zvyk na září - večerní rutina

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: zvyk na září - večerní rutina

Příspěvekod Zdrala » 0, 7. září, 2015, 12:05 pm

Kávičko, diky :-)
Nekdy bych taky spala, ale vetsinou se vzbudim taky , ale prave nemam rada, kdyz se vzbudim az pozdeji jako dneska. Jinak ta mladsi se vzbudi skoro vzdycky jen co se hnu - treba se jen otacim na druhy bok od ni a uz vola.... Jsme v jedny posteli, tak to je hned... Starsi uz vydrzi spat treba i do pzl sedmy,.i kdyz uz v posteli nikdo neni, ale na dnesek celkove spatne spala kvuli ty ryme. Ale jinak jsme ranni ptacata :-) o vikendu se budej prvni okolo 5:45....
Zdrala

Příspěvekod atevi » 0, 7. září, 2015, 1:19 pm

Výstavám s Dh ? Nikdy !!!!! Nechápu proč. S Dh jsem vstala jednou a naposled před více jak dvaceti lety první pondělí po svatbě. Pak už nikdy. Sám si připravuje prádlo a oblečení večer, aby mě nerušil. Když jsem před mateřskou v stávala dřív já, taky spal dál. ZDRALO postav si hranice vůči Dh a hlavně ke tchýni. Čím dýl to necháš o to horší ten výbuch bude. A,že ve společném domě budou, to mi veř. Mluvím z vlastní zkušenosti.
Pekařovou jsem si našla a z těch dvou krátkých videí co internet nabízí jsem nadšená. Její přednášku bych moc ráda viděla. Bohužel nemá nic okolo nás. Něj blíž Praha... Ale je to moje krevní skupina, tahle ženská :s11651:
atevi

Příspěvekod virginia » 0, 7. září, 2015, 1:29 pm

Mi třeba to vstávání přijde logické před sto lety. Žena byla "doma", tedy vstala, zatopila, ohřála čaj, připravila snídani manželovi, kterého čekala celodenní tvrdá dřina. Ona šla krmit slepice a připravovat oběd.
Dnes, když si může strčit hrnek s čajem do mw a do práce většinou odcházejí oba, je to spíš pokračování tohoto zvyku, než potřeba.
Ale když to někomu dělá dobře, proč ne. :-)
Nemám to ráda v případě, kdy to jeden druhému nutí jako normu či povinnost.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod Sel » 0, 7. září, 2015, 1:45 pm

Pokud DH vstává dřív než já, tak se vypraví sám, bez mé asistence. Pokud vstáváme přibližně stejně, tak nachystám snídani pro oba. Protože chci. Záleží na Zdrale, zda jí to tak vyhovuje a těší ji to.
Určitě bych vymezila hranice tchýni a pak naučila děti spávat ve vlastní postýlce či posteli.
Večerní rutiny - jako chystání na druhý den - zjistila jsem, že mi moc nevyhovuje. Ale už nikoho nikam nevypravujeme a věci mívám pohromadě.
Sel

Příspěvekod treperenda » 0, 7. září, 2015, 9:55 pm

No, každému, co je libo. Na druhou stranu, já jsem s mužem klidně vzhůru do pozdních nočních až skoro ranních hodin. To je pro nás víc v pohodě, než ráno vstávat. Asi fakt hodně záleží, jestli je člověk skřivan nebo sova. Věřím, že pro Kávičku, která vstává běžně v pět, není problém muži připravit na šestou snídani, ovšem pro mě, která jde klidně ve dvě spát, je to nepředstavitelné, nelidské a hlavně zcela zbytečné .
Ale Zdralo, mám pocit, že u vás je to všechno trochu jinak a VELMI souhlasím s Atevi, aby sis rychle nastavila pravidla a způsoby. Aby pak všechno nebylo hodně těžké. Jak mi pravila moje tchýně, která je podle té tvé můj drahoušek a miláček a dar z nebes :D "Hlavně nikdy neukazuj, co všechno umíš. Protože jakmile předvedeš, že umíš točit šroubovákem ve správném směru, tak za budeš za chvíli opravovat i záchod a kapající kohoutky.!" Je to moudrá žena!! :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Slávinka » 0, 7. září, 2015, 10:40 pm

Tak ani já bych tedy nevstávala, kdybych nemusela. Pro mě je vstávání trest i před osmou, do té doby koušu :mrgreen: A tchýni, která mi ráno vyřvává pod schody, bych snesla týden. Pak bych to řešila.
Večerní rutina mi dnes zabrala asi půlhodinku. Zapojil se muž, nachystal svačiny. Jdu spát, ráno ten čas pořád ještě nemám vychytanej a potřebuju dorazit rozumně do práce poté, co rozvezu děti do škol a školky. Snad tentokrát vstanu po prvním zazvonění budíku. Jsem totiž expert na posunování zvonění až do aleluuuja :d_clock: :dontknow:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod Sel » 0, 8. září, 2015, 5:59 am

Přeneseme tuto diskusi do drbárny, co vy na to?
Sel

Příspěvekod Janička » 0, 8. září, 2015, 2:08 pm

Večerní rutiny jsou fajn, ale naše děti je bojkotují. Měla bych být přísnější. Ráno pak nestíháme. DD ano, ta sebou umí mrsknout a vše dožene a je první hotová, DS je lenoch a čím méně má času, tím déle mu všechno trvá. Příklad - příprava tašky na druhý den - připraví si to na hromádku. Do tašky si to dá "až ráno". Je to prkotina, ale ráno to hrozně zdržuje! Jak to tu píšu, tak si říkám, že jsem fakt měkká, když neprosadím ani takovou maličkost, ach jo, dneska se nedám, vycením zuby, bude-li to třeba!
Janička

Příspěvekod BeelimeBeed » 0, 14. září, 2015, 1:49 pm

:)
S dovolením použiji oslovení "můj drahý" nevím kdo to psal první ale zní to pěkně.. :oops:
S mým drahým vstávám, protože chceme být spolu, a já jezdím k rodičům, on do práce..ale už to asi taky bude jinak, protože od tohoto týdne mám smlouvu na hlavní pracovní poměr, tak uvidíme jak se domluvíme..ale asi bych to viděla na přípravu snídaně a pak ještě zalehnout :blush2: :lol:
Obrázek
Obrázek
BeelimeBeed

Příspěvekod BeelimeBeed » 0, 14. září, 2015, 1:51 pm

A večerní rutiny mám, vlastně odjakživa, protože nesnáším ráno rozespalá lítat a hledat klíče, vhodnou kabelku, boty, co na sebe...brrr a ráno snídám lehce, takže udělám kafe nebo čaj, a vemu na co je chuť nebo co je v lednici ;)
Obrázek
Obrázek
BeelimeBeed

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy