jak skolubit letní prázdniny a práci

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

jak skolubit letní prázdniny a práci

Příspěvekod verusa » 0, 4. leden, 2012, 11:08 pm

holky, které chodíte do práce, jak řešíte letní prázdniny? Já jsme ještě 3 měsíce na rodičovský dovolený, ale jak se blíží nástup do práce, tak se mi honí hlavou různé věci a situace a přemýšlím (místo abych si v klidu užívala ještě zbývající "volno) jak je co nejlépe vyřešit. Letos to ještě bude celkem dobrý, obě děti chodí do školky a tak se jedná jen o měsíc prázdnin, kdy se asi nějak vystřídáme s DH. Ale příští rok už strší syn bude chodit do školy a ty 2 měsíce prázdnin mě děsí. Sice máme blízko babičku s dědou, kteří určitě rádi vypomohou, ale myslím, že to na ně bude asi hodně. jak to řešíte vy?
verusa

Re: jak skolubit letní prázdniny a práci

Příspěvekod HanaK » 0, 4. leden, 2012, 11:22 pm

Vzpomínám, jak jsme to vlastně řešili. :dontknow:
Týden u babičky, týden až dva na táboře, dva týdny se mnou, týden rodinná dovolená, dva týdny s manželem, později 10 až 14 dní u druhé babičky a dědečka (naši bydlí 350 km), tak nějak jsme to pytlíkovali. Mám výhodu, že v mém povolání jsou prázdniny hluché období, kdy není moc práce.
Od třetí třídy nejmladšího jsem chodila na půl dne do práce (před dvanáctou doma), děti vyspávaly do devíti, do desíti snídaly a z dovolené tolik neubývalo.
Neboj, je to jen pár let. :d_sunny:
HanaK

Příspěvekod Aliba » 0, 5. leden, 2012, 11:22 am

HanaK
Tak to nejsi jediná. Taky o tom přemýšlím. Ali teď bude mít odklad, tak až příště.
Ovšem i tak nám to straší v hlavě. Naši jsou pracující a dračice nechtěj - třeba se to zmení, ale nepočítám s tím. Jestli by si je brala o své dovolené pracující mamka, taky nevím - hlavně ona je sama, takže pochybuju, že by si brala obě.
V dnešní době tábor, jako třeba prvňáčka - no nevím, ono i ty peníze na něj na stromně nejsou. U nás fungujou příměstské tábory - ráno odvezeš, odpoledne vyzvedneš.
Jinak si pamatuju, ze od tuším 5 třidy, jsem byla prostě sama doma - teda chodila jsem ven s ostatníma dětma s okolí.
Samodřejmně jinak u babičky a dědy s bratrancem a sestřenicí. Jenže babička nepracovala.
Takže jak to budem dělat, zatím nemám tušení. Jelikož chcem trávit i společnou dovolenou a né každý zvlášť, tak to bude vůbec zajímavé, jelikož většinou tu funguje, že jsou 4 týdny a z toho si 1týden musí nechat na vánoce, takže jsou to vlastně jen 3 týdny.
No a to nepočítám ostatní školní prázdniny. Občas u nás funguje nějaká prázdninová družina. Prostě tohle nám taky vrtá hlavou.
Samodřejmně třeba se bude dát dohodnout se zaměstnavatelem kratší pracovní doba, či nepalcené volno.
Aliba

Příspěvekod HanaK » 0, 5. leden, 2012, 11:32 am

Já to nenapsala, mám už větší děti, 10, 11, 14 a tak klidně (a rádi ;) ) můžou být doma sami, vzpomínala jsem, jak to bylo dřív.

A ještě jsme si hlídaly děti navzájem se sestrou - pár dní všichni u nich, pár dní všichni u nás, určitě by to šlo i s kámoškou.

Na příměstský tábor v Lbc (DDM Větrník) chodila dcera, babička ji vyzvedávala. Zatím nemají nabídku na letošní léto, vloni cena 1200 Kč/týden.
HanaK

Příspěvekod diblice » 0, 5. leden, 2012, 2:04 pm

tak já to naštěstí řešit nemusím, babička o přítomnost dětí stojí a loni hlídala 3 a k tomu ještě byl nemocný táta, byla ráda, že tam s ní jsou, letos bude sama, takže o přítomnost vnoučat bude stát ještě víc, jen je otázka, jestli tam dcera ještě bude chtít jet, synek už nejezdí, když už, tak to bere jako trest, i když tam nemusí tak makat jako doma. Já sama se pomalu a jistě připravuji na roli hlídací babičky.
diblice

Příspěvekod Aliba » 0, 5. leden, 2012, 3:41 pm

HanaK
No jó jsem se překoukala, ale zas tvoje zkušenosti jsou taky fajn.
Jsem v rodině momentálně jediná s malejma dětma. Sestřenice, to tak s bratcencem maj - nebo posílaj děti na tábor společně a to je hned o něčem jiném.

ILALI
Tak to je krásná cena. To co jsem koukala u nás bylo za víc a bez jídla a dalšího.

Školka, u nás taky zavřená, ale jsou náhradní, které teda stojej jako soukromé a to jsou statní školky :roll:
Loni kdyby museli po celou dobu chodit obě do náhradních školek tak by nás to vyšlo skoro, jak dovolená.
Aliba

Příspěvekod kopretina113 » 0, 10. červenec, 2012, 9:04 am

Není to sranda, to zkloubit, ale malá chodí do školky, co funguje i v létě, takže zatím je to dobrý, horší to bude, až nude chodit do školy, ale to už bude moje mamka v důchodu, tak bude asi hlídat ona
kopretina113

Zpět na Naše děti