zvyk na říjen - velké vyhazování

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: zvyk na říjen - velké vyhazování

Příspěvekod Lída » 0, 20. říjen, 2016, 11:27 am

tip na dnes: květiny, staré květináče, nekvalitní zbytky zeminy a podobně
Lída
Site Admin

Příspěvekod Orchidea » 0, 22. říjen, 2016, 5:49 pm

jane píše:Orchideo........u nás je to přesně tak, Dh ani neví, co máme, ale kdybych to chtěla vyhodit, tak zrovna tu věc moc potřebuje :mocking: . Ale on si na moje vyhazování zvykl, tak už to zas tak moc neřeší.

Velvi, Jane, to jste me trochu uklidnily, jako ze to nemam doma sama, uff. Jane, jak se ti podarilo tveho Dh presvedcit?
Ja jsem zrovna vcera vytridila stolete barvicky a stetce, byly toho dva pekne tezke kartony. Vzhledem k tomu, ze se toho nikdo uz par let let ani nedotkl, a vim ze stejne uz nikdy malovat nebudeme, protoze ted mame jine zajmy a plany, proste dulezitejsi veci na praci a neni na to cas. Ale nechtela jsem byt ‘zla’ a vyhodit mu to. Tak jsem zvolila kompromis – odnest to zatim do dilny. Ze jsem se vubec ptala! Nechtel to tam odnest, ze to mam nechat doma ! Tak jsem se mu snazila vysvetlit, ze to tu zbytecne zabira misto kdyz se to nepouziva a az si bude chtit malovat, muze si to prece z te dilny donest. Ale on mi to strcil doma do skrine (kterou jsem tak pracne vyklidila !! :beg: ) – pry je tady mista dost !!! :o Kdybych mu nic nerekla a rovnou to vyhodila, nikdy by se po tom neshanel, to vim na 100%.
Vrcholem byl mixer, ktery mel spaleny motor – uz jsme meli koupeny novy a tak jsem ho poslala, aby ten stary vyhodil do sberneho dvora. Nasla jsem ten stary rozbity ho po dvou letech postaveny v dilne!! A pak prohlasil tu ‘magickou’vetu: Pry by 'se to mohlo jeste na neco hodit’ !! :swoon:
Ale na jeho omluvu musim rict, ze v zapalu vyhazovani jsem dala sousedce spolu s dalsim oblecenim i dvoje svoje kratke letni kalhoty a ted jsem si uvedomila, ze vlastne zadne jine nemam a ze bych je ted taky 'strasne potrebovala' :blush2: – mame jet na dovolenou. Jit si pro to k sousedce zpatky mi prijde blby a navic strasne nerada nakupuji obleceni a zvlaste kalhoty, nic mi nesedi a taky uz v obchodech letni veci nemaji… Co ted? :scratch_ones_head:
Naposledy upravil Orchidea dne 0, 22. říjen, 2016, 6:07 pm, celkově upraveno 1
Orchidea

Příspěvekod Orchidea » 0, 22. říjen, 2016, 5:57 pm

Jinak hlasim vyhozene kvitko s kvetinacem 3 400 g a zimni bundy a stare mikiny – nakonec toho bylo jen 5 200 g, ale zato velky objem a z toho mam nejvetsi radost. :D
Orchidea

Příspěvekod Tlapka » 0, 23. říjen, 2016, 10:03 pm

Vyklizený šuplík v mražáku. Kolik toho bylo nevím, ale mražáky jsem probrala, naplnila jeden šuplík věcmi, které tam dlely už hodně dlouho. Zkrmila jsem něco slepicím, něco psékům. Jak by řekla babička, škoda přešla v užitek :-)
Tlapka

Příspěvekod jane » 0, 24. říjen, 2016, 4:40 am

Orchideo..........přesvědčila jsem ho argumentem - co nemáme, nemusíme uklízet :D . je pravda, že od mého vyhazovacího řádění máme doma víc uklizeno než dřív.
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Lída » 0, 24. říjen, 2016, 10:04 am

tip: knihy a časopisy. Možná by naše přebytky uvítali v čekárnách, v nemocnicích (i na dětských odděleních), v domovech důchodců?
Lída
Site Admin

Příspěvekod Orchidea » 0, 29. říjen, 2016, 2:33 pm

Jane... tohle heslo jsem si vzala k srdci i ja :lol: Jenomze ten muj doma neuklizi, ma celkem narocnou praci, tak je domacnost na me. Neuvedomuje si, co to da prace, aby bylo uklizeno, kdyz mame tolik kramu. Takze kdyz chci neco vyhodit, nepovazuje to za nutne a zuby nehty to brani. Me vyhazovani nedela tolik problem a uz to doslo tak daleko, ze mam mene veci i obleceni, nez on!
Ale nejak mam z toho spatny pocit, vyhazovat jeho veci bez jeho souhlasu. Kdyz jde o nejaky vylozene rozbity 'kram', tak to vyhodim, ale jinak... Vyhodit ci nevyhodit - tot otazka! Jak to resite vy? :?
Jinak jsme vcera byli vyklizet kulnu po strycovi, co umrel, abychom si tam mohli ulozit nejake nase veci, a vynosili jsme aspon 50 obrovskych cernych pytlu na odpadky! Stryc byl tak trochu 'sberac'!! :shock: Vahu vubec nedokazu odhadnout, ale to se sem asi nepocita, kdyz to nebylo z naseho domu, ze? Tak jen tak pro zajimavost, kdyz mame to VV... :)
Orchidea

Příspěvekod Lída » 0, 31. říjen, 2016, 12:42 pm

Je poslední den :) Dotáhneme vyhazování do konce. Nezapomeneme se zbavit všech věcí připravených na vyhození :)
Lída
Site Admin

Příspěvekod jane » 0, 31. říjen, 2016, 8:13 pm

Dnes šlo z domu 2x dvojpovlečení :s494: dala jsem to švagrové
jane

Příspěvekod jane » 0, 2. listopad, 2016, 6:56 am

Tři tašky textilu vyhozené do charitního kontejneru.
jane

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy