Vychytávky při výchově dětí

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Re: Vychytávky při výchově dětí

Příspěvekod treperenda » 0, 28. říjen, 2010, 10:28 pm

Tak my máme dva kluky 6 a 4 roky a od jejich ranného dětství zápasíme s jejich bordelářstvím. Teda po kom to ty děti mají, to fakt já zoufalkyně, která se ve třiceti snaží přivést do domu řád pomocí FL, nechápu :lol: Můj muž je na tom s pořádkem a důsledností stejně jako já, s rozdílem, že mu binec nevadí.Důslednost je asi jediné, co na děti platí - vyzkoumáno u kamarádek, jejichž děti mají většinu času hračky na svém místě a nestane se, že na WC najdete kousek lega, v kelímku na zuby koupající se plastové dinosaury, na židli v kuchyni nesedí osm plyšáků- čekají na svačinku, kterou jim mladší syn míchá v kuchyňské misce, vařečkou, jako suroviny plastelínu a zbytek čaje od snídaně. Děti mých kamarádek možná nemají takovou fantazii jako moje děti - což mi neustále zdůrazňuje moje matka, na druhou stranu, moje kamarádky, když jsou večer do ložnice přes dětský pokoj, nemusí nohama opatrně šoupat šlapkama na zemi,ABY:nešláply na lego, nerozkoply stavbu z kostek, nezbořily plastovu zvěř pasoucí se na koberečku, nepoházely autíčka zaparkovaná na parkovišti uprostřed pokoje - a to vše dohromady v jednoum pokojíku 4x3.5m! Moje kamarádky totiž každý večer přinutí svoje děti, aby si všechno pěkně uklidily a ty děti poslechnou. Moje kamarádky nejedou na antidepresivech, děti nemají modřiny ani jiné stopy po mučení, takže předpokládám, že mají v sobě nějakou schopnost, kterou já jsem zřejmě od Boha nedostala.
Na druhou stranu ty moje kluky chápu, že se jim nechce uklízet, prototože pohled na tu změť krámů v nich každý večer musí vyvolávat nutně stejný pocit jako ve mně: zoufalství. Ale díky FL, jsem tento týden vymyslela fintu F - funguje i na mě, co by nezabrala na caparty. Večer jdeme uklízet, já natáhnu budík na deset minut a hoši musí celých deset minut uklízet ze všech sil. Co nestihnou za deset minut, douklízím já nebo muž. Podmínka je , že musí opravdu makat. to časové ohraničení je pro ně stejně zábavné jako pro mě, když mám deset minut na koupelnu :o) Většinou zvládnou uklidit úplně všechno a mě těch pár zbylých drobností nepoloží. Všichni si šetříme nervy, slzy, hysteriii, vztekání,vyhrožování, hlasivky! a vůbec všechny negativní emoce, které doma před spaním nemají co dělat. Kuci jsou spokojení, jak mají rychle uklizeno, tatínek je rád že se pořád neřve a JÁ se vznáším na obláčku blaha!!!
Ach jo, to je zase spis. Ale jestli mě někdo teď napíše, že desetiminutovka pro děti už je vynalezená, a že jsem ji nevymyslela já, tak se teda ale strašlivě rozčílím :twisted:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod MartinaNov » 0, 27. květen, 2011, 11:29 pm

u nás je to to samé, uklízení je násilí páchané na dětech. Plužení mezi hračkami (hlavně bacha na ty zvukové, protože "juj, chytil jsi mě za čumáček" ve tři ráno dokáže přivodit lehčí infarkt) sice zvládáme bravurně, ale taky bych to chtěla občas hezké. Bohužel, ulízení mě nebaví, když už to dělám, tak mám představu, že by to v konečném stavu mělo vydržet aspoň pět let, což je samozřejmě s mými třemi chlapy nemožné.
A tak zatím kombinujeme sliby, křik, lehčí násilí, vyhazování hraček do koše a jiné podobné motivace, s větším či menším úspěchem.

Nejhorší je, že pode mnou bydlí sousedka, která má taky tři chlapy (je fakt, že o deset let starší) a u ní nikdy není nic na nesprávném místě. :s8782:

PS: ten obrázek je dělaný snad podle naší domácnosti, akorát nemáme ty culíčky
MartinaNov

Příspěvekod millivanilli » 0, 7. červenec, 2011, 10:12 am

ahojte,
mám dvě pubertální děti a ty jsou na zabití....teda byly, měla sem problémy jak s výchovou tak s autoritou a nevěděla co a jak dál....Psychologická poradna mi po asi 5 návštěvách pomohla zvládnout vše a ted když jsou stále pubertáci tak máme dané pravidla a poslouchají jak hodinky....zkuste to taky... :blush2:
millivanilli

bodování

Příspěvekod Antonie » 0, 3. květen, 2014, 1:55 pm

Syn se mi na úklid docela vyvedl..ale holky dvojčata (ted 7 let)..PEKLO!!! :dash1: Především od batolat devastátorky-během chvíle vykuchané panenky(ty brečící strojky z břicha),rozlámané cokoliv,počmárané,atd.Škody jen za první tři roky života do tisíců-stačila chvilička kdy jsem šla na záchod,vařila jsem,tad.Proč to dělali a dělají dodnes,nechápu.Snad proto že jsou štírky a potřebují vidět dovnitř,do všeho,pod vše?? :dontknow: .A bordelářky neskutečný.vše hází na zem.Vše!Odpadky,učení,hračky,oblečení-kde to viděly,netuším.dělaly to vždy.Dělají věci,kterými mě přivádí do vývrtky.Koupím třeba nové malované plechové košíky na drobné hračky v Kiku a ony je zmáčknou že z nich udělají placku,uděláme úkoly a ony si večer vykrámují penál-nahážou po zemi a do oblečení a druhý den nemají ve škole nic-takže mají poznámky.Nebo třeba jsem vytřídila krabice a pytle do charity a ony je druhý den vysypaly a smíchali s hračkami a špinavým prádlem a udělaly z toho v pokoji vrstvu po kolena!(v 7 letech!)tak takové věci mi dělají.Nic jim nevydrž!Sponky a čelenky ztracené nebo zlomené třeba ještě ten samý den,roztržená nová trika do týdne,atd.Nevěřily byste jak může jejich pokoj vypadat dvě hodiny po uklizení! :evil: ..Nejsou to ale žádní rozmazelní spratci-jsou to jinak holčičky co mi rády pomohou-jsem s nima už tři roky sama,v penězích neplavem a ony to vědí,nejsou náročné,chápou to,ale tyhle bordelářeský a devastační sklony mají od narození.Prosila jsem,vysvětlovala,ječela,vyhrožovala..jo už jsem jim taky dala hračky k popelniccím(pak samozřejmě schovala na půdu)..nic nepomohlo.Až ted jsem zavedla bodíky!Normálně máme papír a bodujeme jako ve škole-i pořádek-s tím že každá zodpovídá za půlku pokoje,takže už se nemůže nikdo vymlouvat že to udělala ta druhá.A zatím to funguje!Kdo vyhraje,dostává odměnu na konci bodovacího týdne-třeba hezký obal do školy,nálepky.Když se snažila i druhá,dostane něco menšího.Pokud ale udělají průšvih,je trest.Zákaz pohádek,atd.Je to pro ně hra,tak to třeba můžete někdo zkusit..namátkou tam prostě občas vlítnu a oboduju uklid-boduju i pořádek v aktovce,nebo když udělají binec v obýváku,neuklidí boty,atd. :imnewhere:
Antonie

Příspěvekod Stefinka » 0, 3. květen, 2014, 3:27 pm

Holky, mám podobný problém s klukem (5 let). Od malička máme problém s uklízením, buď neposlechne vůbec, což je teda vlastně většinou nebo když už jakože začne, tak si vzápětí hraje, takže mu to musím říkat stokrát a stejně bez efektu... jednou jsem se fakt už naštvala a skončil i v oblečení ve studené sprše, pak to teda uklidil sakra rychle. Od té doby výhružky sprchou nefungují, vyhazování jsme také zkoušeli, ještě nám řekl, ať ot klidně vyhodíme, takže nic. Ta sprcha zabere, v případě že ho opravdu popadnu a jdu s ním do koupelny, vysmekne se mi v hysterii a to možná tak nějak uklidí no, ale nechci mu stále jen vyhrožovat, štve mě to... Pak také často zjistím, že hračky opravdu jen někam nahází, bez ladu a skladu, některé jsou jinde, než mají být, prostě to udělá jen aby se neřeklo a máma dala pokoj. A to jsem to zkoušela po dobrým, po zlým, prosbama, výhružkama apod., bez efektu... pak třeba zabralo soutěžení, kdo uklidí dřív, zda on pokoj nebo já třeba prádlo nebo něco.... to měl uklizeno jako nikdy předtím za minutu. Ale to fungovalo asi dva dny a konec, takže prostě nic u nás nemá dlouhodobé trvání... teď mám pocit, že je ve stádiu, že se mi i směje do obličej a ze všeho si prd dělá, tak už nevím, co s ním... chtěla bych mít autoritu, ale zároveň nebýt tou hnusnou zlou mámou, co pořád jen řve, vyhrožuje apod, což mám pocit dělám už neustále... a jsem pak i naštvaná sama na sebe, protože jak jsem uavená a jsem na ty děti sama, tak pak naštvat mě je otázkou chviličky, jelikož jsem permanentně podrážděná, jinak dlouho vydržím, než opravdu vyletím, ale poslední dobou to nějak už nefunguje... Zkusím ještě ten výše popsaný bodový systém, koupím nějaké ty hvězdičky nebo razítka a bude to, případně ten autopilot pro dítě, kde bude mít každý den svoje povinnosti a uvidím, jak to půjde, protože už opravdu nevím, co s ním mám dělat, nerozmazluju (jen babičky, hlavně teda jedna), snažím se aby byl slušně vychovaný...
Stefinka

Předchozí

Zpět na Naše děti