archiv - zvyk na září - příprava věcí večer

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

archiv - zvyk na září - příprava věcí večer

Příspěvekod Lída » 0, 31. srpen, 2010, 8:07 am

myslím, že většina z nás potřebuje vytěsnit prázdniny a dovolené a vrátit se k zaběhnutým rutinám :) Budeme se snažit připravovat věci na druhý den už večer předem.

Už nebudeme honem žehlit ráno, hledat lichou chybějící ponožku, čistit boty v kostýmu nebo hledat mobil. Jestli s sebou musíme brát plno věcí a většinu z nich doma také potřebujeme, takže je z kabelky vytaháváme, napíšeme si seznam, který každý večer projdeme. Naučíme děti, že věci na sebe i s sebou se připravují večer, abychom případné úkoly nenacházeli až ráno.

Všem, kteří jdou zítra do školky nebo do školy přeju krásný den a vykročení pravou nohou. Zvlášť těm, kteří jdou poprvé. A těm, kteří dneska nemůžou jít třeba kvůli povodním, bych přála už žádný déšť a jen sluníčko :d_sunny:
Lída
Site Admin

Re: AKTUÁLNĚ - zvyk na září - příprava věcí večer

Příspěvekod Petra » 0, 31. srpen, 2010, 5:15 pm

Souhlasím. Strašně mi to usnadňuje rána. Zvlášť teď, když už jsem v práci. Zítra hurá na to!
Petra

Příspěvekod bellonga » 0, 31. srpen, 2010, 7:41 pm

:d_sunny: :d_sunny: Už celý rok to máme zažité a prakticky neznáme žádný stres po ránu- a to i když odvádí malého do školky taťka.
bellonga

Příspěvekod Aliba » 0, 31. srpen, 2010, 10:16 pm

Dělala jsem i když jsme nikam nechodily. Starší občas vstane hodně brzo, tak se oblíkne a jde si koukat pohádky, nebo s něčím hrát.
Zítra jde do školky, tak jsem chystaly věci spolu. Jen u manži to vázne a ráno pak poletuje, většinou mu to připravím, páč mě to pak ráno zkazí náladu, když furt, kde mám tohle a kde to. Takže vše chystám a pak už jen vpohodě užívám.
Aliba

Příspěvekod HanaK » 0, 1. září, 2010, 7:45 am

Tak tenhle zvyk pravidelně dodržuju - ehm prvních 14 dnů v září každý rok :oops:
a pak postupně vydám dětem pokyn k přípravě a nezkontroluju a ráno se divím a lítáme :oops:
HanaK

Příspěvekod Hanele » 0, 1. září, 2010, 8:45 am

včera jsem se ještě večer přemohla a nachystala vše dětem i sobě. Ráno jsme lehce zaspali, tak to bodlo ;););););).
když se někam chystáme, připravuju oblečení i věci pokaždé.
Budu muset ještě zapracovat na tom, aby bylo vše, co má na svém místě v šatně, aby ta příprava byla rychlejší ;)
Hanele

Příspěvekod Lída » 0, 3. září, 2010, 7:35 am

Hanele píše:Budu muset ještě zapracovat na tom, aby bylo vše, co má na svém místě v šatně, aby ta příprava byla rychlejší ;)

:lol: koukám, že je to vlastně dobrá finta, jak udržet pořádek v šatně. A taky jako připomínka žehlení, abychom nežehlily až ráno...
Lída
Site Admin

Příspěvekod Andy009 » 0, 4. září, 2010, 2:10 pm

Věci si chystám den předem od té doby,co jsem nastoupila do práce. Takže už fááákt dost dlouho. Manžel má taky nachystáno. To máme krásně zažitý.Mladšímu synovi chystám večer já a kazí nám to jen starší syn. Tomu řeknu co a jak,ale ne vždy zkontroluju a pak ráno lítá a hledá. :twisted: :twisted:
Andy009

Příspěvekod Valsar » 0, 9. září, 2010, 12:39 pm

K chystaní věcí večer jsem se odhodlala až letos. Malá nastoupila do školky a vodí ji tam tatínek. Já už jsem tou dobou v práci. Kdybych jí večer nenachystala věci, asi bych se odpoledne divila v čem šla ;-)
Sobě nechystám, ráno se oblíkám podle nálady ;-)
Valsar

Zpět na Denní tipy