Zvyk na listopad - jezme zdravěji :-)

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Zvyk na listopad - jezme zdravěji :-)

Příspěvekod Martina » 0, 19. listopad, 2017, 9:28 am

Lucci píše:Joguty v zimě nejíst, zajímavé... když o tom tak přemýšlím, tak na něj poslední dobou nemám moc chuť. :mocking: Asi s tou zimou se tělo hlásí o teplo... :mocking: Ovšem dělat si v práci teplé snídaně, to moc nevidím. A navíc zdravé. :scratch_ones_head:

Zeleninu i ovoce mi kluci jedí. Béčko nechce zelí, Áčko banán. Zato muž, ten nejí ze sortimentu ovo-zel skoro nic. :dontknow: Sní mrkev, celer, petržel, brambory, cibuli, česnek, pórek, květák, brokolici, hrášek... :scratch_ones_head: hm co ještě? To je asi vše. Resp. on sní všchno, když to někde na návštěvě třeba dostane na talíř, ale nechutná mu to. Když si může vybrat, tak si dá jen těch pár vybraných. :dontknow: Naštěstí mě to moc neovlivňuje ve vaření, neb vařím, co chci a on si to buď nedá (zeleninová příloha) nebo si to dá na stranu. :)

Luštěniny jsou horší, to skoro neumím uvařit. :scratch_ones_head: Dělám klukům fazole v tomatě, to mají rádi, čočku zvládám, ale dalšího moc nic. :?

Kafe mi teď přestalo chutnat, je to asi měsíc. Myslím to rozpustné. :-) Sem tam si dám presso s mlíkem, kterému jsem dřív nemohla přijít na chuť. Asi stárnu. :mocking:

Lucci a jak děláš fazole v tomatě? Děti je mají také rady, ale kupuju v konzervě :-(
Martina

Příspěvekod Tlapka » 0, 19. listopad, 2017, 6:28 pm

Ja jsem zvysila mnozstvi zeleniny tim, ze nedelam salaty, ci nepripravuju zeleninu k jidlu na konci vareni, ale na zacatku, nebo v prubehu. Kdyz jsem pripravu zeleniny nechavala nakonec, casto jsem ji neudelala, protoze se mi uz nechtelo...
Tlapka

Příspěvekod Tlapka » 0, 19. listopad, 2017, 6:30 pm

jane píše:Janičko přejídání fakt neznám :roll: , já spíš nejím, protože nemám čas, nebo nemáme nakoupeno.

Nemit cas na jidlo - neznam, ja si ten cas udelam i kdyz ho nemam :beg:
Tlapka

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 22. listopad, 2017, 1:31 am

Tlapka: jo, přesně, na jídlo je čas vždy :-)
S tou zeleninou máš pravdu. Zkusím to tak dělat.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Janička » 0, 22. listopad, 2017, 12:26 pm

Tlapka - dobrý nápad! Mám podobný problém, zeleninu dělám nakonec a někdy mi dojde síla či vůle dřív, než se k ní dostanu. Díky za tip!
Janička

Příspěvekod Tlapka » 0, 22. listopad, 2017, 9:20 pm

Dala jsem si zavazek ( kolikaty uz), ze budu vice a pravidelneji pit. Zrovna dneska jsem teda vypila 1 caj, 2 sklenky vody, tj. cca 0,8l :shock: Jak je zima, tak mam problem do sebe dostat tekutiny...
Tlapka

Příspěvekod Bety » 0, 23. listopad, 2017, 12:30 am

Ja mám v kúpeľni pohár a vždy keď do nej vojdem, napijem sa. Keď varím karfiol, vodu nevylievam, hneď mám aj polievku. Často varím v lete rôzne zeleninové polievky, teraz zemiakové, strukoviny. Vždy mám uvarený nejaký čaj, aj dva druhy, v lete medovo-citrónovú limonádu s bylinkami.
Med jem denne.
TIP:
Namiešajte si do medu korenie do perníkov. Samozrejme to bez prášku do pečiva. Sladím ním čaj, kávu, aj čokoládu.
Bety

Příspěvekod Kriska » 0, 27. listopad, 2017, 8:32 am

Bety
moc se mi libi tip s korenim do perniku, mam rada tu vuni ale pernicky nejim, tak to zkusim aplikovat.

Jinak.ja su lajda, samozrejme.se mi nepodarilo vubec nejak.zlepsit svoje stravovaci navulyky, kazdou nabidnuyou sladkost sem snedla, dokonce sem.si koupila jen pro sebe coko mikulase... odolat tomu je mor. navic nemam takovou chut na zeleninove salaty, jako kdyz je tepleji takze v tomhle mam taky skluz...

ani ty jogurty se mi nepodarilo vynechat k snidani a nahradit je necim jinym...
Kriska

Příspěvekod Kriska » 0, 27. listopad, 2017, 8:33 am

Bety
moc se mi libi tip s korenim do perniku, mam rada tu vuni ale pernicky nejim, tak to zkusim aplikovat.

Jinak.ja su lajda, samozrejme.se mi nepodarilo vubec nejak.zlepsit svoje stravovaci navulyky, kazdou nabidnuyou sladkost sem snedla, dokonce sem.si koupila jen pro sebe coko mikulase... odolat tomu je mor. navic nemam takovou chut na zeleninove salaty, jako kdyz je tepleji takze v tomhle mam taky skluz...

ani ty jogurty se mi nepodarilo vynechat k snidani a nahradit je necim jinym...
Kriska

Příspěvekod Věčný začátečník » 0, 28. listopad, 2017, 10:19 pm

Jogurtu se taky nějak nedokážu vzdát. Tak si tam přidávám trošku skořice, ta prohřívá, tak snad to je tak lepší.
Zeleninu můžu já i DH, syrovou, dušenou, vařenou na páře, pečenou. S DS je to horší, ten do sebe toho moc nedostane. Je to čistokrevný masožravec :dontknow:
Věčný začátečník

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy