Alergie na Laktózu

Přidávejte třeba i tipy, kde potřebné suroviny koupit.

Alergie na Laktózu

Příspěvekod NellyNorth » 0, 13. leden, 2009, 2:34 pm

Zjistili nám alergii na Laktózu, nesmíme mléko, jogurty, některé smetany .....
Nemáte prosím někdo zkušenost, čím nahradit hlavně mléko? (Nemůžu dělat pudink a to nám vážně chybí) :|

Předem Vám děkuji za pomoc.
NellyNorth

Re: Alergie na Laktózu

Příspěvekod medakulicka » 0, 13. leden, 2009, 3:46 pm

Nejsem tedy odborník, ale co třeba sojové mléko?
A s tím pudinkem. Když jsme byli malí, babička mám ho místo do mléka míchala do šťávy po kompotu (nebo 1/2 mléka a 1/2 šťávy)- uvařit stejně, ale už nesladit. Je z toho tedy taková želatina, ale je to dobrý.
ObrázekObrázekObrázek
medakulicka

Příspěvekod HelcaK » 0, 13. leden, 2009, 7:56 pm

kromě sojového mají i rýžové, ovesné, kokosové... nedělala jsem tedy puding, jen malýmu krupicovou kaši - ale osvědčilo se mi uvařit krupici (tudíž i pudík) ve vodě a na konec vmíchat to sušené mléko - protože třeba ovesné varem nějak mění konzistenci...
HelcaK

Příspěvekod Terkaj » 0, 17. listopad, 2011, 11:44 am

Dobrý den nedávno mému příteli zjistili alergii na laktózu, a chtěla jsem se zeptat na nějaké výrobky co máme kupovat?dá se nakupovat i v normálním obchodě, nebo musím do speciálního nějaké natury? A také nemáte někdo zkušenosti třeba s pojištovnou? zda existují nějaké příspěvky? dívala jsem se na internet a výrobky bez láktózy jsou docela drahé..:(
Terkaj

Příspěvekod kopretina113 » 0, 7. srpen, 2012, 1:11 pm

Dcera je taky na laktozu alergická a je to peklo, protože mléko je ve spoustě věcí, navíc je malá a ještě to, že některé věci prostě nesmí nechápe. Jak jí to mám vysvětlit?
kopretina113

Příspěvekod Martina » 0, 8. srpen, 2012, 9:54 pm

Přeji silné nervy, syn má alergii na ořechy, semínka a i když už s tím žijeme 4,5 roku, tak mívá období, kdy se s tím musí znovu smířit, ... měla jsem teď půjčenou kuchařku pro alergiky a doporučuji. Jsou tam recepty, ale hlavně dosti výborných rad.
Martina

Příspěvekod Amanda » 0, 19. říjen, 2016, 11:46 am

Já jsem slyšela o sušeném sojovém mléko Zajíc. Prodávají ho v lékárně. Balíček stojí 40 kč a udělá se z toho 4l mléka. Laktóza mi taky nedělá moc dobře, tak ho chci co nejdříve vyzkoušet :)
Amanda

Zpět na Jídla pro alergiky