Zvyk na listopad - jezme zdravěji :-)

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Zvyk na listopad - jezme zdravěji :-)

Příspěvekod Tlapka » 0, 1. prosinec, 2017, 12:27 am

Ja jsem pecenou zeleninu objevila nedavno a muzu se po ni utlouct. Vlastne chutna vsem, kazdy ma nejaky druh, ktery preferuje (ja petrzel).
Tlapka

Příspěvekod Janička » 0, 12. leden, 2018, 7:04 am

Povánoční detoxikační pětidenní kurz :P
http://www.jimejinak.cz/online-kurzy/po ... cnirestart
Janička

Příspěvekod Zizi » 0, 12. leden, 2018, 10:06 am

Tlapka píše:Ja jsem pecenou zeleninu objevila nedavno a muzu se po ni utlouct. Vlastne chutna vsem, kazdy ma nejaky druh, ktery preferuje (ja petrzel).

ja jsem ji delala vcera i predevcirem a tloukla jsem taky
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Martina » 0, 12. leden, 2018, 4:13 pm

Zizi píše:
Tlapka píše:Ja jsem pecenou zeleninu objevila nedavno a muzu se po ni utlouct. Vlastne chutna vsem, kazdy ma nejaky druh, ktery preferuje (ja petrzel).

ja jsem ji delala vcera i predevcirem a tloukla jsem taky

Já se také přidávám. Tento týden už jsme ji měli 2x. Každý si vybere to svoje, nejvíc frčí mrkev, brambory, celer a červená řepa.
Martina

Příspěvekod Tlapka » 0, 13. leden, 2018, 10:49 am

Ja jsem diky te pecene zelenine opet zacala doma delat hranolky. Fritak jsem uz pred lety vyhodila, na hranolky jsme jezdili do mekace (manzel je odjinud nemuze). Delam je podle DityP, jsou teda chutove jine, ale moc dobre. https://www.ditap.cz/recepty/1-serie/vy ... ci-tatarka
Tlapka

Příspěvekod pramonule » 0, 23. leden, 2018, 11:26 am

Když nechcete k snídani jogurty,tak co ovesné kaše? Já si dělám 3lžíce ovesných vloček ohřeji lehce v mléce,přidám pár kapek javorového sirupu,skořici a pokrájené jablko,ale těch variant je spoustu :-)
pramonule

Příspěvekod Kriska » 0, 23. leden, 2018, 1:15 pm

ja bych brala zdravou nahradu toho zminovanyho nevhodnyho jogurtu, ale kasi podle me vymyslel nekdo, kdo nenavidi lidi :D
Kriska

Příspěvekod Tlapka » 0, 29. leden, 2018, 2:37 am

Je a ja jsem dostala strasnou chut na krupicovou kasi, nemeli jsem ji ani nepamatuju! Nebo bych mohla udelat krupicove flameri, nebo mlecnou ryzi.... mizim z tematu o zdrave vyzive ☺
Tlapka

Příspěvekod Ilali 1 » 0, 1. březen, 2018, 12:07 pm

Janička píše:Krisko - k těm jogurtům - je to samozřejmě věc názoru a pohledu, já vždycky všechno zkouším na sobě a podle toho se pak rozhoduju. Obecně platí, že jogurty ochlazují - a člověk by se měl na podzim spíš zahřívat - jíst spíš vařená jídla, ani zeleninu nekonzumovat ve velkém jen syrovou, ale spíš napařenou, blanšírovanou, povařenou... Mléko (tedy i jogurt) také přispívá k zahlenění. Tedy si myslím, že pokud je člověk zdravý a plný elánu, může snídat jogurt po celý rok :P . Pokud je ale unavený, pořád posmrkává apod, doporučuju vyzkoušet a třeba na 14 dní jogurty vynechat...můj DH se tak zbavil astmatických záchvatů. Přestal jíst jogurty a hrozně moc se mu ulevilo.

Nejen že jogurty ochlazují, ale hlavně hodně zahleňují. Už více než 14 let se jim v zimě moje děti vyhýbají obloukem . Pokud už se jich nemůžete vzdát, tak raději pořádné smetanové a pokud na Vás nebo děti vlítne bacil, vynechejte je a určitě pocítíte úlevu. Opravdu vyzkoušeno.
Ilali 1

Příspěvekod Kriska » 0, 1. březen, 2018, 2:56 pm

Illali - ja bych teda nesmetanovy jogurt ani nepozrela, na me jsou moc kysele... kdyz su nemocna, tak se ani do ibchodu nedostanu takze tam nastezti konzumace jogurtu nehrozi :) je faktze jogurtovy milovnik nejsu ale je to jedina vec na ktere vydrzim az do obeda bez kruceni

Tlapka - to flameri vubec neznam ani jako slovo - ale vypada to teda moc dobre
Kriska

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy