TĚHOTENSTVÍ - jaký kočárek, plíny atd.

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

Re: TĚHOTENSTVÍ - jaký kočárek, plíny atd.

Příspěvekod emi » 0, 22. září, 2009, 4:27 pm

NADiK píše:Ahoj, už se překlápím do 5. měsíce a ráda bych získala rady a zkušenosti od vás, maminek. Uvítám cokoliv o látkovkách, kočárcích do terénu, hračkách apod. Taky by se mi hodila nějaká rada ohledně neschopenky, pokud bych musela nastoupit, přídavcích apod. Jsem "stará matka" (za 3 týdny mi bude 37 let), první těhotenství, přítel má 19ti letou dceru a stejně co tehdy platilo už dneska neplatí, většina kamarádek a kamarádů má děti-školáky až puberťáky, takže odtud rady nepřijdou...
Děkuji všem!

Milá NADi,

nevím, jestli je to pro Tebe ještě užitečné, ale napíšu Ti, co se u nás osvědčilo. Mám půlroční dceru a jsem ještě o něco starší než Ty. Kočárek jsem taky potřebovala do terénu a chtěli jsme, aby na něj šla dát dobrá autosedačka. Nakonec jsem vybrala Mutsy Urban Rider, při rozhodování mi pomohla dobrá diskuse na emiminu (Kočárky/Změť/Kočárek Mutsy). Samostatně se kupuje podvozek, hluboká korba a sportovní sedačka, patří k dražším kočárkům, ale dá se koupit i použitý. Na eminimu a myslím i na Baby café je Nataša, která se v kočárcích vyzná a ochotně poradí.
Pokud potřebujete autosedačku, doporučuji s isofixem a/nebo se základnou, je to bezpečnější. Na emiminu je Steeve, který zase radí s autosedačkami (a narozdíl od Nataši je i prodává). A pokud budeš potřebovat autosedačku častěji, je dobré si koupit golfáče, které jde použít jako podvozek pod autosedačku.
Další, co doporučuji, je monitor dechu. Původně jsem chtěla jen chůvičku, ale po prozkoumání jsem vybrala Angel Care 2 v 1 s monitorem dechu. Když jsem byla v porodnici, většina holek monitor dechu neměla a po zkušenostech z porodnice si ho půjčovaly nebo kupovaly.
Dál se mi osvědčilo:
zavinovačka od Emitexu s vázačkou (jde lépe utáhnout a je měkčí než ty se suchými zipy) http://www.babylife.cz/rychlozavinovack ... -chinielle
polštářek s pecičkami z drogerie dm (na bolavé bříško, ale i na prsa při problémech s kojením)
klín do postýlky pod hlavičku.

Přeji Ti krásné a bezproblémové těhotenství
emi
emi

Příspěvekod sovička » 0, 24. září, 2009, 12:25 pm

Podotýkám, že nemám děti, jen jsem ujetá na kočárky. Mým současným favoritem je značka teutonia. Ale jsou to jedny z těch hodně drahých. Důvodem je hlavně kvalita, vyrábějí to němci a ještě jsem neslyšela, že by se někomu něco pokazilo. Trochu nevýhodou je, že se kočárek zpravidla objednává pár týdnů dopředu, protože většina kusů se prostě vyrábí až na objednávku. No a další, co mě zaujalo je obrovský výběr všeho. Prostě si vybereš, který kočárek se ti líbí. Jestli chceš s nafukovacíma kolama, s otáčecíma kolama, jestli trojkolku nebo čtyřkolku, jestli přehazovací rukojeť nebo otáčecí sedačku. Mají obrovský výběr barev a vzorů, přičemž klidně můžeš mít korbičku jiné barvy než sportovní sedačku. Můžeš si vybrat jestli chceš korbičku nebo vložnou tašku. Mají dva typy korbiček a dva typy vložných tašek. No a pak spoustu doplňků, různé fusaky, nánožníky, přebalovací tašky, matrace do kočárku, peřinky, sluneční clony...

Ostatní kočárky, o kterých jsem uvažovala byly, třeba Jané (nejlehčí trojkolka na trhu), Inglesina (bezkonkurenčně nejlepší hlubokáč, akorát se sportovní sedačkou už je to trochu tank), Mutsy (místo otáčecích koleček má dokonce otáčecí podvozek), TFK (to je můj druhý favorit, jen nemá tolik doplňků).

Taky doporučuju pročtení diskuzí na emiminu a baby-cafe, jen pozor, je to poněkud návykové.
sovička

Příspěvekod suzanne » 0, 24. září, 2009, 2:25 pm

Milá Nadi,
mám 1 a 3/4 letou dcerku a za měsíc čekám druhé.
Kočárek máme X-Lander X3 a naprostá spokojenost. Do terénu je výborný, jezdí se s ním krásně, je odpružený s nafukovacími koly a hluboká korba i sporťák nemají jedinou chybičku, snad jen korba by mohla být trošku větší, ale to je dnes myslím problém většiny kočárků (i když ty máš mimi na zimu a to bude ještě malé a i s fusakem tam v pohodě vejde a další zimu už budete ve sporťáku). Autosedačka na podvozek jde přidělat taky, ale my měli půjčenou jinou a nikdy jsem ji přidělávat nepotřebovala - osobně si myslím, že to je zbytečnost a dá se bez toho obejít. Původně jsem měla vybraný X-Lander XA, který má otáčecí přední kolečka, ale po vyzkoušení jsem zjistila, že vůbec nepruží a do terénu jsou obecně kočárky s otáčecíma kolečkama pěkně na prd, stejně jako všechny tříkolky. Jde k němu dokoupit spousta doplňků a hlavně báječná je na něm cena - vyšel nás před těma 2 rokama na 10 tisíc (podvozek + sporťák + hluboká korba + slunečník + pláštěnka + taška na rukojeť) a teď ho ještě komplet využiju pro druhého prcka - je jako nový.
Ad látkovky: neporadím, používáme papírové.
Ad hračky: doporučuju nějaký hrací kolotoč nad postýlku, nějaké hračky na přidělání do kočárku nebo autosedačky, aby na ně mimi mohlo koukat a zhruba od 2-3 měsíců takovou tu hrazdičku, pod kterou se mimi položí a bouchá do visících hraček ručičkama. Ale to všechno jsou podle mě dobré tipy na dárky od příbuzných a kamarádů. Všelijaká chrastítka a kousátka a podobně jsme vůbec nepořizovali, protože u nás opravdu kdo k nám přišel, tak něco takového přinesl a nouzi jsme rozhodně neměli.
Monitor dechu jsme měli půjčený a chválila jsem si ho, ale vlastní peníze bych za něj asi nedávala. On je dobrý stejně tak spíš jen pro klid matky, než že by byl schopen zachránit život podle mě. Říká se, že má spíš smysl pro nedonošené děti, děti kuřaček apod. Teď už si ho půjčovat ani nebudu, přece jen už nejsem ze všeho tak vyjukaná jako poprvé ;)
Postýlku jsme koupili tu nejlevnější (teď mají myslím dobré v Ikea) a výborně posloužila a ještě poslouží. Nemá shrnovací bočnici, bez které se dá v klidu obejít. I teď ještě o prázdninách jsem se i s pupkem bez problémů dolů pro malou nahnula. Jen je potřeba, aby měla víc poloh roštu, ale to dnes mají asi všechny, ne? Klín pod matraci jsme neměli, podle mě se dá vyvýšení vyřešit např. ručníkama nebo podložit jednu stranu postýlky na zemi knížkama apod. My osobně jsme to udělali tak, že na jedné straně jsme nechali rošt v nejvrchnější poloze a na druhé straně o polohu níž.
Tak snad ti něco z tohoto poslouží :) . Přeju pohodový zbytek těhotenství a hodného drobka ;)
suzanne

Příspěvekod Sam » 0, 24. září, 2009, 11:19 pm

tak já budu nesouhlasit se Suzanne. Já bych se bez přidělávací autosedačky neobešla. Tahala jsem starší děti v rukách, bylo to dost hrůza a teď bydlíme navíc de facto za městem, takže se bez autosedačky neobejdu. tomík často v autosedačce usínal, takže jsme ho nebudili, jen přicvakli autosedačku na podvozek a hurá vyřizovat. Já osobně jsem o Xlanderu uvažovala, ale odradila mne ta malá korbička. Tomík je taky zimní dítě, ale ve fusaku bych ho do této korby rvát nechtěla. Nakonec rodina zakoupila kočárek Firkon. Hluboký, sporťák i autosedačka vyšli na 8000. Než monitor dechu bych doporučila chůvičku - bez té se tedy neobejdu. Ad plíny - látkové jsem používala s dcerou. Hned první den pročůrala 80 plín :shock: Čůrkla si a hned řvala - chvála tomu, kdo vymyslel papírovky. Z oblečení preferuju bodýčka a overálky.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Sam

Příspěvekod Mičova » 0, 25. září, 2009, 8:56 am

Mě nejvíc pomohl ohřívač kojeneckých lahví. Používám ho doposud. Jelikož jsem nekojila musela jsem dělat sunar. V ohřívači se skvěle udržuje teplota.Převařila jsem si vodu do více lahviček a pak jenom ohřívala.Do dnes mám spáleninu z přípravy prvního sunaru doma.Voda byla moc horká a pak zase studená. :D P
Kočárek máme s nafukovacíma kolečkama. Bydlíme na vesnici a nejsou tu chodníky. Trojkolku nedoporučuji. Není stabilní a v terénu je na....
Je dobré mít kapičky na prdíky a mastičku. Teploměr do vody. Na chůvičky také nedám dopustit. Malej spal venku na dvoře a nebo v otevřené prádelně(v případě deště). Nemusela jsem běhat stále ven. Monitor dechu nemám a nechybí mi,ale to je opravdu na každém zda si ho pořídí.
Honzík je náš první a měla jsem ho ve 34 letech.
PS: až bude mimčo větší doporučuji ruční vysavač. Dost často ho využiji. Třeba jako teď na vysypané ovesné vločky :D
Obrázek
Obrázek
Mičova

Příspěvekod janinka » 0, 14. říjen, 2009, 1:53 pm

Ahoj holky,tak já budu trochu oponovat proti těm trojkolkám.Já jí mam a jinou už bych nechtěla.Má natáčecí přední kolečko a na nerovné chodníky a obrubníky je prostě super.Procestovali jsme s ní i celou Šumavu a já nemam jedinou výtku.Když se malej narodil,tak jsme koupily klasickou čtyřkolovou trojkombinaci,ta byla fakt výborná do synova půl roka,pak jsme koupili káru trojkolku a fakt bych jí nevyměnila,jak je lehoučká a praktická.Jen jde o to se s ní naučit jezdit.Nedávno jsem trojkolku prala,tak jsem musela vytáhnout čtyřkolku,to byla hrůza!!Těžký,nezatáčelo to,no děs,už jsem si odvykla.Takže já trojkolku jenom doporučuju.Mějte se.
janinka

Příspěvekod Kuře » 0, 14. říjen, 2009, 8:35 pm

Ahojky.
Tak pokud můžu radit, doporučuju nenechat se unést zbytečnýma nákupama čehokoli.
Já osobně jsem se nechala ukecat na nezbytnost ohřívačky kojeneckých lahví. Kojila jsem do roku a půl a ohřívačku nikdy nepoužila. V dnešní době se dá téměř cokoli koupit ze dne na den. Až nastane den, kdy danou věc člověk potřebuje, tak si ji prostě koupí, nebo nechá koupit třeba manželem. Přes internet se většina věcí dá kupovat z domu.
Samozřejmě kočárek, postýlka a autosedačka je potřeba. I když my měli první 3 měsíc pouze ten proutěný koš s kolečky (místo kolíbky). Zabral míň místa, než postýlka, dobře se v něm malý vožením uspával a navíc to miminečko v zavinovačce v něm vypadalo nějak líp, než uprostřed obrovské postýlky. Řekla bych, že se v něm i cítil líp (možná bezpečněji).
Monitor jsme nikdy nepoužívali, chůvičky koupili poměrně pozdě (čehož jsem dodatečně litovala). Máme H+H a jsem s nimi nadmíru spokojená. Jsou malinké, mají velký dosah, možnost volby citlivosti a 16kanálů (pro případ např. dovolené, kde je chůviček v dosahu více).
Kočárek jsem chtěla klasický hluboký, pořídili jsme Peg-Perego. Má obrovskou korbu, takže se v něm malý nemusel ani ve fusaku nijak omezovat. Všechny ostatní maminky mi ten prostor záviděly. Sporťák jsme pořídili X-Lander, čtyřkolku s otočnými kolečky. Do terénu je zablokuju a nemám problém. Přiznám ale, že ten hluboký je oproti němu na ovládání dost nemotorný. Ale zvládali jsme s ním i traktory rozježděné polní cesty. Jen se člověk víc nadřel.
Plíny používáme jednorázovky.
Doporučuju vybrat si dobrého pediatra. Já jsem moc spokojená, že naší doktorce se dá kdykoli (i mimo ordinační hodiny) zatelefonovat. To se, obzvlášť v prvních měsících, kdy je člověk ze všeho vyplašený, docela hodí.
Kuře

Příspěvekod zuzajdik » 0, 14. říjen, 2009, 10:11 pm

Já bych svoji trojkolku taky nedala. Mám dva kluky, jeden bude mít za čtrnáct dní 2 roky a druhý 4 měsíce. Trojkolka se dá řídit jednou rukou, takže toho staršího můžu nést a u toho jet, což potřebuju dost často. Stejně jako nacvakávání sedačky na podvozek. Když jedu vyřídit víc věcí, nemusím ho pořád budit a přehazovat. Naprosto souhlasím s radou nepodlehnout tlaku kupovat všechno, co je na prodej. Co já mám krámů, kterých jsem se nikdy nedotkla. U nás třeba kromě už zmíněné ohřívačky ani lahvičky s cumlem - přešli jsme z prsou rovnou na hrnek s pítkem. Za největší blbost považuju nůžky s kulatými špičkami. Jsou tak bezpečné, že jimi nejde nic ustřihnout :lol: :lol:
zuzajdik

Příspěvekod Dana1994 » 0, 15. únor, 2017, 10:11 am

Podle mne jsou nejlepší diskuse na tato témata na www.mojetehotenstvi.cz. Recenze kočárků pak jde najít třeba na www.tehotenstvi.cz nebo www.detskybazar.cz
Dana1994

Předchozí

Zpět na Naše děti