Zvyk na listopad - jezme zdravěji :-)

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Zvyk na listopad - jezme zdravěji :-)

Příspěvekod Kriska » 0, 2. listopad, 2017, 8:03 pm

Vecny zacatecnik - no asi bych taky nechtela byt svym vlastnim rodicem, protoze bych se za moje jidelni navyky musela jit asi zastrelit :D krom toho co nemuzu, tak je hodne veci, ze kterych se mi zveda zaludek, protoze trvalo 15let nez se odhalila intolerance a vlastne mi bylo zle po vetsine veci, co jsem snedla. Vytvorila jsem si pak bohuzel reflex na vetsinu potravin, po kterych mi bylo spatne, i kdyz za to nemohli a dneska mam velkej problem vubec pomalu nektery jidla radit do jidelnicku, protoze ten psychickej blok je dost silnej a navali se mi jen pri predstave, ze bych to mela snist...
Kriska

Příspěvekod Tlapka » 0, 2. listopad, 2017, 9:15 pm

Je, to je zase krasne tema :D
Ja mleko piju - v kafi, espresso nepozru, takze denne 4-5 x espresso macchiato. To je asi muj nejvetsi hrich. Kompenzuju to syrovou zeleninou, jsem schopna jist syrovy celer, zkratka kroupu vse. Miliju listove salaty s jednoduchou zalivkou s dobrym vinnym octem.
Jogurty mam taky rada, kupuju jen bile, ale je to bida...uvazuju, ze zase zacnu kupovat mleko v mlekomatu a delat si jogurty doma.
Tlapka

Příspěvekod velva » 0, 2. listopad, 2017, 11:05 pm

Já tedy jím všechno. :D A ráda... :D Jako dítě jsem nejedla skoro nic- :mrgreen: Proto svoje děti do jídla (žádného)nenutím.A ony jedí skoro všechno...
Mléko mám ráda.I na pití- studené ke snídani,do kávy,miluju pudink...
Jogurty mám taky ráda.Ovocné,ale i bílý s musli a medem...

Co se mé snahy o zdravější jídelníček- tak se snažím pít více čaje- ty mám taky ráda.Nejvíc asi zelený,ale i ostatní- ovocné,černé,bylinkové,oolong,atp.

A máte pravdu- moc hezké a důležité téma....stejně jako bylo říjnové vyhazování....já si tedy beru za své obě témata.. :give_rose:
velva

Příspěvekod jane » 0, 2. listopad, 2017, 11:59 pm

Já musím pochválit svého Dh i Ds a Dd, všichni máme rádi všechny druhy zeleniny a ovoce :s0527:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Lucci » 0, 3. listopad, 2017, 8:34 am

Joguty v zimě nejíst, zajímavé... když o tom tak přemýšlím, tak na něj poslední dobou nemám moc chuť. :mocking: Asi s tou zimou se tělo hlásí o teplo... :mocking: Ovšem dělat si v práci teplé snídaně, to moc nevidím. A navíc zdravé. :scratch_ones_head:

Zeleninu i ovoce mi kluci jedí. Béčko nechce zelí, Áčko banán. Zato muž, ten nejí ze sortimentu ovo-zel skoro nic. :dontknow: Sní mrkev, celer, petržel, brambory, cibuli, česnek, pórek, květák, brokolici, hrášek... :scratch_ones_head: hm co ještě? To je asi vše. Resp. on sní všchno, když to někde na návštěvě třeba dostane na talíř, ale nechutná mu to. Když si může vybrat, tak si dá jen těch pár vybraných. :dontknow: Naštěstí mě to moc neovlivňuje ve vaření, neb vařím, co chci a on si to buď nedá (zeleninová příloha) nebo si to dá na stranu. :)

Luštěniny jsou horší, to skoro neumím uvařit. :scratch_ones_head: Dělám klukům fazole v tomatě, to mají rádi, čočku zvládám, ale dalšího moc nic. :?

Kafe mi teď přestalo chutnat, je to asi měsíc. Myslím to rozpustné. :-) Sem tam si dám presso s mlíkem, kterému jsem dřív nemohla přijít na chuť. Asi stárnu. :mocking:
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod jane » 0, 3. listopad, 2017, 8:41 am

Holky, já rozpustné kafe nepiju už asi rok, když mi ho omylem někdo dá na návštěvě, tak se mi z něho zvedá žaludek. Piju už jedině presso ( bez mléka :lol: )
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod velva » 0, 3. listopad, 2017, 9:26 am

My jsme rozpustnou kávu kupovali a pili docela hodně.Klasické Nescafé,pak různé ty dva v jednom.Bylo to rychlé,třeba na chatu úžasné...Pak jsem si přečetla,že se vyrábí z různého kávového odpadu,tak už ji nepiju vůbec.
Doma máme ted dva roky pressovač- takový ten s mlýnkem,který kávu umele a uvaří podle přání..Nádherně voní ta káva a chutná taky moc dobře.Piju tak dvě kávy denně.Někdy jednu.Ale zaručeně pomáhá,když mě třeba rozbolí hlava...
velva

Příspěvekod Janička » 0, 3. listopad, 2017, 10:22 am

Polévka z červené čočky a dýně hokkaido :P
Dýni (asi půl kila) omyjeme, odstraníme semínka a nakrájíme na kostky. Neloupeme. Větší cibuli nakrájíme na půlměsíce. Asi 150 g loupané červené čočky propláchneme vodou a necháme na cedníku okapat. Na oleji osmažíme cibulku, přidáme k ní česnek a koření dle chuti (dávám zázvor a trochu sladké papriky, ale můžete vyzkoušet třeba tymián a rozmarýn), okapanou čočku a mícháme, aby se vše "obalilo" troškou oleje. Přidáme nakrájenou dýni, promícháme, zalijeme 1,5 l horké vody nebo zeleninového vývaru. Přivedeme k varu, osolíme a vaříme asi 10 minut, ž je dýně měkká. Ponorným mixérem rozmixujeme na hladký krém. Na talíři zdobíme smetanou nebo kvalitním olejem (třeba dýňový), sypeme opraženými dýňovými semínky. Dobrou chuť!
Naposledy upravil Janička dne 0, 3. listopad, 2017, 10:24 am, celkově upraveno 1
Janička

Příspěvekod Tlapka » 0, 3. listopad, 2017, 10:24 am

Ja tedka hledam nahradu za rozpustnou "kavu" z Lidlu. Jmenovala se Chicory, kavovinova smes a 30% kavy. Uz ji nemaji v sortimentu, vsude maji jen Caro :( Pila jsem ji rano ke snidani, potom teprv kafe (nez se nahreje kavovar).
A rodina me podezriva, ze davam cukety nebo dyne i do caje :D Ja je miluju, intrnet je plny receptu a zdaleka jsem nevyzkousela vsechny :D Je to suprova zelenina, ktera se prizpusobi vsemu, da se delat naslano i nasladko, pect, dusit, smazit....
Tlapka

Příspěvekod Tlapka » 0, 3. listopad, 2017, 10:25 am

No a nez jsem to napsala Janicka sem hodi dynovou polevku :)
Tlapka

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy