Zvyk na červen - naše děti a úklid/hotspoty

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Zvyk na červen - naše děti a úklid/hotspoty

Příspěvekod misaK » 0, 14. červen, 2018, 9:22 am

Jirina - něco podobného mě také napadlo, jen bych prosila, můžu se zeptat, kolik peněz dostanou puberťáci za provedené práce? To je něco, na čem zatím můj systém pokulhává.
misaK

Příspěvekod Janička » 0, 14. červen, 2018, 4:44 pm

Jirina - krásně vymyšlené! Líbí se mi to, jak si ušetřené peníze rozdělíte stejně jako práci. Moc hezké.

Mé dvě známé taky dětem platí podle vykonaných domácích prací, ale mají to trochu jinak. Jedna má pro ně rozpis na celý týden, každé dítě každý den dvě práce (např. vynést tříděný odpad a vytřít verandu). Večer jim to odškrtá, když mají splněno. Kapesné na další týden dává podle procent plnění úkolů :P . 100% je 500 Kč. Vzhledem k tomu, že její děti nemají jiné příjmy (štědré prarodiče apod), tak se docela snaží. Druhá známá to má jinak. Kapesné nedává žádné. Ale má ceník domácích prací - umytí a vysátí auta za 200 Kč, nádobí za 30 Kč, vytírání, žehlení atd - všechno má svou sazbu. Zapisuje jim, co udělaly, podle toho pak na konci týden vyplácí odměnu :P .
Janička

Příspěvekod Jirina » 0, 15. červen, 2018, 5:42 pm

Uklízečce jsme dávali cca 150 Kč na hodinu. Měřili jsme, jak dlouho mladým úklid trvá (zhruba třičtvrtě hodiny) a dostávají za jednu várku úklidu stovku, tj. za měsíc dvě stovky. Navíc ke kapesnému.
Jirina

Předchozí

Zpět na Denní tipy