Jak zapojit deti do prace v domacnosti

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Re: Jak zapojit deti do prace v domacnosti

Příspěvekod Janička » 0, 2. březen, 2014, 5:10 pm

Teď jsem si uvědomila, že napřed naše děti doma musely pomáhat, co jedu podle PD, tak stíhám (minulý týden byl doufám jen výjimka, která se nebude hned tak opakovat) a tudíž zjišťuji, že děti doma vůbec neuklízí, maminka to prostě zmákne sama. Což je asi chyba, že? Dřív jsem je honila, ať si pověsí bundu, složí boty apod, teď to prostě automaticky udělám během té či oné rutiny či zóny. Budu se muset nad sebou zamyslet...
Janička

Příspěvekod RomanaK » 0, 3. březen, 2014, 12:40 pm

U nás kluci rádi :s6834: :) a jelikož dost nadrobí, tak luxují často. Automatika je v odnášení věcí ze stolu, úklid oblečení. Jen teda musíme vychytat věšák a přidělat jim háčky i níž, kam došáhnou. Starší už o to prosil. No a skříň nekomentuji, jednou za čas jim to tam přerovnám, jinak to skládají celkem slušně....A každý večer než jdou spát a je večerníček musejí mít uklizené hračky, a mít jich jen pár...přes den ale hračky neřeším, jen teda pokud už je to fakt mega rozjetý :D
Co já si vzpomínám tak na koš, nádobí atd,...jsem fungovala někdy až když mi bylo 8, takže mají kluci ještě chvilku čásek :)
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod Aliba » 0, 3. březen, 2014, 4:52 pm

Janičko
Jestli to po nich chceš dělat pořád, tak dělat nic nemusej, ale jestli chceš, aby uměli pomoc a každý přiložil ruku k dílu, tak je z toho nevynechávej.
Stači mně slyšet sousedku, nebo s ní mluvit, má holky 13 a 15 let a prakticky nic nemusej a pak je boj, aby si uklidily vyprané prádlo, nebo pokojíček. No chtěla je šetřit, že maj hodně učení a kroužky a teď na ně často ječí a honí se a mám pak vztek.
Takže záliží na každém, co a jak mu vyhovuje.
Aliba

Příspěvekod Janička » 0, 4. březen, 2014, 7:01 pm

Holky, jasně že nechci mít doma rozmazlené děti, které po sobě neuklidí talíř apod. Ale nějak jsem neúmyslně sklouzla k tomu, že jsem všechno začala dělat za ně (jak jsem se naučila uklízet automaticky a svižně, tak to jde teď samo). Ale co jsem si to uvědomila, dávám si pozor a víc je honím. A večer vždycky projdu dům a hlásím, co se komu kde válí a dohlížím, aby to opravdu sklidily. A každý den si vymyslím pro každé dítě nějaký úkol v domácnosti, třeba drobnost, ale aby se zapojily.
Janička

Příspěvekod Sari » 0, 18. březen, 2014, 8:38 pm

Tak i ja prispeju svoji troskou.
Mam 21letou dceru. Na podzim se nam odstehovala. Ale kdyz bydlela doma tak to byla hruza. Doma s nicim nepomohla. Jeji pokojik pripominal chlivek. Vsude sminky, hadriky, papiry do skoly. Vzdycky si delala srandu, kdyz jsem ji rekla, ze je to v jejim pokoji na vidle, ze uz by ani vidle nepomohli. Kdyz uz videla ze jsem nepricetnosti menila barvy tak zacala teda jako neco delat. Vetsinou koupelnu nebo povytirala cely byt. Ale pak uz zase tyden na nic nesahla. A ja dumala nad tim PROC. no proto ze to delat NEMUSELA, vse udelala maminka.
Ted bydli s pritelem v 3 pokojovym byte. Holky, ja neverila vlastnim ocim pri prvni navsteve. Vsude naklizino, vysmejcino, pradlo v kominkach - ted se stydim ja kdyz prijdou oni k nam na navstevu :oops:
Sari

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 18. březen, 2014, 10:27 pm

Tak ještě můžu mít naději? Jako že moje dcera bude mít ve svém domově uklizeno? Ale já byla nepořádná jako malá, jako velká a až na PD jsem mnohé pochopila :mrgreen:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Sari » 0, 19. březen, 2014, 1:25 pm

Rozmarynko:
Nadeje umira posledni :s9914:
Sari

Příspěvekod RomanaK » 0, 19. březen, 2014, 4:20 pm

rozmarýnka píše:Tak ještě můžu mít naději? Jako že moje dcera bude mít ve svém domově uklizeno? Ale já byla nepořádná jako malá, jako velká a až na PD jsem mnohé pochopila :mrgreen:

:mocking: :mocking: :mocking: :mocking: Rozmarýnko....jsem na tom úplně stejně :)
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod sterling » 0, 16. květen, 2014, 11:49 am

Děti se snažím zapojovat a ne dělat všecko sám, dítě pak zpohodlní, zvykne si že táta všecko udělá.. to má pak negativní projevy když pak dítě zkusí svoji první brigádu. Je potřeba aby si děti zvykly pracovat, plnit pracovní úkoly a komunikovat, chápat souvislosti, přemýšlet nad věcmi..
sterling

Příspěvekod jupijaaa » 0, 17. květen, 2014, 2:08 pm

sterling píše:Děti se snažím zapojovat a ne dělat všecko sám, dítě pak zpohodlní, zvykne si že táta všecko udělá.. to má pak negativní projevy když pak dítě zkusí svoji první brigádu. Je potřeba aby si děti zvykly pracovat, plnit pracovní úkoly a komunikovat, chápat souvislosti, přemýšlet nad věcmi..

sterling - jsi muž? :winkextra:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

PředchozíDalší

Zpět na Naše děti