Zvyk na duben - papírování

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Zvyk na duben - papírování

Příspěvekod Janička » 0, 1. duben, 2018, 10:19 am

Nevím, jak u vás, ale nám se doma nejrůznější lejstra množí jako kobylky. Ač se snažím likvidovat nepotřebné papíry, mám jakýs takýs systém archivace a třídění, pořád to nestačí. Věřím, že v tom nejsem sama. Pojďme se v dubnu zaměřit na ty hromádky, hory či velehory papírů, vylovme všechna lejstra, která nejsou řádně založená v šanonech či deskách, ze šuplíků, krabic, tašek, skříněk atd a dejme jim řád. A hlavně, zbavme se všeho, co nepotřebujeme! Papíry s citlivými údaji skartujeme nebo spálíme, s ostatními šup do sběru.

Úkol číslo jedna: zamyslíme se :mrgreen: . Máme vytvořený systém třídění a zakládání nejrůznějších dokladů? Pokud ne, začneme tím, že ho vymyslíme - zatím čistě teoreticky, žádné manévry. Budeme používat šanony? Desky? Třídit podle témat, roků atd? Pokud systém máme, vyhovuje nám? Nedalo by se na něm něco vylepšit? Najdeme vždy rychle a jistě, co potřebujeme?
Janička

Re: Zvyk na duben - papírování

Příspěvekod jane » 0, 1. duben, 2018, 7:37 pm

Jééé, Janičko....ještě než jsem se podívala na zvyk na duben, tak jsem udělala pořádek v papírech v jedné skříňce v kuchyni. Byly tam nějaké záručáky, inkaso, faktury, reklamní lístky. Sice jsem to neprotřídila všechno, ale i ta troška se počítá. Během dubna to projdu všechno.
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Sel » 0, 2. duben, 2018, 8:13 am

Janičko - dobré dubnové téma, které se mě týká, tedy spíše pracovně. Budu archivovat a zakládat.
Sel

Příspěvekod Zizi » 0, 2. duben, 2018, 8:31 am

No jo, zas je to tady, PRAPAPÍRY.
Tak s tím si lámu hlavu už roky. Vloni jsem hodně vyházela, ale...
Prakticky mikdy nenajdu nic, co potrebuji.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Janička » 0, 2. duben, 2018, 11:10 am

Sel píše:Janičko - dobré dubnové téma, které se mě týká, tedy spíše pracovně. Budu archivovat a zakládat.

Sel - napadlo mě to taky právě s ohledem na to, že tu koukám na několik kupiček, které měly být dávno v šanonu, ale nejsou. Vyčerpala jsem se vyhotovením všech DP a dalšími výkazy :mrgreen: .
Janička

Příspěvekod Janička » 0, 2. duben, 2018, 11:11 am

Zizi píše:No jo, zas je to tady, PRAPAPÍRY.
Tak s tím si lámu hlavu už roky. Vloni jsem hodně vyházela, ale...
Prakticky mikdy nenajdu nic, co potrebuji.

Zizi - i já mám stále ještě resty, takové moje prapapíry, nejsi v tom sama! To půjde!
Janička

Příspěvekod Kriska » 0, 2. duben, 2018, 6:32 pm

no já mlčím a aspoň sem šoupla papíry do papírové krabice a pár starých sem vyhodila :D
Kriska

Příspěvekod Aliba » 0, 3. duben, 2018, 10:27 am

Tak i u nás ty papíry se nějako nechtěj uklízet.
Ovšem už máme jen dvě místa, kde se povalují, takže malinkatý úspěch od toho, kdy byly po různu.
Jinak jedna skříňka vyhrazena na šanony a desky a tam už je to lepší, tam už je pořádek.
Pak máme krabici v komoře, kde jsou staré papíry, ale co se nemaj hned vyhazovat - on jeden nikdy neví.
Budu určitě potřebovat nové desky a mám ukladát další věci - třeba moje množící se lékařské zprávy. Taky nějaký lepší systém na účtenky od bot, oblečení - krátka drobnějších věcí, co nemaj návod. Zatím jsou v krabičce a zkoušela jsem papírové obálky, ale ty se trhaj a zkrátka nejsou to ono. Takže aspoň se snažím mít roztříděno podle roku. Chci ovšem něco, kde nebude jen rok, ale každý svůj futrálek na svoje účtenky. To by se pak líp hledalo.
Aliba

Příspěvekod Janička » 0, 4. duben, 2018, 5:03 am

Úkol číslo dvě - pokud jsme se zamysleli a chybí nám pro realizaci našich smělých plánů desky, šanony, fólie, pořadače a jiné vychytávky, navštívíme papírnictví a požadovaný materiál zakoupíme.
Janička

Příspěvekod Tlapka » 0, 5. duben, 2018, 9:03 pm

Jo aha tak to není apríl :-) podle data jsem si nebyla jistá :-)
Tlapka

Další

Zpět na Denní tipy