Zvyk na březen - vyhlašujeme válku hotspotům

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Zvyk na březen - vyhlašujeme válku hotspotům

Příspěvekod Kriska » 0, 4. březen, 2018, 3:05 pm

no... trochu sem s nim pohla :D ale byl to boj... hromada drobnosti, co proste nemaj zadny misto :(
Kriska

Příspěvekod Aliba » 0, 5. březen, 2018, 3:03 pm

Je hotspot, neboli jak jsem to vtipě přejmenovala na mikádo - podle té hry.
Hromadky a hromady různě a směsice všeho. No a když se náhodou něco z té hromádky potřebuje, tak je to, aj u mikáda.
Stůl co jsem to zadala do služeb mladší z dračic je ok - občas nějaký drobek a flek, ale to večer zmizí. Takže poslední dobou jsou na stole jen podložky pod skleničky.
Za to takové úzké prodloužení linky - prostě něco jako police, páč pracovat se na tom nedá, to je ráj na takové věci. Hlavně na drobné papírky, jelikož se nikomu nechce odnést to na chodbičku do tříděnýho odpadu a tak se tam hromadí papírky, vymyté zavařovačky, co nikdo neuklidil, psací náčiní a jiné drobnosti. Asi to budu muset přiradit do služeb :D .
Jak píše Zizi hromadí se hlavně to co nemá své místo.
U nás je takových míst taky dost, ovšem asi nejvíc vede stůl Dh.
Takže by se dnes uklidil ten v kuchyni? Ale, jó.
Aliba

Příspěvekod Janička » 0, 6. březen, 2018, 1:41 pm

Hlásím, že můj stůl je zatím stále krásně uklizený!

Jak hledáte místo pro věci, které nemají místo?? :mrgreen:
Janička

Příspěvekod Kriska » 0, 6. březen, 2018, 4:03 pm

Janicko, zavidim ti :)

ja uklidila veci, co se meli davno odnest, neco vyhodila, ale pro nektere veci se hleda misto spatne... shrnula sem drobne veci do krabice a dala ji do postele a mela bych ji fakt poradnr probrat... hlavne takovy ty blbosti, tezitka, drobnosti, hrnicky...
Kriska

Příspěvekod Aliba » 0, 6. březen, 2018, 4:45 pm

Já hledám věci místo tak, že se zamyslím, kde to potřebuji/využiji nejvíc. Pak se v té místnosti snažím té věci najít její místo. S něčím to nejde a tak hledám jiné místo, ale by se opravdu využívalo.
Teorie mně jde celkem dobře, praxe trošku pokulhává.
Strašně se mně líbila jedna reklama, nebo to byl pořad a tam když vytáhli šuplík v lince, tak např. lis na česnek měl své místo, v šupleti bylo plato s výlisky na danou věc. Moc pěkné a přehledné, jenže to by musel mít člověk kuchyň, nevím, jak velkou. No já ho hledám v košíčku v šuplíčku, kde je vývrtka, malinké sítko, louskáček na ořechy, kráječ na pizzu a nevím co ještě.
Aliba

Příspěvekod Zizi » 0, 6. březen, 2018, 5:16 pm

Vytváření místa na věci je právě v naší domácnosti aktuální.
Předposlední štace před vyhozením jsou skříně ve sklepě. Takže, jednu takovou skříň mám vyprázdněnou (obsah byl bez milosti vyhozen) a nyní se chystám na škatule škatule hejbejte se, přeexpeduju do ní věci ze skříní v kuchyni a obýváku, kteréžto ovšem se musí dobře zabalit, jelikož se jedná o sklo a porcelán, který vůbec nepoužívám, ne, JANE :mocking: nemůžu to vyhodit, na to je to až moc hezké, porcelán ručně malovaný a skleničky broušené, v budoucnu to chci prodat. Nač mít doma věci, které zavazejí a nepoužívají se.
No a na místo po nepraktickém nádobí dám takové, které používáme a trochu se nám rozvolní místo v kuchyňských skříňkách, kde nebudu muset kvůli jednomu vytaženému hrnci, který právě potřebuji, vytáhnout (a znovu pečlivě naskládat) milion jiných hrnců.
Naplánováno to mám báječně už od ledna, jen se mi nedaří to zrealizovat.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Janička » 0, 7. březen, 2018, 6:17 am

Zizi píše:ne, JANE :mocking: nemůžu to vyhodit

:laughingneqw: :laughingneqw: :laughingneqw: :laughingneqw: :laughingneqw:
Janička

Příspěvekod jane » 0, 7. březen, 2018, 8:53 am

Děvčata, já si tak v klídečku popíjím ranní :s3249: a vidím svoje jméno zvýrazněné :lol: . Zizi, pokud ten porcelán máš ráda, tak ho nevyhazuj ani neprodávej. Jak dlouho už ho máš?
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Kriska » 0, 7. březen, 2018, 11:52 am

u me teda je problem v tech kravinach co misto nemaji a nemaji ani teoreticke misto ... treba kdyz sem nemela stroj, moc sem neupravocala veci a nezbyvali mi latky... a ted mam odrezky a tak... a nevim jam to dat
Kriska

Příspěvekod jane » 0, 7. březen, 2018, 1:11 pm

Proto já šicí stroj raději nemám, nechtěla bych mít někde hromady látek, nití , odstřižků.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy