zvyk na červenec - autopilot a dokumenty

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na červenec - autopilot a dokumenty

Příspěvekod Lída » 0, 1. červenec, 2016, 10:17 am

:) Zajímaly by mě vaše názory na autopilota. Máte pocit, že ho potřebujete? Že by vám nebo členům vaší rodiny byl užitečný? Uvítala by rodina, kdyby věděla, koho volat v případě problémů? Nebo vy sami jste ten autopilot, kterého ostatní volají? Kdyby větší děti něco potřebovaly, budete je navigovat stylem "mám to na takovém papírku, na hromadě v prostřední zásuvce"? :)

Jaké věci si do něj píšete, jestliže ho už máte?

Jaké doklady zakládáte? Všechny na jedno místo, nebo každý druh nějakým jiným způsobem?

Podělte se, ať jsme po prázdninách všichni úúúúžasně organizovaní a v klidu :D
Lída
Site Admin

Re: zvyk na červenec - autopilot a dokumenty

Příspěvekod BeelimeBeed » 0, 6. červenec, 2016, 7:12 pm

Autopilot je super pomocník! Mám v něm uklízecí zony, padák, plánuju vytvoření jídelníčku...zůstává doma, protože tam budu mít i hesla, pojistky, záruční listy atd...malý autopilot mám v diáři, ale ještě tahám druhý sešit na poznámky, kde i sleduju různé návyky, jak čtu a co čtu, průběh sledování seriálů, deník, takzvaný bullet journal.. :blush2: Moc mi to pomáhá jak to mám teď ;)
Obrázek
Obrázek
BeelimeBeed

Příspěvekod velva » 0, 7. červenec, 2016, 7:58 am

BB- jaké návyky třeba? Jestli se můžu zeptat?
velva

Příspěvekod BeelimeBeed » 0, 11. červenec, 2016, 7:18 pm

velva¨
No dřív jsem tam měla i věci na úklid, ale to mám teď právě v tom autopilotovi...tak třeba že mám snídat, zda a jak piju, že mám víc číst. Vím že některé holky sledují hubnutí, zda a jak cvičí, mají tam rozpis jak moc je jejich webová stránka či blog populární....starání o kočku jsem přesunula do autopilota..mě na tom baví to že rozvržení můžu měnit dle nálady, a mám pohromadě deník a poznámky...sice tahám sešit navíc ale to už se u mě ztratí :lol: :oops:

Našla jsem seznam, co tak sledovat, tak píšu inspiraci:
1. List základních priorit (od tohoto listu by se měli odvíjet všechny další. Sepište si, co je pro vás v životě důležité, kde jsou vaše priority a z čeho nechcete ustoupit)
2. Velké životní sny ( udělejte si seznam věcí, kterých chcete dosáhnout - za pět, deset let. Zapište si věci, o kterých sníte a jednou si je chcete splnit. Bude to seznam, který vás bude vést a který není jen nudným plněním úkolů.)
3. Knížky k přečtení ( hodně z nás touží po tom, udělat si více času na čtení. Zapisujte si, které knížky vás zaujaly nebo o kterých jste někde slyšeli chválu. Snadněji pak po nějaké sáhnete.)
4. Nové věci, které zkusím (nové restaurace, hobby, sport, recepty.)
5. Místa která navštívím ( Někdy o určitých místech zaslechneme ve filmu nebo čteme v knížce - dejte je na papír. Nemusíte být ani tolik specifičtí - může to být např. restaurace v centru města, zábavní park v Evropě.)
6. Momentální nápady ( Někdy nás nové nápady přepadnou po cestě v metru, někdy po dvou skleničkách - zapište si je, později se budou hodit.)
7. Věci, kterých jste dosáhli ( Týdně nebo měsíčně si zapisujte věci, které se vám povedly. Je fajn někdy vidět také to hotové a ne jen to, co máte před sebou. Dobrý motivační motor.)
8.Rychlé úkoly ( Věci, které vám zaberou maximálně deset minut - utřídit e-maily, utřídit stůl...)
9.Co udělám časem ( Časově náročnější úkoly - vyklidím skříň, setřídím fotky...)
10. Věci, které si potřebujeme koupit ( Něco na sebe, něco do bytu. Mějte plán a lépe si pak rozvrhnete finance)
11. Nápady na dárky ( Dostali jste nápad na super dárek pro mamku nebo přítele? Zapište si to, až přijde čas, bude se vám to hodit.)
12.List díků (za co jste vděční, co vám udělalo radost - každý den, každý měsíc.)
13. Fitness list ( zapisujte si plány pro zdravější životní styl - začnu běhat, nebudu pít limonády, budu jíst víc ovoce...)

Snad to někomu pomůže :-) :d_sunny:
Obrázek
Obrázek
BeelimeBeed

Zpět na Denní tipy