Zvyk na říjen - Vyhazujeme s Jane

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Zvyk na říjen - Vyhazujeme s Jane

Příspěvekod Janička » 0, 1. říjen, 2017, 8:11 am

V drbárně se hodně mluví o potřebě opět po čase debordelizovat domácnost. Proto budeme v říjnu vyhazovat a to s někým, kdo to umí perfektně - s Jane :give_rose: .
Janička

Re: Zvyk na říjen - Vyhazujeme s Jane

Příspěvekod velva » 0, 1. říjen, 2017, 8:37 am

Perfektní,moc se těším!!
velva

Příspěvekod Stefinka » 0, 1. říjen, 2017, 9:02 am

Jupíííí, super, jdu do toho s váma... já už jsem vyházela ze špajzu zase pár krámů a zbavila jsem se zase tašky hadrů ze své skříně, na řadě je dětský pokojík :-)
Stefinka

Příspěvekod jane » 0, 1. říjen, 2017, 2:06 pm

Ahoj holky, za 3 měsíce tu máme Vánoce a do většiny domácností přibudou nové věci, dárečky, dekorace. Zkusíme společně vyklidit zbytečnosti z našich domácností. V přeplněném bytě plném krámů se nám nemůže dobře žít, dýchat a udržovat pořádek. Věci nemusíme hned vyhazovat, můžeme je prodat, darovat někomu z rodiny, nechat za odvoz. Pokud si vyřazením některých věcí nebudeme jisti, dáme je do krabice a zaneseme do sklepa nebo na půdu. Pokud nic z krabice nebudeme potřebovat půl roku,tak ji s klidem můžeme vyhodit.
U každé posuzované věci se můžeme zeptat :
1. Mám tu věc ráda?
2. Používám ji?
3. Nemám ji zbytečně vícekrát ?
Nebudeme věci vážit, protože někomu vytřídění zbytečných dokladů uleví na srdci víc, než vyhození jednoho kusu nábytku.
Moc vás prosím o zpětnou vazbu, pište jak vám to jde, do čeho jste se pustily :give_rose:
Naposledy upravil jane dne 0, 1. říjen, 2017, 3:24 pm, celkově upraveno 1
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod jane » 0, 1. říjen, 2017, 2:17 pm

Holky, začneme šatníkem :D. Loučení se starými věcmi není jednoduché, ale čas od času je potřeba. Skříně a komody nejsou nafukovací. Pro někoho je jednodušší vyházet všechno oblečení na hromadu , pro jiného zas probírat jednu poličku za druhou. Najděte si systém takový, aby Vás to bavilo. Možná objevíte věci, na které jste už dávno zapoměly, nebo vymyslíte kombinace, které by vás ani nenapadly. Ideální je vyřazování šatníku je pršavé odpoledne a třeba i sklenička vína k tomu. Ale raději jen jedna , aby jste nevyhodily i věci, které se vám líbí :lol: :lol:
Já mám v šatníku minimum věcí, ale jdu to znova projít. Abych šla příkladem :winkextra:
jane

Příspěvekod Janička » 0, 1. říjen, 2017, 4:05 pm

Nééé, šatníkem néééé :dash1: :dash1: :dash1: , tam je příliš práce :oops: .
Janička

Příspěvekod jane » 0, 1. říjen, 2017, 4:23 pm

Janičko někde začít musíme :mocking: . Myslím, že daleko horší jsou pro někoho třeba knihy.

Jestli je to pro vás moc těžké, tak zkuste projít třeba jen jeden šuplík. I to se počítá.
jane

Příspěvekod Kriska » 0, 1. říjen, 2017, 4:27 pm

Super! tohle nutně potřebuju pro očistu bytu i duše:)

takže jsem začala a vyhodila sem krabici věcí, které "sbírám". No z jedné větší krabice sem zredukovala na jednu krabici od bot. Od každé věci jednu, nemusím mít od všeho 3 podobný kusy... protože sem se před 20. lety začala vrtat v PC a původně se mi hromada věcí hodila na servis, opravy, upgrady a tak... dneska z toho je hromada muzejního šrotu... takže tohle bylo hodně těžký ale su na sebe hrdá! :)

a jdu na ten šatník... :D
Kriska

Příspěvekod jane » 0, 1. říjen, 2017, 4:59 pm

Teda Krisko super !!! Hodně lidí skladuje různé věci, myslí si, že mají velkou hodnotu a ono pak za pár let je to jen hromada haraburdí.
jane

Příspěvekod Kriska » 0, 1. říjen, 2017, 6:28 pm

Tak já vím, že hodnotu nemají v podstatě žádnou ale je to můj koníček a přijde mi super, že mám doma takový malý PC muzeum - bych návštěvě mohla ukázat historii vývoje :D

a taky sem dala pryč nějaký to oblečení - ať držím krom s váma:) Moje oblíbený zvonáče, co mi dalo práci je sehnat, úplně boží, dokonalý skvělý a já se do nich nevlezu od loňský zimy :cray: nejdou nějak vyhazovat kila navíc? :D
Kriska

Další

Zpět na Denní tipy