Jsou vaše děti také takoví jedlíci?

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Jsou vaše děti také takoví jedlíci?

Příspěvekod Milik » 0, 9. březen, 2012, 7:07 pm

Mám ani ne ročního kluka a ani si nemůžu nic vzít jen tak k jídlu, hned slyším : "mňam, mňam" . A to ráno se ještě napije ode mne, pak lahvička s kojeneckým mlékem. Ke snídani chlebík nebo rohlík s "něčím". Svačina je přesnídávka nebo nějaké ovoce ( např. nastrouhané jablíčko s mrkví ). Oběd má buďto hotovku ze skleničky nebo něco s námi. Pak je odpolední svačinka, to je většinou jogurt bílý (samotný nebo s ovocem, někdy přimíchám trochu přesnídávky). Večeře je buďto kaše nebo pečivo. A to mezi jídly občas dostane takové ty rýžové nebo kukuřičné tyčky (křupky). Občas také stane, že mezi odpolední sváčou a večeří dostane rohlík. Samozřejmě mezi jídly dostatek pití, to jsem ho konečně naučila.
Jak to máte vy? Děkuji za názory. ;)
Milik

Re: Jsou vaše děti také takoví jedlíci?

Příspěvekod treperenda » 0, 9. březen, 2012, 7:35 pm

Náš Mikulášek jí to samé, vyjma um.mléka, ve stejném množství, před spaním - dopo a odpo se kojí.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Pettie » 0, 10. březen, 2012, 2:25 pm

U nás to stejný, navíc 2x :D Petřík už teda jí míň, ale tak do 1,5-2 roků by snědl i nás :D
Honzík teď : ráno kojení, za chvilku ještě třeba 2 rohlíky a banán, dopoledne rohlík a ovoce, poledne oběd - sní stejně jako Petřík, někdy víc ...porce měla tak 400g, když jsem pro zajímavost vážila, odpoledne jogurt a přesnídávka, večer kaše, před spaním kojení. Nechápu, proč někde dělají dětský porce :D U nás krmíme prostě "4 dospělý" :D :D
Pettie

Příspěvekod Pettie » 0, 10. březen, 2012, 2:28 pm

Jo a v klidu se taky nenajím. Pokud chci jíst v klidu a bez loudění, musím jíst buď s nima, nebo když spí :D
Nedávno jsem si dala rohlík s máslem, když nejedli ani nespali, a měla jsem z něho polovinu, protože na střídačku chodili oba :D
Pettie

Příspěvekod Slávinka » 0, 14. březen, 2012, 11:17 am

Hihi, to znám :D Dělala to malá, když byla malá :mrgreen: Jedla furt a neustále. Můj taťka vždycky říkal, že Beatka jí jednou denně. Ráno začne a večer skončí. Změnilo se to asi rok po nástupu do školky, kdy zjistila, že většina dětí razí heslo "maso a zelenina se zásadně ani neochutnává" . Zkusila to i doma. Já jsem děti nikdy do jídla nenutila, myslím, že by to mělo spíš opačný efekt, takže u nás se oběd sníst nemusí, když někdo nechce, ale taky potom nesmí počítat s tím, že se půl hodiny po obědě začne dojídat rohlíkem apod. O sladkostech ani nemluvím. Takže se to pak tak nějak ustálilo na normále. A synátor, když mu chutná, tak sní víc jak já a z toho se v jídle vrtá a jen to porýpe.
Ale rozhodně lepší mít doma jedlíka, než dítě, který maminka přemlouvá, aby aspoň něco snědlo. Znám i dítě, který přežívalo na tyčinkách. Nic jinýho totiž do něho maminka nedostala. :roll:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod sněženka » 0, 5. červen, 2012, 8:06 pm

Moje malá byla jedlík už od narození, a ani teď nepolevuje. pořád by něco jedla a věta lepčí ji šatit než živit je naprosto trefná.
sněženka

Zpět na Naše děti