Podzim a imunita

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Re: Podzim a imunita

Příspěvekod Pitrs » 0, 1. říjen, 2011, 9:32 pm

ahoj holky to zní zajímavě :-)

no my zatím dáváme Echinacinu z JUSTU a zatím o.k.

možná taky zkusím :wavemulticolor:
Pitrs

Příspěvekod grafi » 0, 1. říjen, 2011, 9:55 pm

Nám doktorka doporučila echinaceový sirup a obyč. vitamín C. Co se týká multivitamínů, tak jsem dost skeptická - brala jsem je jako zpestření - každé ráno bonbónek s vitamíny. Ale pak mě napadlo si přečíst složení a zjistila jsem, že i do dětských multivitamínů se přidávají umělá barviva - např. červeň košenila nebo kobaltová modř, které už jsou v zahraničí zakázané. Tak si myslím, že se bez nich raději objdeme, než do dětí cpát škodliviny pod zástěrkou vitamínků.
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod treperenda » 0, 1. říjen, 2011, 11:00 pm

my máme vyzkoušenou echinaceu a pak jsme ještě loni po zápalech plich brali Imuregen - je sice dost drahej, ale stál za to, postavil nás všechny na nohy. Muž měl za sebou 4x antibiotika a s Imeregenem jsme přivítali jaro oba v plné síle. Na mulťáky taky nedám. Náš dětský doktor není rozhodně žádný alternativec, ale říkal mi, že marťásnci a spol. je hlavně placebo pro maminky, že české děti, pokud občas sní kus zeleniny, jablko a citron, trochu masa a mlíka, nepotřebují nic uměle dodávat. Jen pokud je dítě ale opravdu extrémně nemoscné, je to potřeba řešit, ale to už se dávají přímo léky na podporu imunity. Stejně se spekuluje o tom, jestli vlastně vůbec je lidské tělo schopno nějak využít umělé vitamíny.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod mamusa » 0, 2. říjen, 2011, 1:06 am

Nasi mali pred rokmi ako skolkari velmi znizenu imunitu, su aj alergici, boli sme aj na lieceni v Tatrach a tam im lekar predpisal kuru s imunorom (to je ale zalezitost lekara - to nie je volne v lekarni). Vydrzali asi rok celkom v klude, potom sa to zase zacalo horsit. Tak zase jedna kura predpisana lekarom na zvysenie imunity. Snazila som sa davat aj vselijakych martankov a ine detske multivitaminy, ale potom ma tiez zarazilo zlozenie a som si povedala, ze nebudem davat umeliny, len v chripkovom obdobi som davala obycajny celaskon, ale som dosledne zvysila davky surovej zeleniny a ovocia. Echinaceu som tiez skusala, ale nejaky moc efekt som nepozorovala, ale je to mozno tym, ze ona je skor prevenciou na virozy a my trpime hlavne na anginy a priedusky. Alergologicka mi pred dvomi rokmi poradila, nech skusim imunoglukan - vytazok z hlivy ustricovej, vzdy tak trojmesacna kura na jesen a na jar. Imunoglukan sa predava vo viacerych formach, detom sme kupili take cucave tabletky Glukanky, su s ovocnou prichutou a ja som brala nieco pre dospelych, myslim, ze sa to vola priamo imunoglukan. Objednavali sme to niekde v Malackach cez internet (aspon mi to pripomenulo, ze musim znova objednat a nabehnut na jesennu kuru, musim to pohladat), maju to aj ale normalne v lekarni, len to vyjde trochu drahsie. Cely rok sme ani deti ani ja nebrali antibiotika (prvykrat), nejake prechladnutie, kasel bolo, ale nic vazne. Zo skoly vynechali mozno tyzden dokopy. Ani sme uplne nedodrziavali davkovanie, myslim, ze je tam pisane 2x denne a my sme davali len raz a obcas sme to prelozili forte davkou, ktora sa dava raz denne. Tento rok sme aj jarnu kuru vynechali (zabudli sme). Tak bud ten imunoglukan nam pomohol, alebo uz deckam dostatocne vyzrel imunitny system a mna tym padom tiez vsetko obislo, alebo aj jedno aj druhe. Kazdopadne na to zase nabehneme. A k tomu ot ovocko a zelenina.
mamusa

Příspěvekod Simona » 0, 17. leden, 2012, 12:08 pm

U nás doma imunitu posilujeme hlívou ústřičnou (imunit), někdy kupuju i hlívu s echinaceou. Užívám ji já i manžel a pro děti taky existuje hlíva s obrázkem mickey mouse.
Simona

Předchozí

Zpět na Naše děti