Zvyk na březen - vyhlašujeme válku hotspotům

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Zvyk na březen - vyhlašujeme válku hotspotům

Příspěvekod Janička » 0, 1. březen, 2018, 2:25 pm

Zopakujme si, co je hotspot: podle Lídy, je hotspot místo, kam chodí náš nepořádek spát :mrgreen: Uklidíte ho a druhý den se tam už zase začne stěhovat. Jsou to stolky v předsíni, volná plocha v kuchyni, u někoho celý pracovní stůl :D Odkládají se tam věci, které se "pak" uklidí......

Najdou se i u vás doma taková místa?

Nepořádek jako by se tam sám vršil... U mě je to pracovní stůl. V ideálním případě je na něm monitor, košíček propisek, diář a organizér obsahující několik dokumentů v kategoriích vyřídit/zaplatit, založit....Většinou je bohužel realita úplně jiná. Hora lejster bez ladu a skladu (poté co přeteče organizér), mezitím flešky, DVDčka, šanony, sešívačka, dětský náramek, průkaz psa, školní sešit, který už týden hledáme, přečtený časopis, vyschlý fix, žvýkačky.... Jedním slovem HRŮZA!!! :oops: Jakmile stůl uklidím, stačí na něj pohodit jednu jedinou věc a už to jede. SAMO se to vrší a vrší, odkládá na hromadu a ta roste a roste...A čím větší je, tím míň se mi chce stůl uklízet.

Takže můj osobní hotspot už znáte, slibuju, že se budu snažit ho v březnu nejen uklidit, ale udržet uklizený!

Někdy se nám takto vrší věci, protože nemají své dané místo (u mě třeba šanony - skříně na šanony přetékají, nemám je opravdu kam dávat, takže místo, abych jim našla zatím aspoň krabici, než to vyřeším jinak, a tím je ze stolu přesunula trvale pryč, přesouvám je po stole sem tam). A někdy nemáme dostatek síly či disciplíny :P věci na správné místo vracet.

Pojďme tedy bojovat s hotspoty! Kdo žádný hotspot doma nemá, nám může poradit, jak na to!
Janička

Re: Zvyk na březen - vyhlašujeme válku hotspotům

Příspěvekod Kriska » 0, 1. březen, 2018, 2:48 pm

Pridavam se k boji, muj prac. stulje na tom podobne, sotva udrzim misto pro mys na praci na PC. A taky police v knihovne, je hned nad batohem co denne nosim - vse co vyndam zbatohu, krabicky od j8del, sklenice od polivky, kniha, casopis, obalka, bahradni voditko z vyletu - vse se kupi prave na knihovne...
Kriska

Příspěvekod Tlapka » 0, 2. březen, 2018, 9:11 am

U me je to taky pracovni stul.
Tlapka

Příspěvekod Zizi » 0, 2. březen, 2018, 10:46 am

Chvílema je náš byt SAMEJ HOTSPOT.
A to proto, že není místo, kam by se věci ukládaly. A když JE místo, tak není chuť ty věci tam ukládat.
Takže....jediný způsob, jak se zbavit hotspotů je, zbavit se věcí.

V poslední době jsem donutila DH zrušit JEHO letitý hotspot, který měl v obýváku na reprobedně v hezké dřevěné misce. Do té misky dával všechno, od klíčů přes šroubky, drobné, průkazky, baterie, matky, prostě všechno možné co zrovna nebylo kam strčit a na vrcholu té pyramidy býval posmrkaný kapesník :beg: , taková TŘEŠINKA NA DORTU :beg:

Jednu chvilku byl přístupnej tomu, že by si ty věci dával do šuplete v kuchyni, od původního místa asi dva metry vzdáleného a on souhlasil, tak jsem toho okamžitě využila, našla krabici, do něj jsem vysypala obsah toho šuplete a uvolnila ho pro DH, a je to už tak tři měsíce, co to funguje, DH si dává věci do šuplete a reprobedna je čistá.
Ovšem....ehmmmm........krabice s původním obsahem šuplete stojí celou tu dobu na skříňce v kuchyni a není síla to zlikvidovat.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod jane » 0, 2. březen, 2018, 4:16 pm

Zizi posmrkaný kapesník jako vrchol pyramidy :laughingneqw: :laughingneqw:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod jane » 0, 2. březen, 2018, 4:19 pm

U nás bude hotspot jídelní stůl - ted na něm je špinavá lžička, prupiska,čepica, popsaný papír, igelitka, pečivo, hrnek, miska a ........devadesátšest drobků :lol: :lol:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Zizi » 0, 2. březen, 2018, 6:05 pm

Poté, co jsem se během týdne pokoušela náš jídelní stůl uklidit leží na něm
zápisník na telefony a adresy
jiný zápisník
pastelka
prostírání z korku
brýle v pouzdře
post-ity
blok, kam si maluju schémata na prošívání dek
dva papíry A4 s mými poznámkami
ladička na kytaru
plastové desky s dokumenty
kabelka

drobky, narozdíl od Jane, jsem nepočítala :lol: :lol: ale je jich tam o něco míň :blush2:

Hned se zvedám a jdu to uklidit.
Já jsem dneska byla pilná, prakticky jsem udělala velké pondělí. Akorát nevím, jestli pozadu, nebo dopředu. :swoon:
Zizi

Příspěvekod Stefinka » 0, 3. březen, 2018, 9:31 am

Jeee, koukám že je to všude stejné.... jídelní stůl - momentální stav taky po úklidu v týdnu - prasklá žárovka, očkováky dětí, pošta, výkresy dd, hodinky, box na svačinu, propiska, světýlko do zásuvky :-D
Stefinka

Příspěvekod Zizi » 0, 3. březen, 2018, 11:14 am

Dnes, abych netrhala partu, tak uklidím hotspot na protilince. Seznam věcí, co se tam válejí, by zahltil celé toto fórum. I když jsou některé vtipně schované v krabici.
Zizi

Příspěvekod Kriska » 0, 3. březen, 2018, 7:55 pm

stesti ze na muj jidelni stul se sotva vlezou dva talire nebo sici stroj, tak ale zas mam ten bordel jinde :D asi ho trochu zredukuju rovnou...
Kriska

Další

Zpět na Denní tipy