Uspávání dětí - Estivillova metoda

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Re: Uspávání dětí - Estivillova metoda

Příspěvekod Kornoutka » 0, 18. květen, 2014, 11:39 am

Trep, já bych ji nesundala, kdyby ji nezačal přelézat :D
Kornoutka

Příspěvekod Stefinka » 0, 18. květen, 2014, 4:07 pm

Kornoutka píše:Trep, já bych ji nesundala, kdyby ji nezačal přelézat :D

Nevím, jak staré máš dítko, ale co zkusit koupit normální postel se zábranou? Třeba se dítku bude líbit v nové postýlce nebo pokud má tedy staršího sourozence, bude mu to připadat stejné a třeba po vzoru brášky v ní bude chtít spinkat?? Jen takový nápad, já takovou zkušenost nemám, kluka jsem přendala na normální postel ve 22 měsících, párkrát vylezl samozřejmě, párkrát to zkusil a prostě postupně se to po pár dnech či týdnech naučil, ale než že chodil za námi, tak si spíš chodil hrát nebo tahal hračky do postele a tak, ale to samo pak odeznělo, když si zvykl. Holka je zatím napůl v postýlce (20 měs.), už jsem zkoušela dávat na bráchovo postel, protože mi z postýlky zkouší vylejzat, přehazuje nohu a jednou vypadla, tak jsem si říkala, že její čas je asi taky tu, takže jsem jí jednou přes poledne dala spát na bráchovo postel a vylezla šestkrát, pak usnula, dala jsem jí tam i na noc a v pohodě, třeba vylezla dvakrát, druhý den třeba zas vůbec... v pokojíčku mají ještě takový ten dětský rozkládací gaučík, i na něm dokáže spát, ale teda sebou dost mele a spát ve velké posteli - na letišti prostě neumí, je schopná spadnout, prostě je to šílené, takže jsem jí zase po pár dnech vrátila zpátky do postýlky a zatím nevypadla, ale nechtěla jsem klukovi brát jeho postel, takže jsem včera objednala palandy, měli by do pátku snad přijít, tak o víkendu jestli je manžel smontuje, tak začneme učit na normální postel už nastálo, postýlku zatím nechám stát v pohotovsti a uvidím, snad to půjde v pohodě. Krom trpělivosti mě fakt nenapadá, co poradit, protože každé dítko je jiné a každé si na nové věci jinak zvyká, někdo vyleze třicetkrát, někdo pětkrát, některému to zvykání bude trvat týden, některému tři, to je prostě dítě od dítěte asi jiné, ale já bych zkusila prostě trpělivě odvádět zpátky do postýlky, dokud tam nezůstane, je jasné, že je to o nervy, ale nějak to pochopit a naučit se to musí, případně bych zkusila když ho načapám jak vylejzá, rovnou houknout, zvýšit hlas a zkusit zahnat důrazněji, jestli to pomůže, jinak mě fakt nenapadá, oni to prostě zkouší, ale většinou si zvyknou a pak už by to neměl být problém....
Stefinka

Příspěvekod 1983Lenka » 0, 29. srpen, 2014, 11:31 pm

Ahoj, s dvouletou Natálkou jsme nespali s manželem celé noci. Bylo to fakt na hraně, po nocích jsme se střídali, ve dne chodil Vojta do práce, večer už jsem byla vždycky na dně jen z toho, že jde malá do postýlky. Pomohla nám usínací metoda na minuty, asi nejlíp je popsaná tady: http://www.erada.cz/?p=155 Musí se vydržet a nevzdat to. První dvě noci jsme museli i převlékat postýlku. Držím vám palce!
1983Lenka

Příspěvekod bellisimo5 » 0, 22. září, 2014, 9:56 am

Pamatujete, jak mr. bean uspával svého medvídka v jednom z dílů? Toto umět s dětmi..
bellisimo5

Předchozí

Zpět na Naše děti