Strach z vrtání zoubků

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Re: Strach z vrtání zoubků

Příspěvekod JanaD » 0, 10. květen, 2011, 2:59 pm

Tak to je dobrý tip :good: my zatím se zoubky problém nemáme, starší má sice přední horní zoubky ošklivé, nějaký pigment, či co, ale má je naštěstí zdravé a silné, uvidíme jak u mladšího. Ale teď se nám to tu docela množí u Vašíkových vrstevníků - 4 roky, pár dětí bylo na vrtání a několik dokonce na trhání :( chudinky
JanaD

Příspěvekod miciqx » 0, 10. květen, 2011, 10:19 pm

.. to mi připomíná tu novou převratnou metodu operací - nasaděj psychowalkmana a vesele řežou bez anestezie... proběho to v médiích tuším tak rok-dva zpět :)

holky, víte jak já se nebála zubaře? v pěti mi ve vaně ujely nohy a já si vyrazila oba přední horní zuby - krve jak z vola všude, ještě že jsem byla ve vaně :) máma nelenila, narvala mi je zpátky - a pak už se jen šupajdilo do fakultní nemocnice na rentgen, jestli mi tam sedly správně :) naštěstí jo, oba se ještě na několik let chytly :) a v tý fakultce byla děsně příjemná a hlavně šikovná paní profesorka, která mi na ty zuby dohlížela, takže sem se nikdá ani zubaře bát nezačala...
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod treperenda » 0, 11. květen, 2011, 1:37 pm

miciqx píše:.. to mi připomíná tu novou převratnou metodu operací - nasaděj psychowalkmana a vesele řežou bez anestezie... proběho to v médiích tuším tak rok-dva zpět :)

holky, víte jak já se nebála zubaře? v pěti mi ve vaně ujely nohy a já si vyrazila oba přední horní zuby - krve jak z vola všude, ještě že jsem byla ve vaně :) máma nelenila, narvala mi je zpátky - a pak už se jen šupajdilo do fakultní nemocnice na rentgen, jestli mi tam sedly správně :) naštěstí jo, oba se ještě na několik let chytly :) a v tý fakultce byla děsně příjemná a hlavně šikovná paní profesorka, která mi na ty zuby dohlížela, takže sem se nikdá ani zubaře bát nezačala...

Ty jo, to muselo být! i když nevím, jestli se tvoje metoda dá propagovat jako vhodná na odnaučování strachu ze zubaře. Já jsem chodila jako dítě k zubařovi, který byl choler a alkoholik, ale naštěstí se mi první zub zkazil až po jeho odchodu ( do léčebny, patrně). Nicméně děkuji za historku, až budou kluci zase skákat a dělat kraviny ve vaně, tak jim s chutí barvitě povyprávím, jak jedna holčička taky skákala ve vaně.......
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Aliba » 0, 11. květen, 2011, 2:36 pm

Ivo
Hlavně, že to fungovalo a mohl být v klidu oštřen.

Naštěstí se to zatím mejch dračic netýká, ale oni se zubařky nebojej, jelikož k ní choděj fakt od prvního zubu a to měli obě brzo a pak na pravidelné prohlídky. No a jelikož nebylo vždy hlídání, tak když se vrtalo, strhával kámen..., byly semnou. Ali se vždy na vše poptala a Marky to bylo a je jedno. Je pravda, že naše zubařka to s dětma umí. Samo, že budu ráda, když nebude potřeba, dračicím vrtat, ale kdyby o, tak by se to mělo zvládnout v klidu.
Povídala, že právě děti se nejvíc bojej toho zvuku vrtačky a pak samo co slyšeli, jak mluvěj dospělí. Takže když se u nás mluví o zubech, tak prostě před dračicema nikdy, tak aby se bály. Jo a další věc proč se děti bojej, je, že se k zubaři dostanou, až s bolavým zoubkem a předtím nikdy nebyli, povídala, že bych se divila, kolik takovejch rodičů je a pak se děsně divěj, že má dítko ty zoubky špatné.
Aliba

Příspěvekod miciqx » 0, 12. květen, 2011, 10:36 am

trep, co já si pamatuju tak já ani neskákala, já jen blbě šlápla na tu už zešikmenou část - a jak to bylo už po koupání tak to bylo mokrý.. zrovna včera sem se o tom s mámou bavila a zjistila sem, že si to vybavuju docela dost přesně, i když sem byla fakt prcek
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod MartinaNov » 0, 16. prosinec, 2012, 11:29 pm

doporučuji patřičný díl o zoubcích ze série Byl jednou jeden život. Když děti ví, co je čeká a jaký to má důvod, nebudou se tak bát. Moje matka je stomatoložka a chodí k ní rodiče, kteří děti předem děsí "operací" od paní doktorky, to se to pak pracuje :beg:

Syn má panickou hrůzu ze všech vrtaček a normálně se nechal ošetřit poté, co jsem mu detailně vysvětlila, co ho čeká. A protože jsme nic neodkládali, kaz byl maličký a vrtání nebolelo.
Taky stojí za to jít na pár kontrol bez výkonu, jen tak, se seznámit.
MartinaNov

Zpět na Naše děti