Zvyk na říjen - Vyhazujeme s Jane

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Zvyk na říjen - Vyhazujeme s Jane

Příspěvekod Kriska » 0, 9. únor, 2018, 5:03 pm

to co nechces pit tam lejes, caj ijes z.toho salku - gaiwanu
Kriska

Příspěvekod jane » 0, 10. únor, 2018, 1:26 pm

Holky doporučuju projít sklenky a skleněné misky, jestli nemají takový ten mléčný nádech, vytvořený umýváním v myčce, když není dobře nastavená sůl ke tvrdosti vaší vody. Doufám, že jsem to popsala dobře :lol: . Sama jsem měla dvě misky už nehezké, tak letěly :lol: . Když jsem na návštěvě a někdo mi takovou skleničku nabídne, tak to nevypadá hezky. Dnes se dá koupit nádobí opravdu za pakatel, tak není důvod mít nepěkné věci.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Zizi » 0, 10. únor, 2018, 9:19 pm

Tak to já jsem zlikvidovala jednu várku takových sklenic tak před rokem a nahradila jinými sklenicemi a už je to zase...nekvalitní sklo z Ikei, první várku jsem si koupila sama, další jsem dostala, už mám koupené náhradní skleničky a ty zakalené hned zítra vyhodím do skla. Jdu si je nachystat.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod jane » 0, 11. únor, 2018, 8:07 am

Zizi teda , ty jsi dobrá :thank_you: . Většina lidí co znám, nedokáže vyhodit i hodně požkozené věci.
jane

Příspěvekod Stefinka » 0, 11. únor, 2018, 9:38 am

Holky vy pořád vyhazujete, vy jste dobrý, že pořád máte co.. u nás by se taky našlo, ale nejsou lidi, co by to šli najít a udělat :-D
Stefinka

Příspěvekod Stefinka » 0, 11. únor, 2018, 9:39 am

I když na naší obranu, včera letěly nějaký nefunkční náramkový hodinky, co už dh nedokázal spravit :-)
Stefinka

Příspěvekod Zizi » 0, 11. únor, 2018, 10:05 am

jane píše:Zizi teda , ty jsi dobrá :thank_you: . Většina lidí co znám, nedokáže vyhodit i hodně požkozené věci.

no, díky, Jane.
ty skleničky nebyly špatný, ale zas tak citovej vztah jsem k nim neměla, tak to nebylo tak těžké, se s nimi rozloučit.
mám jednu skleničku, kterou nepoužívám vůbec, je jenom jedna, ale k té citový vztah mám a tu nevyhodím! používala jsem ji v dětství, takže to prostě nejde. má na sobě vybroušený hvězdičky. :P

na půdě mám velkou dřevěnou bednu plnou dalších a dalších skleniček (plus porcelánu), co jsem zdědila...co s tím, vyhodit se to fakt nedá, není to nijak poškozeno, prodat taky ne, kdo by to koupil...vlastně ani zadarmo to nikdo nechce, každý má doma hromady svého nádobí....to je neřešitelný úkol :swoon:
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Kriska » 0, 11. únor, 2018, 11:05 am

Zizi
ale treba by si to nekdo vzal, kdo treba nechce zbytecne kupovat jak pisete nekvalitni sklo z ikey a tak...

ja teda mycku nemam, tak u skla zatim tento problem nepozoruju... ale mam problem vyhodit funkcni dobre veci... nevim teda, jak zakalene sklo z mycky vypada, ale tohle bych asi neprenesla pres srdce, kdyz by to mohlo jeste slouzit... jakoze takhle - nemam problem s tim zbavovanim se a casto jste mi inspiraci, na cem zbytecne uz nelpet - ale tohle beru i jako plytvani zbytecne a tam mam trochu blok spis v tom, ze kdyz to muze slouzit...

Jinak jsem nasla krabici starych ale jeste dobrych taliru od znamych, co jsme dostali kdysi do zacatku, ale pak jsem dostala jeste nejake talire od kamaradky a pak od tety a mam jich ted najednou doma tolik, ze nevim co s tim a resim podobny problem, vyhodit? skoda. Nevyhodit? kam s tim?

myslim, ze dostat sadu taliru jako vanocni darek od teticky je proste... no... :dash1:
Kriska

Příspěvekod jane » 0, 12. únor, 2018, 7:49 am

Nemyslím si, že když vyhodím požkozenou skleničku do tříděného odpadu sklo, že by to bylo velké plýtvání. Je to úplně stejné, jako když tam vyhodím skleněnou nevratnou láhev od džusu.
jane

Příspěvekod Kriska » 0, 12. únor, 2018, 8:48 am

tak poskozenou bych tam taky hodila, to je pravda.

Udala sem vsechny ty "do zacatku" talire, 13 kusu! :)
a z bordelarny vytahla a umyla na pouzivani ktlrasnou sadu aspon 20 let starou :D od znamych, ktera neni uz komplet ale je hezka a pro 2 nam jiste 1,5 sady nadoby staci :)
Kriska

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy