zvyk na únor - zdraví

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na únor - zdraví

Příspěvekod Lída » 0, 2. únor, 2017, 1:44 pm

:) Navazuji na novoroční předsevzetí :lol:

Jak se staráme o své zdraví? Čekáme s tím až na důchod? K lékařům se nám nechce, ale sami pro své zdraví také nic nepodnikáme?

Zkusíme tento měsíc něco změnit. Může to být cvičení nebo jedení jedné porce zeleniny nebo ovoce denně (navíc), můžeme si slíbit, že budeme více pít, nebo najdeme knihu o zdraví, která nás nakopne :mocking: Počítá se i zlepšení duševního zdraví!

S čím byste rádi začali? :give_heart:
Lída
Site Admin

Re: aktuálně - zvyk na únor - zdraví

Příspěvekod Kriska » 0, 2. únor, 2017, 2:42 pm

Tak já bych ráda omezila příjem sladkostí, ale když ono ty oříšky v jogurtu na zobání, deli na výlet a tetiččina marmeláda sou tak dobrý... :15:
Kriska

Příspěvekod velva » 0, 2. únor, 2017, 3:14 pm

Já už přes měsíc dodržuji opravdu pečlivě Pitný režim. 2 ltry vody,čaje na den.Mám tedy rozhodně dobrý pocit.Ted jsem přidala VĚTRÁNÍ DOMA.V zimě to byl trochu problém.Ted tak na 5 minut pozotvírám všechna okna,zduch doma se vymění.
velva

Příspěvekod Tlapka » 0, 2. únor, 2017, 3:43 pm

Tak to já se musím pochlubit "svou" doktorkou, která mi vše hlídá a honí mě po preventivních prohlídkách :-) S pitím teda bojuju, musím si na to myslet a nutit se.
Tlapka

Příspěvekod Zizi » 0, 3. únor, 2017, 11:47 am

Moje dr. mne bikdy nikam neposlala. Budu si muset rict. :dontknow:
Nebo vymenit dr.
........
Zizi

Příspěvekod jupijaaa » 0, 4. únor, 2017, 10:37 pm

....jen jestli můžu s troškou do mlýna...já se starám o své zdraví docela dobře,chodím na prevence,žádný problém nenechám ležet dlouho ladem.Snažím se omezit lepek i mléko,piju hodně vody,snažím se relaxovat.což mi moc nejde...nekouřím,piji pouze víno a lehčí detiláty-občas samozřejmně,žádná slivovice a tak...ale nevím.Mám spoustu diagnoz,které se musí hlídat,mnohé by mohli být chápány jako časovaná bomba...ale znám taky spoustu lidí,co kouří od 15.,pijí zcela pravidelně denně,sport u nich nic,obezita jen kvete a těm liidem nic není,jsou zdravější než já...tak kde je ta spravedlnost:::Vidím to i v práci -obézní bachyně,kuřačka s chorobami srdce a po opakovaných cmp dostane nový kloub i když váhu nezredukovala ani o 1 kg,naproti ní mladý sportovec s těžkou pankreatitidou nebo mladý člověk co skončil se stomií...ááách jo.
Myslím si,že tlustí lidé,alkoholici a kuřáci by měli platit vyšší zdravotní pojištění než štíhlí a nekuřáci..pak by se možná dostalo i na vozíky pro invalidní děti a nemuseli bychom sbírat vršky jako paka. :beg:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Zizi » 0, 5. únor, 2017, 1:32 pm

Jupi, zakladni problem je, ze spravedlnost proste neexistuje, nebo mozna v nekterych pripadech by mohla byt ale kdo a podle jakych kriterii to rozsoudi? A kdo tento rozsudek bez namitek prijme.
Pretezke odpovedi na tyto otazky.
Proc udrzovat pri zivote tezce nemocneho cloveka a vkladat do nej prostredky, ktere by se daly pouzit jinde s vetsi budoucnosti, ...ale co kdyz tim clovekem bude rodic, sourozenec, partner, dite...to se to vnimani hned ubere jinym smerem
........
Zizi

Příspěvekod Malvína » 0, 5. únor, 2017, 1:39 pm

Letos se chci zaměřit na břišní tuk. :oops:
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod Zizi » 0, 5. únor, 2017, 3:36 pm

Malvína píše:Letos se chci zaměřit na břišní tuk. :oops:

Malvi, kdyby me trapil jen ten brisni! :imnewhere:
........
Zizi

Příspěvekod Tlapka » 0, 5. únor, 2017, 7:38 pm

Malvína píše:Letos se chci zaměřit na břišní tuk.

No, tak ten jde bohužel jako poslední pryč. Je to strašně nespravedlivý!!! (Mně by pouze stačilo, kdyby se pošoupnul do vyšších partií. :lol: )
Tlapka

Další

Zpět na Denní tipy