zvyk na říjen - naleštěný dřez

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na říjen - naleštěný dřez

Příspěvekod Lída » 0, 1. říjen, 2015, 12:19 pm

:) Berte prosím tenhle tip s rezervou a nadhledem.

FL hlásá, že srdcem domu má být vyleštěný dřez. Je ochotná použít i leštící prostředky (pokud se na povrch dřezu hodí). Chce, aby dřez byl stále suchý. Ruku na srdce, zní to jako velká pitomost :mocking: Nicméně...psychologicky tahle hra funguje. Když je dřez čistý, je otázka vteřin ho i utřít do sucha. Když je utřený, nejsou na něm zaschlé kapky. Dojem z takového dřezu je prostě jiný a ten dojem se přenese i na celou kuchyň (možná ne pro okolí, ale pro nás - ta často nejméně oblíbená činnost v kuchyni (úklid plného špinavého dřezu) prostě najednou odpadá). Navrhuji, abychom tomu zvyku dali šanci :)

S překvapením jsem zjistila, že ta myšlenka čistého dřezu není nová, v určité obměně jsem ji četla v knížce o budhismu.

Podobný "naleštěný dřez" můžeme založit v každé místnosti - vyhradit si jedno místo, které budeme střežit před nepořádkem. Nevím, jak se to děje :mocking: , ale po čase se takové místo začne tak nějak samo od sebe zvětšovat.
Lída
Site Admin

Re: zvyk na říjen - naleštěný dřez

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 2. říjen, 2015, 10:21 am

Já si dávám za cíl prázdný odkapávač a odpaďák (OD - OD). Nedělá mi problém omýt to, co přistálo ve dřezu. Ale když to není kam dát, ..... A s košem je to podobné.
Suchý dřez a ještě naleštěný - to je přehnané. Možná, až se odstěhuji do Stepfordu... Jo, konečně jsem si přečetla Stepfordské paničky.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod jane » 0, 2. říjen, 2015, 6:20 pm

Rozmarýnko........zas tak přehnané to není. Já jsem se díky PD naučila, že když někam odcházím, třeba do města, do práce, nebo na návštěvu, tak neodejdu dokud nemám vyskládanou myčku, zase naskládanou a popřípadě zapnutou , umytý a dosucha vyleštěný dřez a umytou pracovní desku . Je pravda, že už nemám malinké děti, co by mě pořád do dřezu něco dávaly, naší pubertáci si spíš hromadí nádobí v pokojích :lol: .
A mám pak strašně moc ráda ten pocit, když se z někama vrátím a v kuchyni čisto !!!!!! Kolikrát doslova kulím oči :shock: a to já jsem opravdu bordelář a chaotik .
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod atevi » 0, 3. říjen, 2015, 7:54 am

Jane- obsah našich skříněk je taky u holek v pokoji. Uklidnila jsi mě, že nejsem sama kdo má dojem, že svoje děti nikdy nenaučí pořádku.
Ale k tomu dřezu. Včera jsem se vrátila ze setkání s kamarádkami až v 20.30. Myčka nevyndaná, zbylé nádobí na lince, špinavý dřez. Seřvali jsme s Dh holky jak to, že není uklizené jak měly holky nakázáno. Proběhla hádka kdo měl mít a nemít myčku, kdo tedy mohl nebo nemohl naskládat špinavé nádobí... :twisted: Dala jsem jim 10 minut na to, že než se vrátím z koupelny bude to hotové. A bylo ! Jen jsem přejela dřez a vypadalo to normálně. Řekla jsem jim, že takhle jsem to chtěla najít po svém příchodu z města !!! Šíleně mi to zkazilo náladu . Ale uvědomovala jsem si, že je to fakt otázkou chvilky- uklidit a co to udělá s náladou.
atevi

Příspěvekod jane » 0, 3. říjen, 2015, 5:48 pm

Atevi........je to opravdu tak, jak píšeš....myčka, dřez, linka - to je otázka chvilky. Já vždycky říkám, že nádobí nahážu z myčky a do myčky , protože já to dělám tak strašně rychle, že u nás to nádobí letí skoro samo do skříněk :lol: :lol:
Příště si to zkusím stopnout, ale myslím, že vyklizení a naložení myčky trvá kolem 2 minut. Ty dvě minuty mě stojí za to přemluvit se a udělat to. Nebaví mě dojít domů a v kuchyni hromady špinavého nádobí, drobků atd.
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 3. říjen, 2015, 8:55 pm

Asi jsem mimo....
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Zizi » 0, 3. říjen, 2015, 10:21 pm

Pravda je, že když člověk přijde do uklizeného, tak má úplně jiný pocit, než když se na něj hrne odevšad nepořádek. Jenže, toho uklizeného se jaksi nemůžu dočkat. Momentálně je dlouhodobá krize. A to se celé dny prakticky nezastavím, nejdříve se zavařovalo a povidlovalo, teď paprikuju...to je vše na dlouhé lokte, měli jsme velkou úrodu a ze strachu z neúrody příští rok šlo vše do sklenic. :mocking:A na ostatní není čas.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod Janička » 0, 4. říjen, 2015, 7:13 am

Zizi - až dozavařuješ, tak si ten dřez pěkně vyleštíš, budeš sedět v uklizené kuchyni a budou Tě hřát stovky sklenic marmelád, ajvaru, povidel, kompotu atd.

Dřez se snažím ze všech sil mít prázdný, čistý a do sucha utřený. To je moje první bojiště a zároveň poslední, které opouštím, když nestíhám. Prázdný suchý dřez je hotový zázrak a i když ho všichni z rodiny snad bojkotují, já se tak snadno nevzdávám :lol: .
Janička

Příspěvekod jupijaaa » 0, 7. říjen, 2015, 8:39 am

vážně máte všichni naleštěné nerezové dřezy???Já teda namám nerez,ale ten granitový-tmavě šedý / nevím jestli jsem to napsala dobře/,ale vychytávka pro ty,co ho mají taky aby vypadal pořád krásně.-vydrbu cifem ev. savem,vytřu dosucha a mělo by to být v pohodě,jen na odkládací ploše jsou někdy světlé flíčky -takže očisti něčím na vodní kámen,ale pak to osuším a na úplně suchý dřez a hlavně tu odkapávací plochu kápnu pár kapek sluneč. oleje a rozetřu,rozleštím....je pak taky nááádherný :d_sunny:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Tilda » 0, 7. říjen, 2015, 9:06 am

Janička píše: Dřez se snažím ze všech sil mít prázdný, čistý a do sucha utřený. To je moje první bojiště a zároveň poslední, které opouštím, když nestíhám. Prázdný suchý dřez je hotový zázrak a i když ho všichni z rodiny snad bojkotují, já se tak snadno nevzdávám :lol: .

Já to mám taky tak. Kdyby nic jiného, dřez chci mít prázdný a čistý. Návštěvy jsou z toho u nás na mrtvici :D . Zvlášť když mě chlapi dávaj manželkám za vzor :mocking: .
Tilda

Další

Zpět na Denní tipy