Uspávání dětí - Estivillova metoda

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Re: Uspávání dětí - Estivillova metoda

Příspěvekod Milik » 0, 15. leden, 2012, 3:18 pm

O této metodě mám už hodně načteno, ale přijde mi to taky takové "drastické". S usínáním máme taky problém a moc nevím, jak to řešit.. Moje představa by večer asi v 7 večeře, pak koupání, mlíčko a buď to povídání (čtení) pohádky nebo zpívání a aby tak do půl hodinky až hodinky usnul..vše tak dodržujeme, ale to spaní ne a ne přijít a vydržel by v postýlce ječet klidně i 2 hodiny a to můžu vedle v posteli ležet a mluvit na něho a prostě nic.. nevíte, jak na tenhle problém? někdy pomůže, že si ho vezmu do postele, ale ne vždy.. Ráda bych, aby mi sám (za mé přítomnosti) usínal v postýlce ( aby člověk měl aspoň trošku klidu) a během noci nemám problém si ho vzít do postele a spát až do rána.. malýmu je 10 měsíců.. Poradíte?
Milik

Příspěvekod Pitrs » 0, 15. leden, 2012, 8:40 pm

radu?

vydrž přejde to a ještě ti to bude chybět :-) že už tě nepotřebuje :laughingneqw: i když ted je to na bednu, co? :dash1:

radím více ho utahat a netrvat na spaní mezi sedmou a osmou - pokud to tak chceš - zřejmě budeš muset více ho utahat nebo ráno vstávat dřív - nevím co před tím máte? do kdy spí ve dne a jak často... pokud spí ještě dvakrát skrz den tak to zkus zlomit na jednou a uvidíš že to nějakým směrem bude zlom - no prostě záleží na tom rytmu rodiny a tak...

ahojky a drž se :d_sunny: :give_rose:
Pitrs

Příspěvekod treperenda » 0, 15. leden, 2012, 9:31 pm

Mili, naše mládě je taky desetiměsíční a s dobou usínání je to taky různé. Někdy je tak unavený v 17.30, že ještě musí jít spát a to pak pochopitelně v osm spát nejde. Takže když vstává v 19.00 jako např. dnes, tak se nebudu nervit, dala jsem mu kašičku a teˇ%d se s náma podívá na kousek Na samotě u lesa, já si tu zatím něco požehlím a jak se malý začne šudlat, tak ho ukojím bezvědomí a šupnu do postele. Předochzí dva případy mě přesvědčily, že nemá smysl se nějak nervovat. V deseti měsících má ještě nárok na nepravidelnosti :lol:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Milik » 0, 16. leden, 2012, 10:12 am

Tak já ještě vydržím... Jojo to já vím, že mi to určitě bude chybět, ale když vydrží i někdy do půl 1, tak je to prostě na palici. spaní má už jednou denně, teda jak kdy.. někdy musí i dvakrát. Utahat ho je celkem problém. Ale i když jsme např na návštěvě, tam usíná a přijdem jen od sousedů domů, tak bude vzhůru kdoví do kdy....no zkusím ještě upravit to ranní vstávání, ale když já se tak ráda taky vyspím... :oops:
Milik

Příspěvekod Milik » 0, 16. leden, 2012, 3:41 pm

trep mohla by jsi mi prosím ve stručnosti popsat váš průběh dne? třeba mě něco při tom napadne... ;)
Milik

Příspěvekod treperenda » 0, 16. leden, 2012, 7:10 pm

Tak teď se všechny podivíte , jak to vedem :lol: ráno vstaneme - záleží, jestli kluky vedu ráno do školky já nebo DH. Teď s těma chorobama, je vodí většinou on, takže malý vstávat nemusí a budí se okolo 8hod. - ale taky někdy v 9.15 ! To ho přebalím, nakojím v posteli a on někdy ještě schrupne a někdy už vstáváme. Já lezu s postele vždy s provinilým pocitem, že teprve lezu z betle a Jana D už má uvařeno, poklizeno, děti vyvenčené a v poklidu rozvažuje, co dnes udělá k večeři :lol: Pak se nasnídáme, Miku svačinka, já něco dělám, Miku omdlévá vyčerpáním - to je cca 10.00 - 11.30 hod. A nastává nervák, kam ho uložit - jsetli do postele , kde spí krásně, ale je tu riziko, že ho budu muset v poledne budit, albychom mohli jít pro kluky do školky a školy nebo do kočárku, kte se mi většinou vzbudí po chvíli. Pokud jde spát až kolem té 12.00, tak už mu dám zrovna i oběd. Usne u kojení, vzbudí se za hodinu až 2,5hod. - jo to opravdu nepředvídatelné. Tak je zase vzhůru - tak 3 hodiny - mezitím svačina, příp. oběd, pokud ještě nejedl a jde zase spát - délka záleží podle toho, jak spal v poledne. Spát chodí okolo 7-8 - ale někdy taky ve 22.30 - jak jsem psala včera. Možná ti to bude připadat jako totální chaos, ale já na nějaké na minutu dodržované řády nejsem, zkušenosti mě přesvědčily, že to ani moc nemé cenu.Délka mikuláškova spánku se odvíjí od počasí, únavě, zdravotní kondici, podle toho, jak kluci řvou a budí ho, no a já taky musím stíhat školku, školu, nákupy, doktory, kroužky, návštěvy. třídní schůzky - zkrátka mému času už velí někdo jiný než miminko , jak tomu bylo u starších kluků. Jsem zkrátka taková africká žena - ráno vstanu,obrazně přivážu dítě na záda a to mě celý den doprovází na všech cestách, dokud nejdu zase spát. Spokojení jsme oba - teda většinou :lol:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod virginia » 0, 16. leden, 2012, 7:58 pm

Mezi praním, psaním úkolů, pečením koláčů a hledáním na netu, cože je konkrétně to mláto (čte prvňák o kohoutkovi a ptají se ve slabikáři - děti, jak to bylo dál?), jsem nakoukla na web i z domu. A musím napsat, i s vědomím toho, že mě budete nenávidět, průběh dne našeho nejmladšího, když byl malý. Ráno se vzbudil, cca 9. do 11 bděl, do 2 spal, do čtyř bdění a potom znovu spánek do 7, hodina vzhůru a potom opět do hajan. Nesmělo se mu v tom spaní bránit, pak s z něj stalo nesmírně mrzuté mimino. Toto praktikoval cca do 12 měsíců, potom jen velmi pozvolné prodlužování bdící fáze. Jak já to nesnášela!!! Nemohli jsme nikam jít, protože v kočáru spal max. 10 minut, potom jen řval a nakonec rozmrzele milostivě usnul až v naší posteli. Tenhle způsob spaní měl až on, jako třetí dítě, ty první dva jsme museli prosit, aby milostivě zavřeli oko a nepadli vyčerpáním (společně s matkou) do mdlob. Chodili spát klidně o půlnoci. Nutno dodat, že ponocování jim nedělá problém dodnes, zatímco nejmladší se i dnes, jako prvňák s kruhy pod očima v devět sbalí, že je unavený a jde spát. Obecně, s odstupem času - čím méně to člověk řeší, tím lépe to plyne, zdá se mi.
Milik, ať se vám to urovná.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod Ufounka » 0, 19. leden, 2012, 11:47 am

Holky, tak tohle téma jste tu založily jak na zavolanou. Právě toto všechno taky řešíme. Malýmu je 10 měsíců. Když byl menší, vstával mi 2x za noc, nakojit a spal, paráda. Teď vstává 5x za noc, někdy nespím ani 2 hodiny v kuse. A trvá mu, než zabere. My právě máme dle všech těchto návyků špatné uspávací rituály. Usíná u kojení a u toho ho na křesílku houpu, spícího položím. No a v noci, jak začne řvát, tak ho taky právě beru k prsu a na to křeslo. Myslím, že to hladem není, že chce jen mou přítomnost. Zkoušela jsem rituály a nechat ho večer řvát, ale po 45 minutách jsem to vždycky vzdala. Když tam za ním chodím v intervalech, tak se rozeřve ještě víc, když mě uvidí. Tak já nevím. Nevadí mi večerní uspávání, to je příjemní, mít ho u sebe, hladit ho, dívat se, jak usíná. Ale vadí mi pak to časté noční buzení, protože se moc nevyspím. Dcera se v tomto věku budila už jen 1 na mlíčko, taky jsme teda usínaly u flašky (kojená nebyla) a houpání.
Ufounka

Příspěvekod Martina » 0, 19. leden, 2012, 5:52 pm

Ufounka píše:Holky, tak tohle téma jste tu založily jak na zavolanou. Právě toto všechno taky řešíme. Malýmu je 10 měsíců. Když byl menší, vstával mi 2x za noc, nakojit a spal, paráda. Teď vstává 5x za noc, někdy nespím ani 2 hodiny v kuse. A trvá mu, než zabere. My právě máme dle všech těchto návyků špatné uspávací rituály. Usíná u kojení a u toho ho na křesílku houpu, spícího položím. No a v noci, jak začne řvát, tak ho taky právě beru k prsu a na to křeslo. Myslím, že to hladem není, že chce jen mou přítomnost. Zkoušela jsem rituály a nechat ho večer řvát, ale po 45 minutách jsem to vždycky vzdala. Když tam za ním chodím v intervalech, tak se rozeřve ještě víc, když mě uvidí. Tak já nevím. Nevadí mi večerní uspávání, to je příjemní, mít ho u sebe, hladit ho, dívat se, jak usíná. Ale vadí mi pak to časté noční buzení, protože se moc nevyspím. Dcera se v tomto věku budila už jen 1 na mlíčko, taky jsme teda usínaly u flašky (kojená nebyla) a houpání.

Já to měla vyřešené - spali jsme v jedné posteli :-) Když náhodu děti mají škaredé sny a budí se, tak je i teď vezeme k sobě do postele, jsme vyspaní všichni a další noc spí klidně ve své posteli. Jinak bych já pořád běhala za nimi je utěšovat, oni by se taky nevyspali, tak je to jednodušší pro všechny.
Martina

Příspěvekod Milik » 0, 19. leden, 2012, 6:58 pm

Ufounka: Tak přesně nějak tak to je u nás..už si s tím taky nevím rady a už jen doufám, že se za chvíli všichni hezky vyspíme a že budu vstávat tak max jednou za noc...
Martino, já si malého už pak taky beru k sobě do postele, ale i tak mi někdy nechce usnout a v noci se cca 5x vzbudí..

No můj sen je, aby aspoň do půlnoci chrupkal v postýlce( abysme na sebe s taťkou měli občas čas nebo mohla v klidu zkouknout nějaký film nebo si chviličku číst ) a pak s radostí ho budeme mít u sebe v posteli až do rána.. No budu v to věřit a uvidíme..

Všem přeju dostatek sil! :d_sunny: :d_sunny:
Milik

PředchozíDalší

Zpět na Naše děti