Stránka 1 z 1

zvyk na květen - peníze a nákupy

PříspěvekNapsal: 0, 2. květen, 2016, 11:02 am
od Lída
:blush2: Já vím, že květen přeje spíš romantice, ale o sebe a rodinu jsme pečovali nedávno :)

Jak moc se staráte o své peníze? O spoření, šetření, pojištění, investování? Vedete si nějaké základní účetnictví? Plánujete týdenní nákupy, píšete seznamy? Nakupujete, když je vám smutno a chcete si zlepšit náladu? Hromadí se vám doma věci, které nepotřebujete?

Podělte se o tipy, které se vám osvědčily :)

Re: zvyk na květen - peníze a nákupy

PříspěvekNapsal: 0, 2. květen, 2016, 11:18 am
od jane
Lído............tak s nákupama poradit potřebuju jak sůl. Na to nemám žádný systém :beg: . k vytvoření jakéhokoliv jídlo mě pokaždé aspon jedna ingredience chybí. Když si někdy zázrakem napíšu jídelníček, tak ho stejně nedodržím. Největší dilema je, co pořád dávat školákům na svačinu do školy, připadá mi, že točím pořád to samé. Holky, help me :dash1:

Re: zvyk na květen - peníze a nákupy

PříspěvekNapsal: 0, 3. květen, 2016, 11:10 am
od Lída
Kdysi FL radila, abychom si udělali základní seznam potravin, které doma stále musejí být. Do toho spadala i "záchranná jídla" :D Tedy mít na ně stabilně ingredience. Tohle tvořilo základ nákupu, ostatní jídla podle jídelníčku byla nadstavba :)

Ve svém autopilotu na to používala stabilní seznam všech možných potravin a koření. Ten dala do euroobalu a během týdne na obaly zaškrtávala, co došlo. Nepochybuju, že jsou na to i aplikace do mobilu :)
A jestli jsou děti s tvými svačinami spokojené, neřešila bych to. Pestrost můžeš dohonit doma. Myslím, že ve škole nemají děti na jídlo ani myšlenky ani dost času, takže bych se řídila jejich přáním a byla ráda, že to snědí ;)

Tipy jsou samozřejmě vítány!! :)

Re: zvyk na květen - peníze a nákupy

PříspěvekNapsal: 0, 22. květen, 2016, 7:55 am
od Janička
Holky, jaká máte záchranná jídla? U nás je to tuňákové rizoto (rýže, mražená zelenina a tuňáková konzerva) nebo těstoviny, omáčka panzani a parmazán, popř. polévka z červené čočky.
Ale ráda se inspiruju! Nepište prosím instantní věci a jídla z uzenin, to nejíme :mrgreen: . Díky!

Re: zvyk na květen - peníze a nákupy

PříspěvekNapsal: 0, 22. květen, 2016, 10:29 am
od jane
Janičko.............záchranná jídla, to je super :s9662: , tunákové rizoto by u nás neprošlo, to bych jedla asi jen já (ostatní jsou vymýšlavci :blush2: ), ale ty špagety, to je dobré mít pořád doma. Používáš omáčku Panzani nějakou s masem ? Asi je jich více druhů. A červená čočka je uvařená dřív než klasická ?

Re: zvyk na květen - peníze a nákupy

PříspěvekNapsal: 0, 22. květen, 2016, 12:00 pm
od velva
červen čočka je uvařená za chviličku a hlavně se nemusí dopředu namáčet.

Já tedy záchranná jídla nemám.Improvizuji. :mrgreen: Vejce- u nás volská oka :D ke všemu- klidně s bramborovou kaší,se zmíněnou čočkou-spíš tedy klasickou čočku,chleba ve vajíčku.
Těstoviny- u nás s tuňákem, s pestem, s rajskou omáčkou.V mrazáku mívám často obalovaný sýr(to ale janička nemyslela.- my ho milujeme,tak ho koupím, když je v akci.A jako rychlé ídlo, když přijedeme odněud a potřebueme něco rychlého to je fajn).Stejně tak mražené rybí prsty, kuřecí stehna,atp.

Nebo Janičko ty fazole v kozervě - z toho ten fazolový guláš,moc dobré...
Prostě kouknu, co je doma a vymýšlím a vařím.

Jiak si výdaje hlídám.Mám peníze na jídlo rozděleno na týdny v měsíci.Nakupuju většinou v akci a následně vymýšlm jídelníček z nakoupených potravin.Většinou tak 4 dy dopředu plánuji.Dodržujeme, většinou :D

Jo a snažím se neplýtvat jídlem,dojídáme.Někdy taky něco musm vyhodit- :mrgreen: ale snažím se totoodbourat a hlídat data spotřeby a ten jídelníček...

Dnes dojíme ze včerejška zbytek kuřete na paprice,knedlíku zbylo méně,tak někdo bude mít těstoviny. Večer u nás bude sekaná s bramborem.

Re: zvyk na květen - peníze a nákupy

PříspěvekNapsal: 0, 22. květen, 2016, 1:47 pm
od jane
Pesto jsem ještě nikdy nejedla. Do čeho se to používá ? K těstovinám ?

Re: zvyk na květen - peníze a nákupy

PříspěvekNapsal: 0, 22. květen, 2016, 4:42 pm
od velva
jane- s těstovinami,je bud bazalkové nebo rajčatové.Já ho kupuji, ale dá se udělat i doma. Nejíme ho často, ale jako změna je to dobré.

Re: zvyk na květen - peníze a nákupy

PříspěvekNapsal: 0, 23. květen, 2016, 9:30 pm
od Ria
Pesto - mám v lednici bazalkové a zatím uchvácená nejsem. :mrgreen: Ale neházím flintu do žita, olivy a žlutý
meloun jsem taky hned prvně do svého jídelníčku nezařadila. Dám pestu ještě šanci a třeba to bude :s0527: příště
dobrota.
Peníze - taky mám vymezenou hranici na jídlo a nechci přes ní. Ono to pak donutí vyjídat i zásoby, které se
přehlíží, že jsou až na jindy. Pak zjistím, že něco i prošlo ze železných zásob a to nemám ráda, když musím vyhazovat. :beg:
Nebo někdy před výplatou právě hodně vyjídáme, že už nechci rozměnit 1 000,- většinou. Jak se rozmění, je to hned pryč
a ne jen za jídlo. Někdy z peněz na jídlo i něco ušetřím, ale to se stává, když není DH déle doma. :mrgreen: