Uspávání dětí - Estivillova metoda

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Re: Uspávání dětí - Estivillova metoda

Příspěvekod NADiK » 0, 29. leden, 2012, 7:38 pm

Holky, tak v 10 měsících jsem to neřešila, uspávala jsem furt. Ale teď, když má Šárka 2 roky, tak už mi 2 h vedle dítěte 2x denně chyběly v domácnosti a i s manželem, to říkám zcela upřímně.
Šárka mi hezky v noci spí, ale za ty 2 roky jsme měly asi 3 období, kdy mi v noci dělala velký kravál a tak jsme si ji brávala k sobě, aby se prospala, v zimě ráda, protože se ráda odkopává, tak mám jistotu, že bude v teple. To noční "nespaní" nebo lehký spánek, kdy se probudila přivrznutí dveří, jsem pak identifikovala jako růst zoubků. Třeba to teď máte také tak.
Jinak do 14 měsíců jsem večer Sˇárku uspávala i na rukách. 2 písničky a spala. Pak se to prodlužovalo a jak jsem ji 50 minut houpala a zpívala, tak už jsem nevydržela a naučila ji - přes řev - uspávat/usínat v postýlce. Myslela jsem, že to nedám, ale první večer řvala 3/4 h, druhý už jen 5 minut a já už pak jen vykládala tu naši Červenou Karkulku. Večer ji s pohádkou uspávám pořád, odpoledne mi už po 3 dnech Estivilovy metody usíná sama. Někdy je jen v postýlce a hraje si, tak si pro ni po hodině přijdu a ona je spokojená a klidná a já taky. Aspoň to nejnutnější si bez ní udělám a můžu se jí věnovat.

Takže v 10 měsících bych to vůbec neřešila, to jsem tím chtěla říct.
JInak my chodíme večer pravidelně až kolem 21. hodiny. Pokud nespí po "O", tak po osmé. Teď jí asi raší poslední stoličky a budí se mi na ránem, to už si ji vezmu k sobě.
NADiK

Příspěvekod treperenda » 0, 29. leden, 2012, 10:33 pm

Já jsem chtěla maminky, které mají jako já 10-ti měsíční mimino jako já ( nebo teď už skoro 11-timěsíční), že s tím spaním je to nějaká asi choroba věku. malá taky začíná zkoušet, co vydržím. Byť je unavený, po chvílce kojení se jako zázrakem občerství a pak je schopen vesele další půlhodinu hopsat po posteli. A i v noci se budí častěji, než tomu bylo dosud zvykem. A jak píše Nadik, zjistila jsem v týdnu, že mu lezou 4 (!!!!!!!!!!!!!!) horní zuby naráz. Takže tak to asi nějak bude.
Ale musím si tu zase u vás pokňourat a zahojit rány - od čtvrtka dodnes jsme zase byli smikuláškem ve špitále. Znovu měl febrilní křeče. Tentokrát to nebylo s dušením, ale zase to bylo před klukama, byla jsem se všema sama doma, hrůza. Jsem vynervovaná a vystresovaná na maximum, stačí aby kluk nějak divně odkašlal, nebo se déle zahleděl na jedno místo a už se mi scvakává p.del strachy. Nikdy jsem si nedokázala představit, jak strašné je mít strach o zdraví - život dítěte. navíc proto, že se to opakovalo, musíme znovu absolvovat neurologická vyšetření a mě straší v hlavě epilepsie a nádory a já nevím jaké hrůzy. Děs! K tomu má opět chycené průdušky, tak jsme si domů dovezli x léků s nejhrůznějšími informacemi v příbalových letácích. Takže já, která dítěti odmítám dávat piškoty, protože v nich nejsou vejce, ale vaječná melanž - pod čímž se může skrývat lecos, dávám 11-ti měsíčnímu chlapečkovi v jednom dni několikrát paralen, diazepam, spiropent a sumetrolim. Fuj :beg: No nic, tak jsem se vyplakala a jsu umát nádobí. Domácnosti opět velel manžel a opět je to katastrofa. Asi budu muset vypracovat autopilota pro dobu, kdy maminka není doma déle jak tři hodiny. :beg:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod JanaD » 0, 30. leden, 2012, 7:05 am

Trep, ať je malý brzy v pořádku a vyšetření dopadnou dobře :give_rose:
JanaD

Příspěvekod Slávinka » 0, 30. leden, 2012, 1:37 pm

Trep, to je hrozný. Snad to nebude nic vážného a křeče vám s věkem vymizí samy. Chápu, jak hrozný je čekání, jestli něco najdou, nebo ne. Fantazie pak jede na plné obrátky..Já jsem byla s malou v nemocnici, když jí byl rok a půl. Doma nám vždycky dva dny zvracela(hlavně v noci, takže s každým jejím pohybem jsem vyskočila k postýlce a čekala, co bude :beg: , byly to "výborný"noci), pak jeden den měla průjem a den klid. Dr.(teď už bývalá) mi vždycky řekla (byla jsem tam s ní asi 3xza ten měsíc), že je to MOJE chyba v dietě, že má střevní chřipku a já jí mám dávat jen piškoty a čaj. Malá byla hladová jak vlk. Když už to trvalo tak dlouho, tak už se manžel naštval a šel k dr. se mnou, aby s ní už něco začla dělat. Na jeho nátlak jí vzala krev a navrhla (jakoby zlomyslně), že jí pošle do nemocnice. DH to odkýval, já se slzama v očích nakonec taky. V nemocnici jí okamžitě nasadili normální stravu, samozřejmě zase brali krev, moč, výtěr ze zadečku, který za celou dobu dr.neudělala a kdyby jo, tak by z toho dávno zjistila, že má ve střevech přemnoženou bakterii E-coli a malá by nemusela podstupovat všechny ty testy od běžných nemocí, až po ty nejhorší, z kterých člověk nespí strachem. Moc přeju, aby to všechno už bylo za vámi. Přeju pevné nervy.
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod velva » 0, 30. leden, 2012, 2:32 pm

treperenda - promin, že se asi blbě ptám, ale malý to měl po druhé opět při teplotě?Při kolika stupních?
O děti se člověk dokáže bát ukrutně!!!O sebe se člověk bojí taky, ale opět až ty děti má(Co by s nimi bylo bez maminky?).Před narozením dětí se neřeší spousta věcí.
Máš pravdu, taky bych sledovala jako ostříž.Je to malý lumpík, snaží se maminku držet ve střehu, aby se nenudila ;) To jsem chtěla jen odlehčit.Moc držím palečky, at už se křeče neobjeví a vyšetření at přinese samé dobré zprávy.
velva

Příspěvekod treperenda » 0, 30. leden, 2012, 7:45 pm

Holky děkuju. Velvo blbě se neptáš, teď podruhé to právě bylo bez horeček. V tom je to divný.
treperenda

Příspěvekod velva » 0, 30. leden, 2012, 9:28 pm

treperenda- a co Ti říkali v nemocnici? Asi zatím nic,že?A pak už byl v pořádku,takže sleduješ doma.A pak ta vyšetření,že?Myslím na Vás.
velva

Příspěvekod treperenda » 0, 30. leden, 2012, 11:43 pm

Velvo, v nemocnici mu dělali utz mozku - tam konstatovali zvětšený komory - nějaký, neívm jaký, ale to prý může být genetický - fakt je, že on má větší hlavu, DH taky a starší kluci tky nemají žádné makovičky. Děláme si z toho se známýma srandu, že sehnat čepice na hlavy mých mužů není žádná legrace :lol: Pak mu měřili oční pozadí - tam by se prý mohl projevit nějaký nádor nebo tlak na mozek - to bylo v pořádku, i posledně to bylo OK. No a až bude fit s tím kašlem, máme se objednat na eeg. To už mu taky dělali minule a bylo v pohodě. Ovšem na netu jsem se dočetla, že dělat eeg dřív jak 14 dní po záchvatu je k ničemu, prý to nemá žádnou vypovídací hodnotu. Tak toho se trochu bojím. Ono podivné je na tom hlavně to, že to bylo bez těch teplot. Ale dnes mě utěšila kamarádka, že u nich v práci mají jednoho chlapce, který taky míval febrilky a vždy bez teplot a teď už přerostl tu kritickou hranici 5 let a je v pořádku. Tak snad to bude taky tak.
Jinak včera, jak jsem šla spát , jsem si užila další psycho. Malý se vzbudil na kojení, dávala jsem mu nějaký léky a on byl takový divný, jaksi se třásl, ale jen tak maloučko a byl zkrátka nějak mimózní. Já nakrmená hrůzama z netu, jsem se dívala na to mimino v náručí, jak je celý podivný a hlavou se mi honily nejhrůznější scénáře. Pak po zbytek noci už byl jakž takž, ráno zase divnej a když jsem byla odpo u dětského na kontrole, tak mi řekl , že to je zřejmě reakce naten Spiropent. TAk máme aspoň o jednu sračku míň a Miku už vypadá o hodně lépe. No po výplatě si koupím barvu na vlasy. Tyhle nemocniční události mě už stály tolik šedin, že už se to nedá ukecat. Ach jo. Jdu :lazy2:
treperenda

Příspěvekod Kornoutka » 0, 18. květen, 2014, 11:11 am

Holky, jdu k vám pro radu. Nikdy jsme neměli s uspáváním dětí problémy, ale jen do chvíle, než jsme sundali z postýlky postranici. Do té doby jsme vždy přečetli pohádku (v pokojíčku, ale mimo postýlku, pak jsem malého uložila, pohladila, případně zazpívala, řekla "dobrou noc" a odešla. Bez problému vždy usnuli (někdy hned, někdy později).
Ve čtvrtek jsme sundali mladšímu DS postranici, a tím skončily klidné večery. Z postýlky pořád vylézá a běhá za námi. 30x ho tam vrátím, 30x vyleze. Včera do 22:30!!!! Má trpělivost a nadhled se s postupujícím časem značně snižují ;)
"Vtipné" je, že naprosto stejně to probíhalo se starším DS. Takže je zřejmé, že dělám stejnou chybu. Jenže netuším, jakou.
Máte taky takovou zkušenost? Nebo nápad, jak na to? Budu vděčná za každou invenci.
Kornoutka

Příspěvekod treperenda » 0, 18. květen, 2014, 11:35 am

Namontovat postranici zpět! :mrgreen:
treperenda

PředchozíDalší

Zpět na Naše děti