Opakují si děti o prázdninách učivo?

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Re: Opakují si děti o prázdninách učivo?

Příspěvekod Mishaczek » 0, 14. červenec, 2011, 10:31 am

Ilali mě to čeká, ale už teď vím, že se budou učit i o prázdninách. Já se učila i se sourozencema každý den chvilku. Máma nám napsala příklady, nechala přečíst pohádku dala nějakou doplňovačku. Každý den nějaká "drobnost". U nás teda hlavně kvůli bráchovi, který na tom nebyl s učením dobře. Podle mě je lepší každý den chvilku ztratit učením, než pak v září stresovat co všechno zapomněl...
Mishaczek

Příspěvekod treperenda » 0, 14. červenec, 2011, 10:43 pm

Já nevím. Tchýně je učitelka a ta říká, že o prázdninách mají děti odočívat. Co mi přijde dobrý, je psaní nějakého prázdninového deníku - každý den 1-2 věty. Procvičí si psaní, gramatiku, počítání se dá procvičit na koupáku prři nákupu zmrzky a číst může mamince u vaření - tohle všechno mi přijde bebolestný a ten deník může být po letech velice cennou rodinnou památkou :lol:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod grafi » 0, 15. červenec, 2011, 2:09 pm

Přikláním se k odpočinku o prázdninách. Nám učitelka doporučila učení jen mezi 1. a 2. třídou, aby všechno nezapomněli. Jinak souhlasím naprosto s metodami, které výše popisuje treperenda - dítě ani neví, že si něco opakuje. Určitě bych je nenechala nic nedělat, ale také ne striktně naplánovat pravidelné sezení u opakování.
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod Milik » 0, 9. srpen, 2011, 5:38 pm

Já co si pamatuju, tak jsme se "učili" se sestrou až v srpnu..ale bylo to spíše formou hry, že nám mamka kupovala takové ty pracovní sešity a asi jsem byla divná, mě to i bavilo! :P
Milik

Příspěvekod miciqx » 0, 11. srpen, 2011, 10:33 pm

já si pamatuju, že jsme na prázdniny dostávali děsně moc "povinný četby" .. já teda knížky milovala a miluju furt, ale o těch prázdninách jsem to moc nestíhala.. většinou jsem jezdila na dva tábory, tam se toho moc nenačetlo, no a zbytek času aby jeden furt jen čet.. navíc už tehdá sem měla odpor k jakejmkoliv povinnejm věcem :D
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod miciqx » 0, 11. srpen, 2011, 10:34 pm

jo.. a ještě když jsem byla na dva tejdny s babičkou na dovolený tak jsme opakovaly němčinu.. to asi nebylo úplně zbytečný... ale dost jsem u toho tehdá prskala :D
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod HanaK » 0, 22. srpen, 2012, 9:30 am

neopakujeme cíleně, ale děti psaly pohledy z dovolené, studují mapy, hledají informace o cíli výletu, přepočítávají mně recept na poloviční dávku, počítaly ředění hnojiva (kolik vody na kolik prášku), přepočítávaly Kč a €, nutili jsme je v cizině si mluvit, aspoň zmrzlinu si kupovaly samy atd. atpod.
Ale to dělám celoročně, když potřebuju dořešit něco takového praktického, co by děti zvládly, tak to nechávám na nich.

U toho jsem zjistila alarmující informaci - páťák s vyznamenáním neumí napsat velké psací B P R, teda umí, ale píše ho blbě - nakreslí hubené kolečko a přilepí patřičný poček nožiček a bříšek :roll: :twisted:
HanaK

Příspěvekod Katty » 0, 22. srpen, 2012, 1:30 pm

Jsem pro pomoci dítku nezapomenout nejdůležitější věci z daného ročníku. Někdo musí denně chvilku, někomu stačí třeba jednou týdně.
Katty

Příspěvekod petr » 0, 4. září, 2012, 10:42 am

Já se s nimi snažím opakovat, ale takovou formou, aby si ani neuvědomili, že je zkouším. Je to taková škola hrou a své výsledky to také má.
petr

Zpět na Naše děti