Zvyk na měsíc únor - jídelníček

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Zvyk na měsíc únor - jídelníček

Příspěvekod 1Janina1 » 0, 15. únor, 2018, 7:08 pm

jane píše:Janino opravdu si píšeš jídelníček i na měsíc? Hluboce smekám :thank_you: :thank_you: . A nakoupíš si všechny ingredience najednou nebo po týdnu?

Jane,
většinou vytvářím jen ty týdenní jídelníčky a to na každý den. Ty měsíční vytvářím tak dvakrát za rok, před většími akcemi ;). Ingredience najednou na celý měsíc nekupuji, to jen na ten týden. A ještě lépe řečeno, my se pořád držíme takových těch nákupů v pátek (na víkend) a přes týden nakupujeme, co potřebujeme k večeřím.
1Janina1

Příspěvekod Janička » 0, 19. únor, 2018, 3:13 pm

Přiznám se, že jsem ve fázi totálního zmatku a nulové inspirace, co se týče vaření. Chci se proto vrátit k plánování a větší organizovanosti.
Takže si na dnešek dávám za úkol sepsat si seznam jídel, která jedí všichni a roztřídit je do tří kategorií - blesková, rychlá, ale vyžadující přípravu předem (rozmrazit maso, uvařit fazole) a náročná (obávám se, že ty mockrát neuvařím :mrgreen: ).
Janička

Příspěvekod Kriska » 0, 19. únor, 2018, 4:46 pm

ja varim jen bleskova jidla, pripadne co se delaj sami... nejsu kuchynskej typ a podle toho odpovida moje snaha, naproti tomu moje teta vari skvele, dobre a rada. ja varim nerada a nejradsi bych, kdyby nekdo varil za me :D
Kriska

Příspěvekod Tlapka » 0, 20. únor, 2018, 9:47 am

Janicko, pro me je na bareni nejtezsi vymyslet co budu varit. Na druhem miste je cas.
Mam 1 typ- uvarila jsem kotel bolonske omacky (nechavam tahnout min 4hod na plotne), nasklenickuju, zamrazim. Potom vyuziju na testoviny s omackou - bleskovka, nebo lasagne - skorobleskovka, uvarim jen besamel, poskladam, soupnu do trouby. :D
Tlapka

Příspěvekod Zizi » 0, 20. únor, 2018, 10:52 am

Tlapko, nějaké hotové vařené jídlo v mrazáku se vždy hodí. Pro případ nouze jsem jednu dobu vařila polévky, takové hutnější, třeba zelňačku, čočkovou, navařila jsem kotel, jednu porci jsem snědla hned a zbytek rozdělila na porce do krabiček a šup s tím do mražáku.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Kriska » 0, 20. únor, 2018, 5:42 pm

holky, vůbec neumím zamrazovat - vůbec to nedělám... nikdy sem to snad ani nevyzkoušela... málokdy toho udělám tolik, že se to do 3dnů nesní...
Kriska

Příspěvekod Tlapka » 0, 20. únor, 2018, 11:43 pm

Ja jidlo mrazim i polevky. Jasne, v mrazaku degraduje a cerstve je lepsi, ale kdyz neni cas, nebo mi neni dobre, tak je lepsi si rozmrazit neco tepleho do zaludku... Co moc nemrazim je syrove maso. Mam jen trochu pro pripad nouze. U naseho reznika kupuju tak cerstve maso, ze v pohode vydrzi 5 dni v lednici (krome kureciho).
Tlapka

Příspěvekod 1Janina1 » 0, 21. únor, 2018, 1:44 pm

Jojo, taky jsem přítelkyní zmrazování. Jak se někdy hodí, když se nemusí vařit. Nakoupila jsem spoustu malých krabiček a dost často se mi stává, že se mi nedostává :D
1Janina1

Předchozí

Zpět na Denní tipy