Pecenova beztukova dieta

Přidávejte třeba i tipy, kde potřebné suroviny koupit.

Pecenova beztukova dieta

Příspěvekod kati » 0, 3. listopad, 2008, 5:03 pm

Dcera chytila rotavirus a mala velmi zle pecenove pesty, tak drzime dietu. pridam par napadov pre podobne postihnutych :?
Hladala som totiz na nete a priklad jedalneho listka bol asi takyto
Po ranajky caj, pecivo
obed vyva, hovadzie varene, mliecna omacka, zemiaky
vecera caj pecivo
a podobne to vyzeralo na cely tyzden, cely tyzden bolo hovadzie alebo telacie maso. varene, s omackou a zemiakmi, bleee. tak som vymyslala a tu je par napadov

Kuracie maso so zeleninou
na 1 lyzici panenskeho oleja som opiekla cca 1kg kuracich stehien hornych, prelozla som do pekaca, zasypala nadrobno pokrajanou zeleninou ( baklazan, mrkva, petrzlen, paprika) a zaliala vyvarom ( do vypeku - ak sa tak da nazvat takmer sucha panvica - som naliala 3 dcl vody) prikryla alobalom a piekla asi hodinu. podavala som s ryzou. chutili nam vsetkym

Filety z pangasiusa

Spomenula som si, ze Jamie Olivier varil na pare tak, ze jedlo zabalil do peciaceho papiera. tak som filety osolila, posypala zmesou byliniek a zabalila do peciaceho papiera. piekla som na 200C asi 35minut. nepridala som tam ani vodu ani olej, nic. uplne bez tuku. bolo to vynikauce a aj moje deti, ktore ryby nemusia, si pochvalovali. k tomu varene zemiaky.

tak isto som v pare piekla kura, k tomu ryza a jablkovy kompot

musim teraz ist , deti volaju, ale opat pridam dake recepty. a uvitam aj vase napady.
katy
kati

Re: Pecenova beztukova dieta

Příspěvekod Nomanka » 0, 4. listopad, 2008, 8:32 pm

Taky jsme měli jaterní dietu. Syn měl v létě mononukleozu a jaterní testy byly taky špatné. Takže máme za sebou 3 měsíce a jsem ráda, že už je konec.

K snídani směl den staré rohlíky (čerstvé pečivo je zakázané) nebo vánočku. Chleba se smí až za měsíc.
Zakázané jsou gumové bonbony. To byl pro nás velký kámen úrazu.
Přežili jsme na jogurtech, pečeném kuřecím nebo vepřovém v alobalu okořeněném solí, kmínem a sladkou paprikou.
Z ovoce mohl jablíčka bez slupky, banány. Veškeré ovoce kde jsou pecky jsou zakázané. Překvapilo mě, že i třeba meloun. Z hroznů mohl jenom šťávu nebo oloupat a vyndat pecky.
Piškoty jsou relativně povolené. Nesmí se těstoviny se žloutkem, ale pouze bezvaječné nebo s bílkem. Vajíčko jednou za dva dny. Žádný přepalovaný olej, ale třeba do bramborové kaše lze přidat trochu másla.
Brambory a rýže zakázané nejsou. Jáhly a pohanku mi doktorka taky zakázala. I když u jáhel mi to přišlo divný.

Já informace čerpala tady http://www.ajgl.cz/mononukleoza/dieta_old.html a z brožurky, které dává doktorka při kterémkoliv jaterním onemocněním.

Zahusťovala jsem strouhankou. Kamarádka zahusťovala rýžovou moukou. Říkala, že jde rovnou sypat do hrnce a nedělá hrudky.
Nomanka

Příspěvekod mates » 0, 11. březen, 2011, 11:20 pm

Co to je Pecenova beztukova dieta za dietu .Já se ve škole o dietách učím Ale tuhle neznám.Moc ráda bych do školy přichystala referát o dietách. :d_sunny:
mates

Příspěvekod Aliba » 0, 12. březen, 2011, 9:11 am

Mates
Je to jaterní dieta. Jen je to slovensky ;) .
Tu si o ní můžeš přečíst http://www.gastro-server.com/jpz/pagejidlo/jaterni.php a samodřejměi jinde na netu, jen pohledat ;) .
Aliba

Příspěvekod slimacka » 0, 1. květen, 2013, 11:36 pm

Áno, je to jaterní dieta po slovensky t.j. pečeňová diéta. Ďalšie info si prečítaj aj na http://www.dietyachudnutie.sk/diety/liecebne-diety/pecenova-dieta/ 8-)
slimacka

Zpět na Jídla pro alergiky