvekod JanaD » 0, 6. červen, 2012, 10:27 am

Hlavně žádné časopisy nebo hry, děti by se měly koukat z okna a pozorovat krajinu, dát napít vody, popřípadě nějakou medikaci. Naši kluci nikdy neměli problém a letos jsme kvůli dovolené koupili dvd přehrávač a Ondrovi se při sledování pohádky začalo dělat špatně :( takže ho ani moc nevyužijeme. Někdo prý snáší dobře, když jede na lačno, někdo se musí před jízdou najíst, ale hlavně ne žádná těžká jídla.
JanaD

Příspěvekod nepořádnicenepořádná » 0, 6. červen, 2012, 12:04 pm

díky moc - už jsme zkoušely homeopatika, dceři je jen rok a půl, kinedryl je od 2, tak nám doktor předepsal prothazin - tak uvidíme, jestli dáme...
ono zabavit hoďku a půl tak malý dítě je boj :(
nepořádnicenepořádná

Příspěvekod miciqx » 0, 9. červen, 2012, 3:38 pm

:D já když byla malá, tak se mi dělalo v autobuse blbě taky už po chvíli.. teda v dálkáči, mhd jsem zvládala i delší cestování.. taky pamatuju na kinedryl (už si nepamatuju jak jsou tam ty i/y) .. nikdy sem ho nechtěla, ale dycinky to po něm bylo ok.. teda auto jsme neměli, ale mám pocit, že to jsem rozdejchávala docela dobře
a s tím zlomením.. u mě se to tedy zlomilo - cca v deseti letech při mý druhý cestě letadlem - vedoucí (letělo se z pionýrskýho tábora) na ten prášek nějak zabudla, já se o něj nedrala.. a bylo mi fajn.. a pak jsem zjistila, že je mi dobře už aj v těch busech
tak držím palec, aby se to u vás srovnalo brzy :o)

:) připomělas mi .. jedna naše čubina nesnášela asi dva roky cestování autem, taky chudinka vždycky zvracela, aspoň trochu... a pak to najednou taky ustalo
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod nepořádnicenepořádná » 0, 11. červen, 2012, 12:37 pm

díky moc za rady i podporu - zvládli jsme cestu bez zvracení, fakt je, že jsme ji tentokrát měli rozloženou do dvou dnů - jeden den tam a druhý zpět...
boj je to, když musíme obojí zvládnout v jeden den, což je skoro vždycky
hodně nám pomohlo nedat mléko, jogurty a jet, když byla hodně utahaná - vždycky půlku cesty prospala
nepořádnicenepořádná

Zpět na Naše děti