Zvyk na listopad - jezme zdravěji :-)

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Zvyk na listopad - jezme zdravěji :-)

Příspěvekod Janička » 0, 1. listopad, 2017, 9:46 am

Jako zvyk na listopad navrhuji zaměřit se víc na svůj jídelníček. Podzimní splíny a rýmičky si můžeme držet dál od těla ozdravením jídelníčku. Navíc se blíží Vánoce, kdy se budeme přejídat spoustou dobrot, takže takové listopadové odlehčení by nemuselo být marné, co říkáte?

Zařaďme do svého menu (které si obvykle ve středu plánujeme :P ) více zeleniny, zejména té naší české a sezónní, nebojme se nových způsob její přípravy. Vyzkoušejme zařadit do jídelníčku více obilovin zejména těch celozrnných jako jsou kroupy, pohanka, jáhly, špalda atd. Také luštěniny bychom neměli opomíjet - vařme cizrnu, adzuki, velké bílé fazole, hrách nebo třeba červenou čočku... A naopak omezme nebo úplně vynechme sušenky, jogurty, uzeniny, paštiky, polotovary, limonády, zmrzliny....

Co vy na to? Můžeme se vzájemně inspirovat zdravými recepty :P .

Pokud vám tento zvyk nevyhovuje, navrhněte jiný...

A nepřestávejte vyhazovat :P .
Janička

Re: Zvyk na listopad - jezme zdravěji :-)

Příspěvekod jane » 0, 1. listopad, 2017, 12:08 pm

Janičko super zvyk na listopad :good: , dnes jsem koupila avokádo, udělám avokádovou pomazánku . Určitě je dobré se více zamyslet nad skladbou jídelníčku.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Kriska » 0, 1. listopad, 2017, 1:24 pm

Janicko, to se mi taky libi :)

jen premyslim, proc jogurty ne? su zvykla, ze rano velkej jogurt s jablickem a trochou orisku me zasyti v pohode nekdy od 5h rano az do 12cca o vikendu, a mysela jsem, ze jogurty jsou vhodne i ohledne zdravosti jidelnicku?

jinak cocka je super napad, tu miluju ale dlouho jsem.ji nemela
Kriska

Příspěvekod Lucci » 0, 1. listopad, 2017, 1:51 pm

Já teď měla dýni s kuřecím masem, ale moc dietní to asi nebylo. :scratch_ones_head: Na kousky dýně hokaido, cibulové kroužky, kuřecí stehenní řízky - vše do pekáčku, okořenit. No a pak jsem to zalila zbytkem sladké smetany+kysané smetany+sůl+hořčice. A nahoru jsem nastrouhala zbytek nivy. A zapéct do trouby. :-) Takže jsem zlikvidovala zbytky, bylo to výborny, ale dietní asi moc ne. :mocking:

Obecně omezuju těsta - mouku - takže pečivo, těstoviny, knedlíky... ale moc se mi to nedaří. :scratch_ones_head: Jogurt jím každý všední den v práci k snídani, s půlkou banánu. :s11651:

Zajímal by mě recept na čočkovou polévku z červené čočky, tuším, že Malvína jí dělá. :scratch_ones_head:
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod jane » 0, 2. listopad, 2017, 12:13 am

Já jogurty nekupuju, nikdo to u nás nejí. Já jsem zašla ještě dál - nepiju mléko. Nemám žádnou alergii ani intoleranci, prostě mě nikdy nechutnalo. Kravské mléko je určené telátkům, ne pro lidi. Vadí mi , jak se zachází se zvířaty v mléčném a masovém průmyslu. Asi rozvířím diskuzi, ale musela jsem to napsat. Kupuju si mléko rýžové nebo sojové. Doma si napřed všichni ťukali na čelo, ale už si zvykli :lol: . Nejsem vegatarián ani vegan, ale naprosto tyhle lidi chápu :give_heart:
jane

Příspěvekod Kriska » 0, 2. listopad, 2017, 8:02 am

jane castecne te chapu, proto se snazim kupovat vyrobky od farmaru aspon, ale nekde venku na vylete sou pro me mlecny vyrobky jedona jistota v malejvh obchudkach na to co muzu jist...
Kriska

Příspěvekod jane » 0, 2. listopad, 2017, 9:33 am

Krisko kupování mléka a maso od farmářů je o krůček lepší než ze supermarketů :good: .
Ty nemůžeš jest některé potraviny?
jane

Příspěvekod Janička » 0, 2. listopad, 2017, 10:22 am

Krisko - k těm jogurtům - je to samozřejmě věc názoru a pohledu, já vždycky všechno zkouším na sobě a podle toho se pak rozhoduju. Obecně platí, že jogurty ochlazují - a člověk by se měl na podzim spíš zahřívat - jíst spíš vařená jídla, ani zeleninu nekonzumovat ve velkém jen syrovou, ale spíš napařenou, blanšírovanou, povařenou... Mléko (tedy i jogurt) také přispívá k zahlenění. Tedy si myslím, že pokud je člověk zdravý a plný elánu, může snídat jogurt po celý rok :P . Pokud je ale unavený, pořád posmrkává apod, doporučuju vyzkoušet a třeba na 14 dní jogurty vynechat...můj DH se tak zbavil astmatických záchvatů. Přestal jíst jogurty a hrozně moc se mu ulevilo.
Janička

Příspěvekod Kriska » 0, 2. listopad, 2017, 10:39 am

bezlepkova dieta... takze syry, jogurty jsou zarucena jistota v malych vesnickych samoskach, na ukrajine, v polsku, v rumunsku... :)
v brne si sezenu co potrebuju v kvalite co potrebuju, financne ale je to narocnejsi,ale radsi budu kvalitne jist s nejakymi prijatelnejsimi dopady na zvirata/dopravu atd a kalhoty do prace 3x zaplatovany :D takze vlastne ekologicky i ekononicky :)

Janicka - diky za vysvetleni :) urcite znam lidi, co sami obcas vysazuji mleko vetsinou na nejake obdobi a citi se bez nej lepe. I to chapu, ze radsi onezi konzumaci.

co za teple snidane doporucujes? napadaji me jen kase takhle...
Kriska

Příspěvekod Věčný začátečník » 0, 2. listopad, 2017, 4:06 pm

Teda já zakázat ds mléko a jogurt, tak z toho dostane astmatický záchvat. :mocking: Je astmatika, ale astma je založeno na alergii na roztoče a prach. Je zvláštní, že mléko a jogurty může jíst ve velkém a je v pohodě. Ví ale, že když dostane rýmu, tak to nesmí. Já osobně mléko nepiju, to mě zahleňuje, ale bílý jogurt s ovocem, vločkama, to si dám ráda. Jinak zeleninu jsem si hlavně užila v létě, bereme od farmáře bedničku a dostávali jsme i zeleninu, o které jsem pomalu nevěděla, že existuje. Ale teď na podzim je to docela jednotvárné - cibule, mrkev, petržel, dýně, brambory. Už to není takový výběr a takové množství jídel. Ale zeleninu máme rádi - já a dh, s ds to je horší. Sní syrovou mrkev, okurku, papriku, ledový salát, tepelně upravenou ale jen smaženou - červenou řepu, květák, brokolici.S ovocem je to u něj ještě horší, jí jen jablka. Luštěniny taky nejí, no je to s ním děs. :beg:
Věčný začátečník

Další

Zpět na Denní tipy