zvyk na září - večerní rutina

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na září - večerní rutina

Příspěvekod Lída » 0, 1. září, 2015, 9:23 am

Zkusíme se vrátit k připravování věcí den předem, prohlédneme kalendář, abychom věděli, co nás čeká, zkontrolujeme oblečení a boty, připravíme si věci do předsíně. Ať jsou naše rána klidná! :give_rose:

Co dalšího je pravidelnou součástí vašich večerních rituálů?
Lída
Site Admin

Re: zvyk na září - večerní rutina

Příspěvekod jane » 0, 2. září, 2015, 8:07 am

Holky, doporučuju opravdu nepodcenovat večerní přípravu. Není nic horšího, než když je ráno spěch, není nic na snídani, nejsou nachytané svačiny, nemůžem najít zatoulanou botu, zjistíme, že nemáme dopsaný ůkol do školy, triko ve kterém jsme měli jít, není suché a k tomu nemůžem najít klíče s čipem na obědy :beg: Ne, že by takhle vypadala naše rána, ale někdy k tomu nebylo daleko :lol:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 2. září, 2015, 3:05 pm

Zajímalo by mě, jak dlouhou dobu vám večerní rutina zabere. Já bych řekla, že rutina by měla být krátká, ne? A já na to potřebuji celý večer, kus odpoledne a kus noci. Asi něco dělám špatně. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Zdrala » 0, 3. září, 2015, 5:52 am

Mně se taky osvědčilo všechno přichystat večer (teda co jsem na PD, abych nemachrovala...) - a máme spory s DH :-D protože já začnu chystat a on by už šel spát a pak ty jeho rána stojej za to... A ještě když se přidá tchýně volající pod schodama, jestli už jde :dash1: A pak to ještě schytám já, že jsem mu to nepřipravila (klasika - klíče, mobily, doklady...) nejsem matka, ale manželka, že :dance:
A v pondělí jsem si řekla, že si udělám 1. září Nový rok a přichystala jsem svačinu i snídani už večer a ráno jsem takovou pohodu ještě nezažila :beach:
Takže jen udržet tu disciplínu :-)
Zdrala

Příspěvekod jane » 0, 3. září, 2015, 6:55 am

Zdralo......co si chystáš večer na snídani ? To jako, že si namažeš chleba s něčím a dáš to do lednice ? Musím ty rána nějak vypilovat , aby u nás byla taky pohoda.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Slávinka » 0, 3. září, 2015, 8:02 am

Rozmarýnko mám to podobné :mrgreen:
Jinak, bez večerní rutiny by to u nás nešlo, o tom jsem se přesvědčila několikrát. Tak dvakrát, třikrát do roka to večer podcením, říkám si, že už se mi nechce, že to ráno nějak zvládnu..vstanu dřív..a tak..a pak bych si ráno naliskala :dash1:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod Zdrala » 0, 3. září, 2015, 8:15 am

Jane - přesně tak, namazala jsem rohlíky, dala do pytlíku a ráno už jen nakrájela rajčata. DH vstává v pět a já s ním, docela často se k tomu vzbuděj i DD, tak jsem pak taková chocholatá, že nevím, jestli vypravovat DH nebo jít za holkama... :-D včera jsem to neudělala a to byl rozdíl :-) fakt to byla pohodička v úterý. Mně totiž přijde, že to ráno (na to, že jsem doma...) máme takové pomalé - než se vyhrabeme z pelechu, pak holky oblíknout a udělat snídani a zdá se mi to takové roztahané a nebo mi chybí sebedisciplína a jsem prostě pomalá.

Jinak chystání mi trvá chvilku - pokud nepakuju tašku s hadrama, že druhý den někam jedem (jenže u nás není moc co pakovat - pro DH brýle, mobily, klíče, doklady). Třeba zítra jedem do tý Prahy, tak itinerář po Praze už mám hotovej týden :mocking: (teď už jen ho nezapomenout :laughingneqw: ) a batohy spakuju večer, ráno už jen hodím svačiny, v 6:15 jede vlak.
Zdrala

Příspěvekod Čola » 0, 3. září, 2015, 8:47 am

Zdralo - to Tě teda obdivuji, jakou děláš manželovi podporu. A dokonce s ním tak brzy vstáváš, i když nemusíš. Ještěže můj muž je samostatný ve všem všudy (on by naoopak nesnesl, kdybych mu sahala na jeho věci, jako je mobil, klíče, peněženka, i na dovolené si své věci balí sám, já mám na starosti společné a děti a sebe), to bych asi nedala. I tak mi večerní rutina zabere mnohem víc času, než bych chtěla - jak píše Rozmarýnka - v podstatě od večeře a celý večer - to doufám, že se zlepší a zrychlí, včera jsem vyplňovala různá lejstra do družiny apod. tak to zabralo.

Ráda bych tu přípravu zefektivnila, bez ní se tedy neobejdeme. Já odcházím z domu v šest ráno(aúúú, to je něco na mě) a manžel vypravuje děti do institucí - takže musím mít pro ně nachystané oblečení, svačinu do školy. Snídani jim chystá sám - to není u nás složité, děti snídají nejčastěji křupinky s mlékem, nebo jogurt.
Čola

Příspěvekod Zdrala » 0, 3. září, 2015, 8:51 am

Čoli - takhle to dělala i máma (ale ta teda tátovi uvařila kakao a zase zalehla). Ono to je i tak nějak tím, jak bydlíme vícegeneračně - ráno ho mám aspoň sama pro sebe, odpo přijde z práce, nalítne tchýně, co se musí udělat, večer honem holky uložit a než já se vzpamatuju, tak DH jde lehnout... :-( A takovejhle servis je taky naučitla tchýně... Jak já fandím Lucci, když čtu její příspěvky :s111: ale to je mimo téma už :-)
Zdrala

Příspěvekod Lucci » 0, 3. září, 2015, 10:22 am

Zdralo... se tím nesmíš nechat zválcovat. Tchyne naucila, ale ty nejsi tchyne. :winkextra: Me by v zivote nenapadlo vstavat s muzem v pet rano, kdyz nemusim. :swoon: Kdyz jsem byla na MD, pekne rano vyšuměl do prace a bylo. Ted je to jine, v pul pate vstavam ja, od sesti delam, deti vypravuje muz. Ja zajistuju odpoledne, vyzvedavani a krouzky. Spolecny cas s muzem si uzivame vecer, deti po pul osme zalezou do pokojiku a je vice mene klid. Ale vecerni rutiny mame... ja i deti.
Kluci:
-uklizeny pokojicek, hlavne cista podlaha, neporadek na stole tolerujeme a sklizime jednou za cas
-pripravene obleceni na rano, komplet na zidli
-spinave pradlo do kose, naspinene slozit (ehm slozit nekdy pokulhava :mocking: ) do policky
-pripravit veci na zitra. Tzn. skolak tasku, skolkac batuzek, pokud si neco nese do skolky (jako ciste pyzamo a tak). A pripravene batohy na krouzky na druhy den
-splnene domaci prace na ten den. Třeťák 2x tydne otira umyvadlo vlh. ubrousky, jednou tydne zameta a vytira kuchyn. Predskolak ma 2xtydne umyvadlo na WC.
-samozrejme se oba musi umyt :winkextra:

Já:
-sklizene povalece vsude v byte, casto jsou to hracky, co sklizim s detma... proste veci, co maji sve misto a zrovna se nekde vali, se uklidi
-sklizena linka i kuchynsky stul
-pripravene obleceni na rano
-vecerni ocista v koupelne
-nachystana svacina pro Acko, plus jidlo pro me do prace (kdyz je co - nekdy chodim na obedy)

To ze vecer delam veceri nebo skladam pradlo, zehlim a tak... to nepovazuju za vecerni rutinu. :-)
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Další

Zpět na Denní tipy