zvyk na září - večerní rutina

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: zvyk na září - večerní rutina

Příspěvekod treperenda » 0, 3. září, 2015, 12:10 pm

Zdralo, ty jsi svatá žena. To by mě ani nehlo, vstávat s chlapem v pět. Já se naopak zlobím, když je hlučný, dupe a budí nás .Na druhou stranu, když on má na odpoledne, tak zase nenutím já vstávat jeho - i když já chodím do práce na mnohem později než on, tak by to nebyla taková hrůza.

S rutinama - jak píše Rozmarýnka - celý tento proces mi zabere v podstatě celé odpoledne a večer. Takže když je to hotový, je pak ráno pohodové, ale zase nemám nic z večera :( Asi něco dělám blbě.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Zizi » 0, 5. září, 2015, 8:39 am

Děvčata, znám případ, kdy žena ráno muži vaří oběd, jelikož vyžaduje domácí stravu, pak jde na sedm do práce!!!, ačkoliv muž vydělá takové peníze, že by pracovat vůbec nemusela (a to nemluvím o statisících ročně, ale o milionech) honí se kvůli celé rodině a je z toho strašně unavená. Je to taková hodná osůbka, co nedokáže nikomu nic odmítnout za cenu vlastní zkázy.
:(

Já patřím ke skupině, co by jí ani nehnulo vstávat s manželem, když nemusí, nedejbože mu dělat snídani, když má obě ruce a nohy a hlava mu slouží.
Můj muž snad by to ani nevyžadoval, hned na začátku našeho soužití jsem mu jasně a výstižně oznámila, aby se nevracel domů z práce hladovej, že mě ani nenapadne, abych se starala, co bude mít k snědku, to bych považovala za otročinu.
Nakupuji tedy téměř výhradně já, on občas, dle seznamu, co mu napíšu a o vaření se dělíme, jak se zrovna komu chce.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod jane » 0, 5. září, 2015, 2:10 pm

Zizi.........jak jsi to myslela, aby se manžel nevracel domů hladový ? To jako, že po cestě ze zaměstnání se musí stavit u benzinky na nějakou bagetu ?
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Zdrala » 0, 7. září, 2015, 9:04 am

Zizi - nejsi Ty dávná žačka doktorky Ludmily Pekařové :mocking: ? To přesně odpovídá tomu, co ona říká v nejčistší podobě :-)
Ale neříkejte mi, že jsem tu jediná, která vstává ráno s DH :derisive: ? Ale prý je rád, že i tím vytvářím teplo domova :mocking: Ta Pekařová se mu taky moc nelíbí, když zabrousí do partnerských vztahů :laughingneqw:
A Vy tu ze mě uděláte světici :give_rose: a měly(i) jste vidět dnešní ráno... já vstala v 5.14, protože DH bylo líto mě budit v pět :-D - čaj do práce už měl zalitej, k svačině by si asi vzal jogurt, ale já teda vylítla, ještě jsem mu udělala snídani, do toho začla v ložnici brečet mladší: maminko, kde jsi, tak jsem ji vzala do kuchyně, DH lítal a připravoval věci, které mám odnést do tiskárny, pak začla brečet starší a já říkám: už tady řvou dvě hyeny a za chvílí začne pod schodama hulákat třetí - už se totiž blížilo 5.35 - odjezd do práce (když jedou se švagrem, který má od 6.0)a taky že jo, za chviličku už hulákala tchyně, jestli už jde :laughingneqw: a na odchodu DH zjistil, že mu chybí soukr.telefon (má ještě pracovní), ale odešel s tím, že je asi v autě a já zalezla s holkama do ložnice číst. No a v sedm hodin huláká pod schodama tchýně, co jsme ráno hledali (já abych maskovala jsem říkala, že nic, že DH snídal), no jenže on dole lítal od auta do sklepa a hledal ten mobil, což já nevěděla, a tchýně spustila, jestli má ten telefon, tak jsem říkala, že ne, že byl vybitej a ona jak se celá klepe, jak jí DH nervuje a jestli jako já s ním nevstávala, že jsem mu to nepřipravila :dash1: To už je fakt jako na tečku mezi oči... Takže dneska na DH vlítnu a vysvětlím mu užitečnost večerní rutiny :-)
Zdrala

Příspěvekod virginia » 0, 7. září, 2015, 9:24 am

Zdralo, nevím, kdo se ještě přihlásí, ale ani já s nikým nevstávám. Co máme roční mimino, tak nevstávám ani s dalšími dětmi do školy (SŠ, a 2x ZŠ - 5. a 9. aktuálně), protože by mi ho budili, mají zakázáno do ložnice chodit. Muž si večer přichystá oblečení do kuchyně, aby jen vylezl z postele a nijak nás nerušil a spíme do půl deváté.
Mi přijde opravdu strašlivé, že bych měla v tuto nekřesťanskou hodinu s mužem vstávat a úplně hrůzostrašné, že by mi to budilo po páté malé děti.
Když tak koukám, co jsi ochotná obětovat, mě napadá, že mezi významy slova svatý a úplně hloupý je jen velmi tenká hranice. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 7. září, 2015, 10:57 am

Zdralo: Já když tě tu čtu, tak si blahořečím, že jsem kdysi dávno odmítla bydlet s dh rodiči. Byla jsem za nesnášenlivou.... Takhle to má nevýhody (je to daleko, děti nikdo nepohlídá - u vás taky ne), ale s tchýní si slušně voláme, občas zvládneme i návštěvy. A hlavně - nechali mého milého dh dospět. Snad nebudu ty dva kloučky taky takhle sledovat.

Jo a taky nevstávám. Ale až od té doby, co máme mimčo. Jinak jsem naší rodinnou flotilu ráno vypravovala já. Dnes to má dh na povel.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Zizi » 0, 7. září, 2015, 11:45 am

jane píše:Zizi.........jak jsi to myslela, aby se manžel nevracel domů hladový ? To jako, že po cestě ze zaměstnání se musí stavit u benzinky na nějakou bagetu ?

Jane, myslela jsem to tak, že když přijede domů, tak že nemůže očekávat, že bude navařeno, samozřejmě, že z ledničky si může vzít cokoliv :laughingneqw: nebo si uvařit sám.
Prostě nespoléhat se na to, že někdo jiný je zodpovědný za to, co bude a jak bude jíst.
Zizi

Příspěvekod Kávička » 0, 7. září, 2015, 11:53 am

Vstávám :D
Vždy jsem vstávala a o chvíli dřív nežli manžel, udělala pro nás dva snídani a vychutnala si tu chvilku, že jsme spolu.
Je to tak dosud, mám to odkoukané z domova a líbí se mi to. Asi jsem divná.
Kávička

Příspěvekod Zizi » 0, 7. září, 2015, 11:58 am

Zdrala píše:Zizi - nejsi Ty dávná žačka doktorky Ludmily Pekařové :mocking: ? To přesně odpovídá tomu, co ona říká v nejčistší podobě :-)
:-)

Zdralo, shoda pouze náhodná, já ani názory doktorky Pekařové neznám. :D Budu si ji muset poslechnout, tady na fóru už byla zmiňována.
Zizi

Příspěvekod virginia » 0, 7. září, 2015, 12:00 pm

Kávička píše:Vstávám :D
Vždy jsem vstávala a o chvíli dřív nežli manžel, udělala pro nás dva snídani a vychutnala si tu chvilku, že jsme spolu.
Je to tak dosud, mám to odkoukané z domova a líbí se mi to. Asi jsem divná.

My máme třeba společný chvíle po příchodu z práce, nebo si nějakou najdeme, pokud jsem měla směny.
Mě by nikdo nedonutil vstávat, když nemusím. :-)
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy