Zvyk na říjen - Vyhazujeme s Jane

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Zvyk na říjen - Vyhazujeme s Jane

Příspěvekod Kriska » 0, 8. červenec, 2018, 8:37 pm

miciqx
u nas bychom taky potrebovali, erarni mame 2 a vzdy kdyz prijdou novi kolegove, sou prvni den zmateny, ze treba nemaj do ceho udelat kafe :D
Kriska

Příspěvekod miciqx » 0, 8. červenec, 2018, 8:45 pm

jane píše:miciqx ty hrnky si kolegynky rozebraly nebo si je nechaly na pití v práci?

hned si do nich lidi udělali kafe :D
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod jane » 0, 8. červenec, 2018, 9:11 pm

miciqx :thank_you: :give_rose:
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Tlapka » 0, 10. červenec, 2018, 9:31 pm

Dnes jsem pilne vyhazovala :D 1 rolak a 5 kosilek do kontiku, 2 skrabky a snad kilo starych vicek do zeleza, 1 bunda do popelnice. Opet jsem z obytne zony odnesla velke sklenene misy do sklepa. 1 je dokonce brousena, jenze je olamana. Vubec nevim co s ni. Byl to svateni dar... co byste doporucovaly?
Tlapka

Příspěvekod treperenda » 0, 10. červenec, 2018, 9:37 pm

Tak já jsem nedávno vyhodila taková skleněná víčka na starodávné zavařovačky. Máme je snad 12 let, nikdy jsem je nepoužila, jen na těch pár zavařovaček, když do nich dávám sušené bylinky.
NO, tak jsem je dala ke kontejneru, neb mi nepřináší radost, nepotřebuji je atd atd. :)
A co myslíte? Včera jsem zjistila, že báječně sedí na velké pětilitrové sklenice, do kterých chci taky dávat bylinky. Bych se liskla!!!!! :mrgreen:
Ale dnes muž odvezl starou ledničku do sběrného dvora a taky jsme včera vyhodili mlýnek na maso - elekrtický - nešel nám složit - asi jsem vyhodila nějakou součástku, která byla patrně stěžejní. Nicméně za dva roky, co čekáme, že ji najdeme, nám nechyběl, tak šel z domu a hotovo.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Kriska » 0, 11. červenec, 2018, 7:28 am

tlapka - libinse ti ta misa? mas ji rada? olamany sklo by mozna nekdo sikovnej "zalepil" nejakou hmotou, domodeloval a mohla bys mit zajimavej kus treba lehce lizlej nejakou hezkou barvou z nejake te opravy, ale to nevim jak a.kdo by delal zda to je realny. nebo ji mas.ze ji mas vyfot si ji na pamatku a za pul toku kdyz po ni nevzdechnes ji vyhod nebo pouzij na zahradu jako kvetinac
Kriska

Příspěvekod jane » 0, 11. červenec, 2018, 7:57 am

Tlapko.....mísa je svatební dar. Předáním dárku končí "darovací akt". Od té chvíle je ta věc tvým majetkem. Můžeš si s ní naložit jak uznáš za vhodné. Není tvoje povinnost mít dárek do konce svého života. Není ani tvoje povinnost hlásit dárci, co se s jeho dárkem stalo. Takže - pokud se ti váza líbí , tak si je nech. Jen ji dej na místo, kde ti nebude zavazet. Pokud se ti už nelíbí, nebo tě spíše rozčiluje, tak prodat nebo darovat. Hoď to na Daruji za odvoz a nejpozději zitra to máš z domu. Vyhazováním věcí spíš získáš než ztratíš.
jane

Příspěvekod jane » 0, 11. červenec, 2018, 8:01 am

Trep říká se , že u jedné věci ze 100 vyhozených, zjistíš, žes ji potřebuješ. To se bohužel stává. Ale přece si nebudeš nechávat těch 99 nepotřebných, že jo :lol: . A v dnešní době už není žádné zboží nedostatkové. Můžeš si koupit , co chceš.
jane

Příspěvekod Tlapka » 0, 11. červenec, 2018, 9:58 am

Tak misa je ve sklepe, manzel ji nechtel dat pryc. Je brousena, pry se takove veci nevyhazuji (i kyz je poskozena).... jenze me se nikdy brousene sklo nelibilo, neni to muj salek kavy... tak teda pockam rok, dva a az zacnou zase pretekat regaly ve sklepe, pak budeme resit kam s ni.
Tlapka

Příspěvekod jane » 0, 11. červenec, 2018, 10:04 am

Tlapko požkozenou broušenou vázu, co se mi nelíbí bych teda vyhodila a Dh bych se určitě neptala. Ale já jsem moc radikální :lol: . Jestli si s Dh nechceš dělat zle, tak ji zatím dej do sklepa.
jane

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy