zvyk na březen - autopilot

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na březen - autopilot

Příspěvekod Lída » 0, 8. březen, 2017, 12:52 pm

:scratch_ones_head: Byla jsem přesvědčená, že jsem zvyk na březen psala.

Navrhuji udělat si pořádek v důležitých věcech :)
FL systém vycházel z toho, že rodiče taxikaří, a pak na děti čekají na místě. Popřípadě, že jeden z rodičů se stará o většinu věcí a ten druhý často nemá přehled. Jestli je vaše praxe úplně jiná, upravte si pochopitelně systém podle sebe.

Navrhuje mít velký kalendář, kam se zapisují kroužky, schůzky a akce všech členů rodiny.
Doporučuje založení např. kroužkového bloku, kde budou všechny důležité informace o chodu rodiny. Hlavně telefonní čísla, čísla a adresy, kde můžou být jednotliví členové rodiny k zastižení, kontakty na opraváře, data, kdy se prováděly servisní prohlídky, poznámky o lékařích a datech prohlídek a podobně.
Radí zabudovat do bloku i sekci na plánování jídelníčku a nákupů.

Máte takový sešit? Co se vám nejvíc osvědčilo?
Lída
Site Admin

Re: zvyk na březen - autopilot

Příspěvekod Kriska » 0, 8. březen, 2017, 1:19 pm

Já se přiznám, že autopilota sem nějak ještě naprosto nezvládla ani někde najít sešit... ale je to asi i tím, že bez dětí asi není ani nějak ta potřeba/nutnost. Anebo to neumím pojmout. Su chaotik co nemá moc řád a neumí ho ani udržovat a autopilot je pro mě hrozně abstraktní věc i přesto, že jsem si tu prošla některá témata...
Kriska

Re: zvyk na březen - autopilot

Příspěvekod Jirina » 0, 9. březen, 2017, 11:20 am

Ideální je Rodinný plánovací kalendář. Osvědčil se, používám už asi pátý rok. Visí vedle ledničky a každý kdo jde kolem, vidí, co kdo na který den má. Kancelářskými sponkami připichuji různé další informace.
Jirina

Zpět na Denní tipy