zvyk na únor - večerní rutina

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na únor - večerní rutina

Příspěvekod Lída » 0, 1. únor, 2016, 11:26 am

:) Co přispěje ke klidnému ránu? Když část věcí uděláme už večer! :D

Podělte se prosím o zlepšení, která vám usnadňují začátek dne. Díky :)
Lída
Site Admin

Re: zvyk na únor - večerní rutina

Příspěvekod Aliba » 0, 1. únor, 2016, 5:25 pm

Tak u nás už si to bez večerní rutiny nedokážem představit.
Děti musí mít přichystany aktovky v předsíni, oblečení v kterém půjdou, už je jasný co se bude snídat a taky co k svačinám. Jestli je to něco, co nemusí být v ledničce, tak si klidně dají už večer do aktovky. Na lince jsou večer nachystaný lahve, aby se ráno naplnily. Já mám taky vše nachystáno.
Takže ráno jde jak po másle a když je nějaký zádrhel, tak nás to tolik nevykolejí.
Aliba

Příspěvekod Ria » 0, 2. únor, 2016, 11:06 pm

Večerní rutinu jsem jako svobodná vůbec neřešila. Ráno jsem oblékla podle nálady něco na sebe, vzala kabelku a šla.
Po příchodu z porodnice to začalo. :beg: :mrgreen: Každá připravená maličkost dopředu, jak to šlo byla vyvážená úlevou.
Najet na rutiny byla nutnost. Večer jsem si připravila vše pod ruku , co jsem věděla, že budu v noci potřebovat nebo na ráno.
Se školkou a vstáváním je večerní rutina k nezaplacení. Hromádka oblečení ds je dodnes samozřejmostí. Sobě už hromádku
nedělám a ráno na sebe něco hodím jako za mlada. :mrgreen: Kabelku a věci do práce mám ale připravenou. Taky si občas
vypomůžu papírkem. Taška do školy je v předsíni + věci na kroužek nebo tělocvik. Po 6h ráno nemám náladu a čas někde něco
hrabat. :mrgreen: Tím myslím hlavně rukavice nebo čepice, když se náhle ochladí a já to o víkendu nestihla vyhrabat.
Tak běžnou rutinu máme zmáklou a já ještě vychytám mouchy u sebe. Pořád je co zlepšovat.
Ria

Příspěvekod jupijaaa » 0, 4. únor, 2016, 6:51 pm

Já si večer chystám na stůl v kuchyni klíče od auta,klíče z práce,náušnice,které si ráno vezmu,tašku na jídlo.Taky promyslím co na snídani a na svačinu do práce,když to jde,tak to chystám večer...ale někdy i ráno.Nemám ráda namazané pečivo z předchozího dne,když mažu,tak až ráno...jinak si dám do šuplíčku co si vezmu na jídlo do práce - tzn. oběd,nějaký jogurt,mozarelu a tak.ráno to pak dám jen to tašky.Je pravda,že čím míně práce ráno,tím menší stres...aspoň u mě je to důležité.A snažím se vyjíždět do práce 6:28...ale většinou vyjíždím 6:33- to už je taktak...a zase se dostávám do stresu...stačí jeden pomalý řidič přede mnou nebo plné parkoviště a jedu na poslední chvíli. :beg: :beg: :beg:
Nevím čím to je,ale nedaří se mi tu hranici času nějak prolomit.Vždy se najde něco co mě zdrží :beg:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod jane » 0, 4. únor, 2016, 10:49 pm

Jupí.......a co si dát budíka o těch pět minut dřív? Taky mě nechutná pečivo namazané z minulého dne, dětem většinou taky chystám až ráno. Myslela jsem si, že jsem vymýšlavka, ale vidím, že nejsem sama, tak to sem ráda :lol: .
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod misaK » 0, 5. únor, 2016, 9:11 am

Zdravím :give_rose: taky nemám ráda pečivo namazané z večera. Ale zase nejsem schopná si ráno přivstat. Vyřešila jsem to malou krabičkou, do které si dám pomazánku, nebo to, co si chci na pečivo namazat. Všechno jídlo se snažím připravit večer a ráno jen chytit tašku a jít. Mám takovou kabelku na jídlo, kam se mi ty denní porce vejdou, takže tu jen ráno popadnu z ledničky. Stejně tak i manželovi a dětem.
misaK

Příspěvekod jupijaaa » 0, 6. únor, 2016, 4:00 pm

jane píše:Jupí.......a co si dát budíka o těch pět minut dřív? Taky mě nechutná pečivo namazané z minulého dne, dětem většinou taky chystám až ráno. Myslela jsem si, že jsem vymýšlavka, ale vidím, že nejsem sama, tak to sem ráda :lol: .

Jane,kdybych vstala kdykoliv dřív,vždcky mi těch 5 minut chybí..nevím jak je to možné,ale chybí,ať vstanu v 5:30,5:45 nebo v 5:15. :lol: :lol: :lol:
misaKtaky si často beru jen nějaké pečivo a do maličké krabičky kousek másla ,do jiné pár plátků šunky nebo obdélníček sýra..třeba včera jsem měla Lučinu v kelímku.
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod lenkaskar » 0, 2. březen, 2017, 12:54 pm

Ahooj, moje vecerni rutina je dat si kafco, deset minut si dachnout a jit uklizet po detech. Akorat tedka se mi rozbil kavovar, tak shanim novy. Zaujal me tento - https://www.decodoma.cz/Kavovar-Dave.html mate s nim nekdo zkusenosti? nebo doporucite nejaky podobny ve stejne cenove relaci?
lenkaskar

Zpět na Denní tipy