Zvyk na prosinec - neodkládáme!

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Zvyk na prosinec - neodkládáme!

Příspěvekod Martina » 0, 9. prosinec, 2017, 8:02 pm

Tak to já peču rada, jen ten čas chybí. Mám nachystané těsto na perníčky, čokoládová kolečka a vanilkové rohlíčky. Snad to i s vařením zítra zvládnu.
Martina

Příspěvekod Martina » 0, 9. prosinec, 2017, 9:10 pm

Tak mám linku čistou, po večeři jsem na to naběhla než jsem si sedla ;-)
Martina

Příspěvekod Kriska » 0, 9. prosinec, 2017, 9:17 pm

tyjo, ses sikovna :)

co jsou cokoladova kolecka? to se dela taky z testa?
Kriska

Příspěvekod Martina » 0, 10. prosinec, 2017, 5:07 pm

Jak se to cukroví přesně jmenuje nevím, ale my tomu tak říkáme :-) recept mám od DH maminky a je to jediné s křenem co dělám. Jsou to z těsta upečená kolečka, která se slepí krémem a nahoru citron poleva s oříškem.
Martina

Příspěvekod 1Janina1 » 0, 11. prosinec, 2017, 1:05 pm

Je fakt, že nepéct je dobré pro postavu, ale mně to prostě nedá :D . Doma se také peklo a já nesu tu štafetu dál :) Něco už mám napečeno, dnes jdu dříve z práce, tak jsem si ráno udělala těsta na linecké a na oříškové čtverečky (ty budu dělat poprvé, každý rok vyzkouším jednu novinku).
V sobotu se mi podařilo sklidit večer linku ;) , ale říkám si, že nejlepší je asi umýt nádobí a hned to utřít a uklidit. Doma jsme to tak dělali vždycky, jen v mé domácnosti jsem si navykla, nevím proč, na odkapávači sušit a sušit a sušit... :beg:
1Janina1

Příspěvekod 1Janina1 » 0, 11. prosinec, 2017, 1:07 pm

Martina - perníčky mám ráda, ale několik let je už nedělám, nějak není čas. Letos jsem opět nad nimi zaváhala, ale nakonec zase nic. Snad se odhodlám příští rok.
Bude to asi taky tím, že mi dřív pomáhala dcera, hlavně se zdobením, ale teď už bydlí jinde, takže tím je to jasné ;)
1Janina1

Příspěvekod Kriska » 0, 12. prosinec, 2017, 4:50 pm

j mela nejradsi pernicky nzdobeny, nebo polity cokoladou. takovy ty spis tvrdsi chroupavy :) hmmm uz se tesim na cukrovi :) ja budu pect max. mandlovy pusinky

martina
opravdu peces sk krenem ? :D hmm citronova poleva s oriskem zni dobre, az mam chut na neco sladkyho:)
Kriska

Příspěvekod Martina » 0, 12. prosinec, 2017, 9:18 pm

Kriska píše:j mela nejradsi pernicky nzdobeny, nebo polity cokoladou. takovy ty spis tvrdsi chroupavy :) hmmm uz se tesim na cukrovi :) ja budu pect max. mandlovy pusinky

martina
opravdu peces sk krenem ? :D hmm citronova poleva s oriskem zni dobre, az mam chut na neco sladkyho:)

Chjo ty automatické opravy :beg:
Martina

Příspěvekod Kriska » 0, 14. prosinec, 2017, 11:51 am

ja si myslela, ze to kren neni, ale co kdyby :D
Kriska

Příspěvekod 1Janina1 » 0, 14. prosinec, 2017, 6:31 pm

Tak jsem postupně zvládla upéct cukroví, 3 druhy budou s máslovým krémem, takže s tím počkám do příštího týdne.
S večerní uklizenou linkou stále bojuji, během týdne se mi podařilo uklidit nádobí večer snad jen jednou, jinak, bohužel, až ráno. :beg:
Zítra si plánuji udělat ještě nepečené cukroví, fíková kolečka a čokoládové kuličky.
O víkendu budu relaxovat :) . Neplánuju si žádnou práci, tedy kromě vaření oběda. Nejspíš budu balit dárky :)
1Janina1

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy