zvyk na leden

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - zvyk na leden

Příspěvekod Kriska » 0, 30. leden, 2017, 1:29 pm

Já si teda úplně klasické předsevzetí nedala, ale chci letos nekupovat věci, které fakt nutně nepotřebuju. 3x zvážit, zda danou věc opravdu chci a pokud ji chci/potřebuji, tak rovnou třeba vybrat kvalitní a případně si na ni dýl šetřit, než koupit hned "levnou" a za měsíc být nespokojená s tímhle, tamtím nebo barvou, což pak stejně nechci používat/nosit. A nejen kvůli eko dopadu (většinou rozdám těm, kdo to využijí, takže to úplně jako nadspotřebu nevnímám), ale i kvůli výplatě, je potřeba, abych se fakt naučila šetřit... většinu dětství sme měli málo, i na střední sem musela chodit na brigádu, abych mohla do školy jezdit MHD a ne přes půl města pěsky a asi se to s první prací nějak blbě hnulo, že místo, abych využila toho, že fakt umím krásně vyjít z mála, tak nastal obrat o 180° a já všechno utratím za vše, co "nutně" potřebuju a neumím ušetřit :( a taky teda fakt, že koupím levné (třeba mikinu za 1/2 ceny v hnusné barvě, že na barvě nezáleží ale pak až je doma se to ve mě hne a odmítám ji nosit a musím stejně koupit druhou v plné ceně ve chtěné barvě... )...

No a musím se pochválit, letos jsem si koupila jen pánev do nové kuchyně a plastový odkapávač, což jsou potřebné věci a ještě zvažuju jeden, možná dva hrnce. Teď mám jeden smaltovaný, ale je poškozený smalt vevnitř:( Tak zatím se mi daří a zatím jsem odolala všem povánočním slevám :)
Kriska

Příspěvekod Tlapka » 0, 30. leden, 2017, 8:26 pm

Krisko, taky jsem si dala závazek více přemýšlet při nakupování. U mě se to týká především nákupu potravin. Máme domácí zvířata, takže přebytky zkrmím, ale přeci to primárně nekupuju pro ně :-) Musím víc plánovat jídla, abych potom nekupovala potraviny "kdyby náhodou".
Tlapka

Příspěvekod Kriska » 0, 31. leden, 2017, 8:22 am

Tlapko, doufám, že se bude dařit! já sem tam něco nesním, co je nakoupený a čeká, až na to budu mít chuť, ale víc mě štve ta úděsná kvalita hlavně zeleniny. Dneska koupím, přes noc zplesniví, zítra vyhodím... Takže přes zimu nemám doma prakticky žádnou a kupuju jen na okamžitou spotřebu.
Kriska

Příspěvekod Janička » 0, 31. leden, 2017, 8:31 am

Kriska - s tou zeleninou máš pravdu. Nejhorší je brokolice. Nesu si domů ráno celá šťastná krásnou zelenou a večer, když ji chci uvařit, rozbalím smrdutou nažloutlou věc. Fuj. Už ji ani nekupuju.
Janička

Předchozí

Zpět na Denní tipy