zvyk na srpen - zamyšlení

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: zvyk na srpen - zamyšlení

Příspěvekod Desire » 0, 31. srpen, 2015, 4:21 pm

senses píše:Tak s vyhazováním problém nemám. Jen v poslední době nemám čas vyhazovat.
Paradoxně zbytek rodiny je poněkud sentimentální, protože když jsem koupila dvě sady talířů
(12x hluboký, 12x mělký, 12 dezertní), aby to na stole nějak vypadalo, tak jim to bylo hrozně
líto vyhodit, že prý si zvykly. Občas se nás sejde ke stolu 8 - 10.
(měli jsme asi tři po několika kusech, takže když se nás sešlo víc, tak půlka osazenstva měla
jeden design a druhá půlka zas jiný)
Řekla jsem jim, ať je vyhodí do konťase na sklo, leželi na terase v krabici asi měsíc,
protože jim to bylo líto vyhodit.
Nakonec si je rozebrala švagrová s tchyní, že se jim hodí :lol:
Tak když na ně mají místo, tak proč né, že?

Když se nad tím zamýšlíme, nepřijde Vám tohle ale taky jako konzum? Talíře se asi časem můžou rozbít, ale vyhazovat do skla nerozbité? Já zas to mám teda úplně opačně - když chtěla teta vyhodit talíře po prababičce, tak jsem si je vzala, a po osamostatnění to ten první čas byli jediné co jsme měli, byla jsem ráda, že nemusím utrácet peníze ikdyž už jsem pak na ně měla.

Věci které jsou použitelné a potřebné teda nevyhazuju nikdy, když jsem měla pocit, že mám moc hrnků, darovala jsem je bývalému příteli protože zrovna potřeboval něčím vybavit kuchyň.

Mě spíš iritují takové ty nepoužitelné věci, ale nádobí,oblečení,knížky - buď na chatu nebo na charitu.
Desire

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 31. srpen, 2015, 5:53 pm

Desire: To má každý jinak. Já s tebou souhlasím. Vybírám si třeba bílé talíře. Když se něco rozbije, tak se to k ostatním taky hodí. A jestli někomu vadí, že má talíř z jiné sady, má smůlu. A každý má oblíbený jiný.
Ale nepoužívané věci se dají dát do diakonie, někdo si je tam rád koupí, potřební je dostanou.
Taky nemám ráda, když se vyhazují věci. Ale zase se musím naučit nenechat se zahltit, pořád nám někdo něco dává....
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Desire » 0, 31. srpen, 2015, 6:40 pm

Diakonie? To ani neznám. Jsem taky proti hromadění, nejradši ale mám věci co lze používat dlouhodobě - např svoje první trackové sandály mám asi 11 let, sice už používané jen na chalupě. Pro mě asi ideální stav málo věcí zato hodně kvalitní. Vlastně moc nevyhazuju - namísto vyhazování nenakupuju, případně rozdávám, prodávám.
Desire

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 31. srpen, 2015, 9:20 pm

diakonie, nebo charita, někdo nosí věci do azylového domu.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod treperenda » 0, 31. srpen, 2015, 10:45 pm

Můj kolega v práci má asi čtyři trička, dvě mikiny a svetr, dvoje kalhoty, kraťasy. Boty - sandály,pantofle, zimní boty, podzimní. Přísahám, že jsem ho v ničem jiném celý rok neviděla. Ovšem každý jeho kousek je hezký, sluší mu, nic není aušus. Jednou bych chtěla dosáhnout podobné dokonalosti.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod treperenda » 0, 31. srpen, 2015, 10:48 pm

V Brně a v Praze jsou různé charitní obchody, kam to člověk daruje, oni to pak prodají a peníze využijí na své potřeby.
V Praze jsem byla v Sue Ryder na Karlově a to byl fakt luxusní obchod, takové oblečení se prodává v obchodech, kde ve výloze nemají cenovky :mrgreen: A co kus, to nádhera.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Předchozí

Zpět na Denní tipy