Zvyk na říjen - Vyhazujeme s Jane

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Zvyk na říjen - Vyhazujeme s Jane

Příspěvekod Zizi » 0, 6. leden, 2018, 9:52 pm

Ještě jsem zapomněla napsat, že jsme v tom sběrném dvoře nechali i starou inkoustovou tiskárnu, mnoho let nepoužívanou a dozajista načisto zaschlou a nerozpohybovatelnou. :!:

Velvi, když jsme přijeli do toho sběrného dvora, tak si můj DH brousil zuby, co si odtud odveze... :lol: ale naštěstí tam nic nebylo.
........
Zizi

Příspěvekod jane » 0, 13. leden, 2018, 1:44 pm

Před chvílí jsem prodala postel včetně roštu a matrace. Mamce jsem dala povlečení a nějaké drobnosti. Zase další harampádí z domu :lol:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod velva » 0, 13. leden, 2018, 3:05 pm

Taška plná sklenic- zavařovaček- do tříděného odpadu.
velva

Příspěvekod Kriska » 0, 13. leden, 2018, 6:05 pm

Zizi
:D stesti, ze nic nemeli ve dvore :)

Jane
teda to je nekolik kilo prebytku:)

velva
se zavarovackama mam vzdy dilema, vratit tomu od koho prisli nejaky veci? a dam mu presne pocet nebo vic? nebo to hodit do skla?
Kriska

Příspěvekod jane » 0, 14. leden, 2018, 6:09 pm

Dnes jsem se pustila do úklidu regálu na horní chodbě, vyhodila jsem starý obal na notebook a nějaké drobnosti. Do charitního kontejneru letěly 2 tašky, bylo tam nějaké oblečení, jedny boty a knížky. Zrovna jsem uklidila i horní koupelnu, tu nepoužíváme, tak je tam spíš skladiště :o . Mám tam zásobu wc papíru, tablet do myčky, nesezonní boty, koš na prádlo, větřák, mop atd.
jane

Příspěvekod Zizi » 0, 15. leden, 2018, 3:55 pm

Dívčiny, jak jsem tu psala o těch pneumatikách, tak ty naše dvě nepotřebné, co se léta válely ve sklepě, jsem pár dní vozila v kufru auta a dnes jsem je konečně a opravdu BEZPLATNĚ odevzdala v jednom autoservisu, co byl uveden v tom seznamu odběrných míst, jak jsem tu dávala odkaz na firmu, co se tou likvidací zabývá.

Měla jsem to po cestě, extra bych nejezdila. Přijela jsem do servisu, řekla jsem, oč jde a technik to hned převzal. A bylo to. Nechtěli za to nic. A to ještě jedna pneu byla navlečená na disku. Vzali to zadarmo sakumpikum a to se teda teď ptám, proč ty pneumatiky lidi házejí do lesa, když je to tak jednoduché se jich zbavit. ZADARMO!!!
........
Zizi

Příspěvekod jane » 0, 15. leden, 2018, 4:03 pm

Zizi taky nechápu lidi, co klidně odhodí pneumatiku do lesa nebo podél silnice :( .Píšeš, že jsi to měla po cestě, že sis nezajížděla. To já jsem schopna si i zajet, jen abych se zase něčeho zbavila :lol:
jane

Příspěvekod Sel » 0, 16. leden, 2018, 6:30 am

Zizi - taky nechápu, proč lidi vyhazují odpadky do lesa a kolem silnic. Dneska je všude tolik kontejnerů, popelnic a sběrných dvorů. Když už to mám v ruce a v autě, tak proč to neodvezu tam, kam to patří.

velva - zavařovací sklenice je škoda vyhazovat, mohly by někomu ještě posloužit. U nás je o ně pořád bída.

jane - charitní kontejner, do kterého můžeš hodit i knížky je jaký? U nás jsou jen na oblečení a boty.
Sel

Příspěvekod Kriska » 0, 16. leden, 2018, 7:27 am

Sel: a nechces nejaky zavarovaci sklenice poslat? me se porad hromadi a nevim co s nima...do kontejneru mi to taky prijde skoda...

na hromadce odlozeny kalhoty, ktery uz asi nikdy neoblecu, hlavne moje oblibeny, co sem mela na svatbe. tezky louceni... :D
Kriska

Příspěvekod velva » 0, 16. leden, 2018, 9:59 am

Holky,kdybyste viděly náš sklep. :mrgreen: Ty sklenice jsem předtím právě skladovala.Pak při rekonstruci jsem dvě plné tašky prázdných sklenic odnesla s ostatními věcmi do sklepa.Tam se na ně prášilo a zabíraly místo.Byla to náhlá potřeba udělat aspoň trošku místa a trošku pořádku v plném sklepě. :mrgreen: :mrgreen:
Dvě krásné- jsem si nechala.Jezdíváme do medového sklípku,kde vám stočí med i do vlastních sklenic. :D

Jinak se hlásím k těm,co odsuzují nepořádek v přírodě a neodhodila bych NIC třeba v lese.Natož pneumatiky.nechápu.

Ze sklepa vyhozena taška bince.
velva

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy